Mauthausenský proces

Mauthausenský proces https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238599/bmid_mauthausensky-proces-238599.jpg 4 9 2

Proces s předními nacistickými pachateli válečných zločinů před Mezinárodním soudním tribunálem v Norimberku byl mnohokrát zpracován. Jak však probíhaly procesy s méně významnými pachateli z koncentračních a vyhlazovacích táborů? Detailní podání příběhu mauthausenského procesu v letech 1946–1947 z pera mladého kanadského historika ukazuje, jakým způsobem uchopila téma specifických nacistických zločinů americká vojenská justice. V době, kdy se (nejen) americká justice musí vyrovnávat s válečnými zločiny páchanými v současných ozbrojených konfliktech v nejrůznějších částech světa i v globální válce proti terorismu, se toto téma stává opět aktuálním.... celý text

Literatura faktu Historie
Vydáno: , Academia

Mauthausen trial. American military justice in Germany

vendy.b.
19.07.2023 3 z 5

Zpracování problematiky za 5*. Velmi kvalitní.
Můj osobní zážitek ze čtení cca 2*. Velmi těžko se mi čte tento způsob zpracování knihy, takže příště nejspíš sáhnu opět pro něco v ich formě ve stylu vyprávění.
Ale to je jen můj osobní dojem, takže pokud někdo chce zjistit o tomhle tématu co nejvíce a nevadí mu toto podání, určitě doporučuji.

lidar
23.12.2019 4 z 5

Kvalitní zdroj informací.

koncentrační tábory soudní procesy válečné zločiny

Autorovy knížky

Tomaz Jardim