Temný oheň

Temný oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3099/bmid_temny-ohen-B9H-3099.jpg 4 227 55

Matthew Shardlake série

Je parné léto roku 1540 a londýnský právník Matthew Shardlake se souhrou okolností ocitá ve žhavém středu mocenských sporů mezi nejvyšší anglickou šlechtou. Jeho úkolem je najít ztracený recept na řecký oheň, nebezpečnou hořlavinu, s jejíž pomocí by se Anglie snadno vypořádala s jakýmkoli nepřítelem. Není proto divu, že o jeho tajemství usilují i mnozí další.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , BB art

Dark Fire , 2004

Alma-Nacida
19.08.2019 4 z 5

Druhý díl byl o něco lepší než první, vytkla bych mu jen trochu rozvláčný začátek. Jinak to byla čtivá i napínavá kniha a kouknu se i po dalších dílech.

antiope
20.01.2019 5 z 5

Výborná detektivka na historickém pozadí, která mě donutila zapátrat i ve faktech té doby a zjistit si něco více o Thomasi Cromwellovi a jak to s ním dopadlo doopravdy - stejně ;-)

Ran
29.08.2018 5 z 5

Další díl této série byl naprosto úžasný. Knížku jsem přečetla velmi rychle a určitě budu v sérii pokračovat.

Makec
22.05.2018 5 z 5

Další povedený detektivní příběh o politických intrikách a nástrahách 16-tého století s vložením soukromého vyšetřování. Někdy si říkám, jak vše v té době mohli stihnout. Do poslední chvíle jsem si nebyl jist kdo je strůjcem spiknutí. Člověk se opět dozví něco z dějin Anglie, což beru také jako +.

Rozmarýna Rozm
27.01.2018

Je to čtivá kniha, ale není to kniha, od které se nemůžete odtrhnout. Rozpuštění se mi líbilo více.

astina
06.01.2018 5 z 5

za sebe dávám 5 hvězdiček z pěti, kniha je čtivá a na dlouhé večery ideální

Arsi
23.12.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je ještě lepší než první díl. Hned "najíždím" na třetí díl. Doporučuji.

lsisec
31.10.2017 4 z 5

Ideální pro sychravé podzimní večery u krbu. Příjemné čtení. Rovněž doporučuji si přečíst něco z anglické historie o této době. To jenom, abyste nasáli ducha doby a hlavně přitom nasávejte i něco dobrého.

ladaol
19.09.2017 5 z 5

Rovnou si rozečítám třetí díl ;)

akinomV
13.08.2017 4 z 5

Stejně jako první knížka "Rozpuštění" je opět dobře napsaná. Jedná se o historickou detektivku se sympatickým hrdinou - hrbatým právníkem Shardlakem. Druhá knížka se mi asi líbila o něco víc, možná díky tomu, že už jsem hrdinu znala. Navíc oceňuji autorovy poznámky k historickým reáliím na konci příběhu. Já určitě doporučuji, stojí to za přečtení.

jpatr
11.07.2017 5 z 5

Celá tato série mne hodně zaujala. Doporučuji.

Randik
07.01.2017 5 z 5

ÚŽASNÉ ČTENÍ NEMOHLA JSEM SE OD KNIHY ODTRHNOUT VŘELE DOPORUČUJI VŠEM CO MAJÍ RÁDI HISTORICKÉ DETEKTIVNÍ ROMÁNY

Tesssay
07.08.2016 5 z 5

Druhý příběh Matthewa Shardlake byl pro mě stejně dobrý jako ten první. Od první stránky jsem se začetla a na konci litovala, že už je konec...S chutí se tedy pouštím do třetího dílu a vřele doporučuji!!!

woodward
09.05.2016 5 z 5

Druhý příběh o mistru Shardlakovi se točí kolem tajemství řeckého ohně, což, jak autor přiznává v závrečné poznámce o historických souvislostech, je zápletka zcela fiktivní. Naproti tomu není vůbec nic fiktivního na politických napětích a zvratech, o nichž se v této knize píše a které čtenáři pomohou pochopit, jak se vlastně stalo, že odklon Anglie od Říma nakonec nepřivedl ostrovní království k protestantskému náboženství "kontinentálního" střihu, jak ho známe třeba z německých zemí. Sansomova série detektivek umístěných do bouřlivých časů vlády Jindřicha VIII. je opravdu poutavým vhledem do překotného sledu událostí té doby a pozorný čtenář v ní najde některá historická fakta i vysvětlení, která se v učebnicích dějepisu objeví jen v poznámce pod čarou - pokud vůbec.

rezzba
19.02.2016 5 z 5

Utekl jsem od severských detektivek a udělal dobře. Jedním dechem přečteno. Spokojenost. Vřele doporučuji.

lampernaqui
07.12.2015 4 z 5

Nejdřív jsem si myslel, že přesunutí dalšího dílu do Londýna bude špatné rozhodnutí. Přeci jenom popis případu uprostřed kláštera se mi líbil, ale tady máme přeplněné město uprostřed vlny veder. Nakonec si mě příběh stejně vtáhl a musím říct, že byl stejně kvalitní. Hrbáč hledá tajemství řeckého ohně, zachraňuje nevinnou dívku z vězení a ještě se snaží přežít nesnesitelné vedro a nepřátelské právníky.

klokan.1905
06.09.2015 5 z 5

Výborné pokračování historické detektivky o advokátovi Matthewu Shardlakovi.... Skvěle tam zapadla i postava Jacka Baraka... Jsem moc rád, že jsou ještě další tři díly a co nevidět vyjde ještě další pokračování ;-) Knížka je fakt super, za mě samozřejmých pět hvězdiček :-)

derminator
23.08.2015 5 z 5

Skvělá historická detektivka, příběh měl dobrou pointu i rozuzlení dávám 70%.

Esk
27.07.2015 5 z 5

Výborná oddechová detektivka, která pohltí zajímavým příběhem i skvěle vypracovanou atmosférou. Oceňuji práci, kterou si autor dal a seznámil se dokonale s prostředím tudorovského Londýna a stylem života, který se tenkrát vedl. Těším se na další díl!

irousek9
09.06.2015 5 z 5

První kniha od tohoto autora,kterou jsem přečetla a musím za sebe ohodnotit jako opravdu špičkový detektívní historický román.Už se těším,až si přečtu další.