Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death

Maska Červené Smrti / The Masque of the Red Death https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36771/maska-cervene-smrti-36771.jpg 4 150 8

Dvojjazyčné vydání pěti povídek. Titulní povídka vypráví o království, jež zasáhla morová nákaza. Princ Prospero se chtěl před nákazou zachránit, a tak vybral ze svého panství tisíc mužů a žen a společně odešli do odlehlého kláštera. Vchod zapečetili, aby se nikdo nedostal dovnitř, ale ani ven. Ale Červená smrt si cestu najde...... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Hynek (Alois Hynek)

The Masque of the Red Death

MB008
12.01.2024 5 z 5

Maska červené smrti zůstává jedním z nejlepších hororových počinů vůbec. Vykreslená atmosféra, popisy, takřka hmatatelné napětí, hra s časem, životem i smrtí. Za mě něco, co si musí povinně přečíst každý "Poeholic".

boxas
15.01.2023 5 z 5

Uf!!!
Týýý, pane jo!
Maska Červené smrti patří k nejlepším a nejděsivějším povídkám, jaké kdy byly napsány!
A ostatní povídky knihy jsou minimálně vysoko nad průměrem také.

Duul
31.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Mistr spisovatel.

Zednář
14.10.2016 5 z 5

Strach z člověka, zvířete, věci, nebude nikdy tak silný než strach z neviditelného zabijáka, který je všude, ať už se jedná o nemoc, nadpřirozeno, Velkého bratra, ďábla, Boha či smrt a nikdo před takovým strachem nemůže utéci. Maska si pro vás přijde tak jako tak.

NiNo
11.12.2015 5 z 5

Jeden z nejděsivějších příběhů, které jsem kdy četla. "Moderní" horory mě většinou zklamou, u Poea mi běhá mráz po zádech pravidelně.

sewellia
23.07.2013 5 z 5

Ukázka toho, že smrt je mocná a nikdo jí nezastaví!

Selekcaje
24.08.2011 5 z 5

Moje nejoblíbenejší povídka od Poa:) Po jejím přečtení jsem se bála jako malá, ikdyž jsem přesně chápala co Maska červené smrti představuje. Úžasně napsáno.

Pajďulka
07.04.2011 4 z 5

Klasika. Všichni ji znají, málokdo ji četl:-))) Detektivní a hororové povídky jsou bezkonkurenční. Ale sc-fi jsou slabota. Naštěstí to Poe zařadil chronologicky - nejlepší jsou na začátku, konec je nejslabší. Nejlepší jsou povídky, kde popisuje pohřbění za živa a vraždy mezi příbuznými. To s tím kocourem, jak navedl policisty k mrtvole, je super!