Dotek bouře

Dotek bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242623/bmid_dotek-boure-RxW-242623.jpg 4 109 17

Merry Gentry série

Vítr narůstal, rozevlál mi vlasy po tváři, točil s mrtvým listím v malých vzdušných vírech. Blížila se bouře a já ji v Mistrálově těle sledovala narůstat. Kdysi dávno býval Mistrál pánem větru, vládcem nebe, bohem bouří. V očích se mu objevil první blesk. Kdysi dávno už není před tak dlouhou dobou, jako bývalo.“ Princezna Meredith, dědička Temného trůnu, ještě před pár měsíci pracovala jako soukromé očko v Los Angeles. Její teta, královna Vzduchu a Temnoty, jí nabídla svůj trůn za podmínky, že počne dítě dřív než její bratranec Cel. Závod o stvoření nového života je však zároveň bojem o holý život. Zatímco se Merry snaží otěhotnět s královskými strážci, ve faeských kopcích se probouzí zapomenutá magie, která nejenže posiluje schopnosti jejích milenců, ale mění i celou Říši kouzel. Nyní přibyl v Merryině loži Mistrál, vládce bouří. I královna Andais musí ovládnout svůj vztek a žárlivost, protože nový kapitán její stráže probudil s Merry nejen mrtvé zahrady, ale i tu nejtemnější magii, jíž se nemůže postavit nikdo, dokonce ani Mereditini nejsilnější a nejmilejší: Doyle a Frost. Pokud Merry dokáže získat kontrolu nad prastarou magií, kterou fae kdysi ovládali, může to znamenat naději pro ni a její vládu nad Říší.... celý text

Horory Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Epocha (ČR)

Mistral´s Kiss , 2006

Charmedka
26.12.2023 3 z 5

Sice se začíná projevovat magie, která by byla i zajímavá a děsivá, ale prostor je nejvíce zkrátka věnován postelovým hrátkám. Stále dokola to samé a v pátém dílu už mě tenhle kolotoč moc nebere.

elis1ě
17.12.2022 4 z 5

Z celé série jsem trochu zmatená. O čem tohle vlastně je? Sex, sex, sex, hluboká symbolika a až filozofické otázky, sex, sex, smrt. Přijde mi, že knihy jsou kupodivu spíše lyrické, protože děj opravdu trochu pokulhává a autorka se věnuje spíše... prožívání. Další věcí je, že Merry nemá možnost projevit jakoukoli iniciativu a spíš jen reaguje na vnější podněty, protože se zkrátka pořád něco děje. V každém případě je to zajímavé a těším se na další díl

Ailee
03.04.2021 3 z 5

Jednoduše je to už přeplácané. O co tam vlastně jde? Propíchat se k naprosté neporazitelné moci a trůnu? Aspoň že ten konec byl zajímavý.

renefer
30.07.2019 5 z 5

Zatím nejlepší díl i když nevím, co se změnilo. Pořad jen sex a magie, magie a sex. Buď je to menším počtem stránek nebo jsem si už zvykla????

Dark_desire
23.04.2019 2 z 5

Byla jsem moc zvědavá, kam se ten děj posune... Objevil se můj favorit Sholto, utekl Cell a nakonec Gallen žije :-D Zdá se mi to nebo ho Merry ani moc neoplakávala, zatímco sexovala se Sholtem? Pasovalo by mi tam lepší zkrocení běsů... Škoda, že jsem tak zvědavá a musím vědět, jak to skončí...

Tesset
10.02.2018 1 z 5

Předchozí díl jsem pochválila, tento opět klesl téměř až na dno. Dle mého názoru naprosto zbytečně popsané stránky. Děj se nikam neposunul a odehrál se v několika hodinách. 90 % tvořil sex a k tomu ještě nikterak dobrý. Příští díl snad bude lepší.

Mergirus
13.09.2017 1 z 5

¨No, stále mě tahle série neokouzlila. Že by se to podařilo dalšímu dílu? Co se stalo s tím obviněním ze znásilnění? Taky mi nějak do děje nepasují neustálé skoky do jiného světa. Ještě že je ta Merry tak úžasná a sexem s kdekým navrací všem ztracenou moc.

SoniaShadow
02.05.2017 2 z 5

Půlka ba tři čtvrtě knihy navazujícího sexu. Vážně Laurell?! U 60 stránky už jsem se začala nudit a v duchu si opakovala bla bla BLA. Jo, vyvolali divokou magii, navrátili se nějaké znamení moci, ale to tam bylo okrajově zmíněno zatímco to dělali.. a znovu.. a znovu. Když už jsem se tím musela probít, dost jsem si všimla podobností mezi Merry a Anitou. Kdyby to psala jiná autorka tak dobrý, ale jelikož to píše stejná autorka, tak mi to jenom navazuje pocit, že jsou Merry s Anitou vystavěny na podobných základech a jelikož se Anita hodně změnila během série, tak to teď očekávám i u Merry.

Jediná světlá chvíle byla, když se tam objevil Divoký hon a to, že vlastně Cel je na svobodě.. což jsem myslela, že autorka vymyslí víc dramatičtěji. A stejně tyto dva momenty v knize zabrali opravdu málo stran v poměru se sexem. Také se nevyřešila ta vražda v Říši kouzel, jenom tam bylo jednou zmíněno, že si královna udělala vodítko z toho chlápka vnitřností a že by se každý přiznal k čemukoliv za takový situace. To jsem chtěla vědět, jo. Nepřišlo mi, že se děj nějak pohnul a jsem z tohoto dílu fakt zklamaná.

katka3214
19.12.2016 2 z 5

Fakt jsem se snažila, ale další díl už fakt nevzládnu :D Končím v necelé půlce a další díly už nechci ani vidět.

evik.sv
12.12.2016 5 z 5

Užasný díl konečně se něco dělo....Doyle je prostě můj favorit, byl by z něj užasný král , ale pochybuji že se mi přání splní.:( Divoký hon super běhal mi mráz po zádech.Doufám , že se děj pohne už se nemůžu dočkat , až se Merry dostane do požehnaného království!Jsem plná očekávaní.....

Pasadenka
04.09.2016 3 z 5

Nevím. První třetina knihy nebyla o ničem jiném, než o sexu. A dál? Dál malinko natahování, a pořádná rvačka na závěr, s jasnou výhružkou od královny. Ještě pořád mě to nepřesvědčilo o tom, že to stojí za to. A aby někdo neřekl, že si „nekálím do huby“, tak jak magor se těším, až navštívím knihkupectví, a v objetí mi spočine, ten můj výtisk posledního dílu. No i tak to asi nebude taková srdcařina, jak s Anitou, která spí hned vedle mě, a já se nutím k nečtení, ať mi ještě vydrží. Holt Merry na Anitu nemá ani zdaleka. :(

Ale není to úplně blbé, jen šité horkou jehlou a zbytečně rozbředlé. Autorka tam buduje celkem solidní zázemí pro svět, na kterém se může vyřádit a přinést svým ovečkám něco líbezného a ona se nezmůže na nic víc, než tohle. Opět to bude asi mnou. Mám příliš velká očekávání. :(

Baraliska
27.06.2016 5 z 5

A další knížka s Mereith Gentry :)))))

Dandulka
19.02.2016 5 z 5

Mnoho erotiky a sexu v zajímavém pojetí. poměrně krátký díl, na to u této autorky nejsem zvyklá, ale díky tomu se tato kniha četla velmi dobře.

Betnka81
28.12.2015 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a hodně se těším na další díl a jsem zvědavá jak to bude pokračovat :D :D

Alena_S
23.12.2015

Ještě že má princezna tak málo problémů, které nejde řešit sexem, ty ji chudinku vždycky znejistí :D

Janičta
06.10.2015 4 z 5

Dobře jsem se pobavila. Zatím si pořád zvykám, že v jedné knize je děj z tak čtyř pěti hodin a ne dní a že knihy na sebe úzce navazují :D ale Merry je pořád dobrá. Možná těch chlapů vystřídá za těch pár hodin poměrně dost na to, že jí snad pokaždé chce někdo ublížit a tak nezřídka kdy krvácí a je porůznu zraněná a zachází s magíí, což ji unavuje... no chtělo by to po téhle stránce trochu doladit.
Postavy a rámec děje se mi líbí, těším se co bude dál a držím jim palce :-)

dracek91
15.09.2015 5 z 5

Autorka nezklamala..knížku jsem přečetla jedním dechem...překvapilo mě pár věcí a určitě si ji přečtu minimálně ještě jednou aby mi vše sedlo na své místo....konec mě překvapil čekala jsem trošku jiný .... nemůžu se dočkat pokračování...