Popelka

Popelka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15641/popelka-15641.jpg 4 61 61

Matthew Hope série

Ona, pohádkově krásná a všem unikající, šla po miliónové zásilce kokainu. On, unavený, opíjející se, ale hodně dobrý soukromý detektiv Otto Samalason, šel po ní, ale nepřežil. Na právníkovi Matthewu Hopeovi je, aby našel jeho vrahy dřív, než oni najdou i ji, a v bahně floridského podsvětí spojil dva volné konce jednoho případu. Paperback - brožovaná kniha. První brožované vydání v českém jazyce.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Cinderella , 1986

Ennie
13.02.2024 2 z 5

Jsem vášnivý čtenář krimi, ale styl Eda McBaina mi nesedl :(.

ArwenAragorn
06.09.2022 4 z 5

70%
Napočítala sto padesát tisíc dolarů, když ten menší povídá: "Slečno Santorová?"
Ruce se jí zastavily.
Zastavilo se jí i srdce.
Vzhlédla od balíčků bankovek na stole.
Ten velký s tenkým knírkem tam stál s otevřeným vystřelovacím nožem v ruce.
Ten druhý měl v ruce fotografii.
"Jste to přece vy, ne?" zeptal se jí.
_____________________________________________________________________________________________________

Dávám o * méně, protože se detektivka pořád motala kolem drog a to téma nemám až tak ráda, ale jinak byla pěkná. V příběhu Matthew hodně řeší svůj vztah s bývalou ženou Susan. Je mi ho dost líto.

jprst
09.06.2022 4 z 5

Autor prostě umí, ať zvolí jakýkoliv námět, vždy z toho dokáže vytěžit poutavý příběh, který stojí za přečtení.

marra82
03.09.2021

Svižné, hravé, skvěle napsané.. postavy vykreslené s takovým samozřejmým rozmachem mistra, který dokáže každou postavu profilovat až do samotného konce. Pro mě nejlepší McBain ever. Vůbec nechápu to hodnocení... :)

čef
31.03.2020 5 z 5

Příběh je to složitý i složitě vyprávěný v několika rovinách. Objevují se stále nová jména, nové napínavé scény občas proložené domácí i mírně erotickými scénami. Celkově toto čtení vyžaduje poměrně velkou pozornost a soustředění. Jedině pak z toho čtenář může něco mít. Ne že by to bylo něco extra přitažlivého – život prostitutek, gangsterů, feťáků a dealerů v USA. Série s 89. revírem mne nadchla více.

konicekbily
01.02.2020 4 z 5

Standardní odpočinkové čtení. Hope jde po vraždě svého kamaráda a spolupracovníka po stopách a nepoleví, dokud nedosáhne svého. Navíc v knize je spousta místopisných informací o Floridě.

Zlatinka.Emilly
28.12.2019 2 z 5

Poslouchala jsem jako audio, snad proto jsem došla konce. Číst ale knihu, tak jsem to po sto stránkách vzdala. Někdy mi případ připadal zajímavý, ale většinou to byla slátanina a navíc nevím jak v knize, ale v audio nešly za sebou kapitoly. Po 22té následovala 14tá atd... Fakt se mi to nelíbilo.

SilvieSisinka
16.02.2018 5 z 5

Opět super.

RSR
31.03.2017 4 z 5

Příjemná, hezká knížka, stejně jako většina Hunterových knih.

katka134
01.02.2017 4 z 5

Všechny detektivky s M.H. jsou dobrým, poutavým čtením na dovolenou nebo"do práce". Doslova je zhltnete...Je dobré je číst popořadě, protože Matthew střídá přítelkyně s bývalou manželkou, tak ať neztratíte přehled.