Matouš Stach - moravský misionář v Grónsku

Matouš Stach - moravský misionář v Grónsku https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139936/bmid_matous-stach-moravsky-misionar-v-gronsku-139936.jpg 4 6 2

Matouš Stach : 1711-1787 : grónský misionář, exulant z Mankovic / Jedinečné dílo renomované historičky o osobnosti Matouše Stacha, exulanta z Moravy. Po dramatickém útěku z rodných Mankovic kvůli pronásledování pro víru se dostává do Herrnhutu a odtud odjíždí jako první misionář do Grónska, kde rozvíjí misijní činnost obnovené Jednoty bratrské. Životní příběh Matouše Stacha inspiruje dnešní křesťany k následování Pána Ježíše kamkoli on jde, povzbuzuje k odvážné víře, která se nedá odradit ani nebezpečím ani dlouhým neúspěchem. ... celý text

LIBOREK2013
08.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Miluji všechny publikace od této autorky. Je to napínavé a strašně dobře se mi to četlo. Dříve lidé opravdu žili podle Božího Slova a podle Jeho vůle.

smnpka
30.10.2014 4 z 5

Super kniha. Četl jsem už více životopisů misionářů, ale tento mi přišel jiný. Je tam zmíněno to, že nic nebylo opravdu zadarmo. A že výsledek nebyl dlouho vidět, přesto všichni i přes pády vytrvali. V životě udělá kopance každý křesťan a jsem rád že tomu se tahle kniha nevyhýbá.