Mary Poppinsová

Mary Poppinsová https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116839/mary-poppinsova-116839.jpg 4 172 37

Mary Poppins - vlídná, přísná a milující žena, kouzelná dětská chůva a vychovatelku neznámého původu, která umí létat za pomocí deštníku a kterou také charakterizuje její papoušek, klobouk i její kouzelná brašna. Děj se odehrává v Třešňové ulici, kde žijí manželé Banksovi se svými dětmi – Janou, Michalem a dvojčátky Jeníčkem a Barborkou. Jednoho dne Janě, Michalovi, Jeníčkovi a Barborce odejde vychovatelka, tak paní Banksová shání novou. Když začne vát východní vítr objeví se Mary Poppins. Děti s Mary prožívají neuvěřitelná dobrodružství...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mary Poppins , 1934

Knižní střípky
28.12.2018 5 z 5

Má dětská láska, knihu mám ráda již od dětství. Ráda se k ní čas od času vracím. Proto jsem knihu četla i svým dětem, jak kdysi synovi, tak i dcerce. Milujeme i starý muzikál z padesátých let. Každé dítě by si přálo mít doma takovou Mary Poppins.

HerrPilot
30.11.2018 5 z 5

Dobrá knížka. Na základce jsem ji četl polsky, teď na....starší kolena česky. A onen pocit se změnil. Jako malý jsem ta kouzla vnímal při čtení, teď spíš PO přečtení kapitoly.

Knize se nedá upřít originalita, lepení hvězd na oblohu bylo celkem poetické, létající stréček zábavný, příběh v obraze na chodníku docela nečekaný. Jedna z nejhravějších knih pro menší čtenáře, jakou jsem kdy četl.

A pak tu je otázka Disneyova muzikálu z šedesátek.....Hrůza. Tedy po obsahové stránce, technicky je to velmi pěkně udělané. Julia Andrews má talent, ale na Mary mi přišla moc cukrkandlová. Chtělo to nějakou herečku, která když je zamračená, tak tak zkrátka vypadá. Julia zkrátka moc zářila. MP zde neměla takovou tu aureolu tajemství. Herečka z MP se vrací vypadá slibněji. Snad i obsah bude věrnější :).

Kniha za jasných 5*, muzikál tak za 3.

otula
09.08.2018 2 z 5

Zklamání. Příběh patří k těm zcela výjimečným výjimkám, kdy filmové zpracování překonává knihu. A to o mnoho příček. Walt Disney tomu dal šťávu a příběh, bratři Shermanové skvělou hudbu a písně. Nevím, proč pan Walt tak strašně a dlouho usiloval o práva od paní Pamely, když v muzikálu není z knihy prakticky nic. To on udělal z Mary bestseller...

1v8na
13.05.2018 4 z 5

Kouzelný, neobyčejný a velmi čtivý příběh s krásnými ilustracemi. Velká písmena umožňují čtením všem čtenářům - i těm začínajícím.
Jediné, co mi vadilo, byla občasná protivnost a nesnesitelnost Mary Poppins.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Strašně pěkně vymyšlený příběh o staré dobré, kouzelné, neobyčejné, naší oblíbené Mary Poppinsové.

Elulilinka1
12.07.2017 5 z 5

Moc hezky psaná kniha. Mohu jen doporučit klukům i holkám.

LadyCharlene
26.10.2016 5 z 5

Knížku jsem četla před mnoha lety, pamatuji si z ní jen útržky, ale pořád ve mně vyvolávají ty nejkrásnější představy. Už při čtení na mě dýchla tak nádherná atmosféra, deštivý podvečer, než se Mary objevila, ta bezstarostná atmosféra procházky v parku, uspávání dětí, musím si tu knihu znovu přečíst

Pajina68
27.09.2016 5 z 5

Nádherná knížka, kterou mám stále doma a teprve jako dospělá jsem viděla muzikál. Ten se mi také velice líbil. A nedávno jsem dokonce viděla film "Zachraňte pana Bankse", který pojednává o tom, jak vlastně tento krásný muzikál vznikal. Prostě dětství člověka provází celý život.

babyboar
18.04.2016 5 z 5

Zaslouženě patří mezi klasiku! Krásný moderní pohádkový příběh pro malé i velké čtenáře.

wesulle
10.03.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Doteď si pamatuju, jak jsem si jí půjčovala ve školní knihovně.

Karcoolka2210
24.10.2015 4 z 5

No, čo dodať k Mary Poppins, je to kúzelný príbeh. Miestami bolo správanie Mary ako nanny dosť neprofesionálne ;), ale asi ozaj vedela, čo robí :) AJ

zuzi1162
26.08.2015 3 z 5

No tohle není kniha pro mě, nějak moc nechápu proč je kvůli tomu v anglii takovej humbuk.

Kikty
20.03.2015 4 z 5

Krásná anglická dětská knížka :)

Raven_Black
15.03.2015 5 z 5

Oblíbená kniha mého dětství.
Každý by si ji měl přečíst.

Graine
16.08.2012

Kniha mého dětství! nejraději jsem měla Ošklivý úterek :-)

marguarite82
16.04.2012

zamilovaná knížka mého dětství, oblíbené čtení o prázdninách na chatě

Mrs.Domis
15.02.2012 3 z 5

Docela jsem se u tý knížky zasmála :DDDD je to fajn počteníčko

pro děti od 6 let

Autorovy knížky