Meno ruže: Komiks

Meno ruže: Komiks https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522009/bmid_meno-ruze-komiks-QDB-522009.jpeg 4 6 2

Meno ruže (komiks) série

1. díl

Prvý diel komiksového vydania Ecovho najznámejšieho románu. November 1327. Mladý mních Adso prichádza so svojím učiteľom Viliamom z Baskervillu do opátstva v severnom Taliansku na učenú dišputu katolíckej cirkvi. Viliam má františkánom pripraviť pôdu na rozhovory s pápežom Jánom XXII. Jeho chúlostivú misiu však zatieni bizarná séria siedmich úmrtí mníchov.... celý text

Literatura světová Komiksy Historické romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Il nome della rosa , 2023

mirec88
24.12.2023 3 z 5

Zaujímavý komiks, ale film sa mi páčil viacej, knihu som zatiaľ nečítal. Tu je veľa erotiky a zvráteností a úchylovín, ktoré nemusím. Ale páčilo sa mi to, že vyšiel ako prvý v slovenčine a zatiaľ v češtine nie. Nekúpil by som si ho naisto, ale vďaka knižnici som o skúsenosť bohatší.

Ivan Kučera
07.11.2023 4 z 5

Klasický Manara. Chvíľu trvá, kým si človek poznamenaný legendárnym filmom zvykne na nové podoby známych postáv, ale potom je to atmosférická jazda s čistou, starou dobrou kresbou plnou erotiky a úchylností, čo je so všadeprítomnou vierou a mníšskym prostredím fakt zaujímavá a v dobrom zvláštna kombinácia. Ono keď si to tak vezmete... veľa mníchov uprostred lesov... toto asi ani inak dopadnúť nemohlo. Potešia veľké rozmery, tvrdá väzba a hrubý papier, vďaka čomu komiks, hoc má len cca 7O strán, pôsobí majestátne a veľkolepo. Pozoruhodné je, že historicky prvý raz vyšiel v slovenčine ako prvý; v čase písania týchto riadkov český preklad neexistuje. To sa vážne nestáva často, dvojnásobne u tak kultového autora.

Autoři knihy

Umberto Eco