Mé slzy zůstaly v Iráku

Mé slzy zůstaly v Iráku https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/6258/me-slzy-zustaly-v-iraku-6258.jpg 2 24 6

Nezkušená a naivní, vedena ušlechtilými city zneužitými propagandou, vydává se mladá dívka v době první Války v zálivu do Iráku, aby zde pomáhala prostým lidem. Její mise je však v zárodku ukončena katastrofou, při níž však Věra nachází osudovou lásku, vzdělaného Ahmana ze starého arabského rodu. Po jeho boku obklopena orientální rodinou pak prožívá všechny radosti i trpkosti nového života na pozadí hroutící se ale stále krutě vzdorující Saddámovy diktatury. Až nová tragédie a nová válka ji vracejí do vlasti, avšak již zcela vykořeněnou. Tragický příběh lásky a osudu odehrávající se v orientálních reáliích.... celý text

Radka1911
05.03.2020 3 z 5

Téma knihy zajímavé, styl psaní absolutně nezajímavý. Kniha dočtena pouze silou vůle.

micha-ella
07.09.2017 1 z 5

Nevím, proč mě tyto příběhy přitahují, ale v tomto případě vím, proč mě knížka nenadchla.

amalka 100
20.06.2014

knížka mě zaujala a bavila i když je fakt že jsou i lepší :-)

orinka3
08.12.2013 1 z 5

Četla jsem víc knih na toto téma a musím bohužel přiznat, že tento román má dost řídký děj, navíc nic nového pod sluncem. Možná by bylo lepší držet se toho, co zná autorka líp.

MartinaF
15.09.2013 3 z 5

Příběh české dívky, která se provdala do Iráku. Nebyla špatná, ale hlavní hrdinka mi moc nesedla. Je sice fakt, že se z té naivní devatenáctileté slečinky stala dospělá žena, ale nějak mi to nepřipadalo moc věrohodné. Příběh zachránil konec, protože byl hodně realistický a mě jí bylo docela líto.

Zorka
09.04.2013 2 z 5

Kdo čeká, že nahlédne pod pokličku skutečného života v Iráku, bude zklamán. Pohádku mi příběh nepřipomínal, na to je tam pár děsivých scén (např. popisujících znásilnění), nicméně přechody mezi v podstatě bezstarostným životem v Tárikově domě a životem za jeho zdmi jsou na mě moc umělé, příběh nepůsobí důvěryhodně. Nikde jsem nenašla, jestli má autorka nějaké vazby na Irák, nebo jestli je kniha jen fabulací, spíš se kloním k tomu druhému. Já čekala to první :-). Ale jako oddychové čtení ok.

islám Saddám Husajn, 1937-2006

Jana Švecová