Marta spí

Marta spí
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537338/bmid_marta-spi-662f46fd06b2a.jpg 3 115 115

Jsou to už roky, kdy Nadju odsoudili za strašný zločin. Po propuštění z vězení si nic nepřeje toužebněji než vést normální život. Jenže pak dojde k vraždě a osamělý dům ve Spreewaldu se stane jevištěm bizarní hry – Nadju její minulost učiní dokonalou obětí. A dokonalou vražedkyní…

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Marta schläft , 2020

ErčaV.
25.08.2022 3 z 5

Kniha se čte dobře, to ano. Děj zajímavý, ale místy nudný a občas jsem nechápala nějaké postavy. Trvalo mi než jsem se do knihy začetla, ale zase jak se děj rozjel, tak to bylo lepší.

preciousek
24.04.2022 2 z 5

Že začátku, cca 50 stránek strašný zmatek a nuda, pak už se to rozjelo a já byla ráda, že jsem ten začátek překonala a vydržela....

L.Helena
18.04.2022 2 z 5

Jako bych začala číst příběh někde od prostředku, a ne jeden, ale rovnou hned tři. Navíc postavy se ve svých myšlenkách vracely často do minulosti, o to víc to bylo nepřehledné, jen jsem tápala a marně hledala souvislosti. Později se to začalo vyjasňovat, ale stejně mě už moc nebavilo číst něco, co nemělo hlavu ani patu. Dočetla jsem, nakonec docela zajímavý příběh, ale ten pravý požitek ze čtení jsem prostě neměla.

petrarka72
23.03.2022 1 z 5

Slátanina. Že jsou předestřené příběhy zmatené a motivace a jednání nepravděpodobné, by nevadilo, kdyby mě autorka přesvědčila - ale to se nestalo.

LenDa70
20.03.2022 3 z 5

Naprosto souhlasím s již zmíněnými komentáři. Shrnula bych to stejně. Bylo zde napětí, svižné tempo střídané s nudou, některé zbytečné pasáže i postavy, které ději nijak zvlášť neprospěly, divný protahující se závěr.

Barbora.M
13.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Milé dítě bylo super, takže jsem se těšila.
Toto mi přišlo takové divně slátané. Přechody do minulosti a přítomnosti. Kapitoly s Nelly mi přišly zbytečné. Ale jinak jsem si to celkem užila.

Pavčule
13.02.2022 2 z 5

Milé dítě bylo pro mě zajímavější a čtivější. Tohle mě místy neuvěřitelně nudilo , takové nemastné a neslané .

AndreaCekanova
23.01.2022 2 z 5

Nápad dobrý, provedení špatné. Začátek neuvěřitelně vleklý, zmatený a překombinovaný. Od poloviny parádní jízda. Ke konci uměle natahované, ztráta napětí, gradace nula. Napsané je to celkem čtivě, ale udělat z toho kratší novelku by prospělo příběhu i čtenářům.

novina
13.12.2021 3 z 5

Příběh je až příliš překombinovaný.

AlbionFoxyFox
07.12.2021 3 z 5

Děj byl překombinovaný, ale poměrně čtivý styl to vyvažoval, měla jsem pocit, že příběh Nelly je úplně navíc, že byl v knize jen kvůli poslední straně. Celkově kniha nenadchla ani neurazila.

pinkpop
18.11.2021 1 z 5

no to byla slátanina...

Donna_Lucca
13.10.2021 odpad!

Nemohla jsem být víc zklamaná. Na knihu jsem se přitom TAK těšila.
Zbytečně zamotané, příběh z X pohledů, které do poloviny knihy nedávají absolutně smysl a některé jsou, dle mého názoru, úplně zbytečné. (Proč tam byl pohled Nelly nebo Tabbei vůbec doteď netuším).
Několikrát už jsem chtěla knihu odložit, ale recenze tady. Že se děj rozjede mě nutily pokračovat. Pravděpodobně zbytečně. Žádné dramatické vyvrcholení se nedostavilo a když jsem se konečně pročetla k tomu, proč se vlastně kniha jmenuje Marta spí, byla jsem ráda, že jsem na konci. Vážně, velké zklamání. Bohužel.

alexis818
10.10.2021 4 z 5

Dávám čtyři. Nebylo to špatně, ale dost složité napsané. Mně se to líbilo, ale myslím, že pro méně zkušeného čtenáře to bylo těžko uchopitelne. Přesto dost dobře psycho.

Gustik5
09.10.2021 4 z 5

Marta spí je výborným, byť čtenářsky poněkud nekomfortním dílem, kterému je potřeba věnovat zvýšenou pozornost i v počátku, kdy může působit trochu nudně a tedy být i trochu zklamáním pro ty, kteří očekávali přímočařejší a drsnější thriller. Zde se nám dostává vpravdě naplnění definice psychologický thriller, kde nikdo není stoprocentně kladnou postavou, veškeré události, zvraty a motivace pak rovněž nejsou černobílé. Tak trochu jako v reálném životě, což knize přidává na uvěřitelnosti a ačkoli kýžené obrátky příběh nabere prakticky až někde v druhé polovině, je vše natolik promyšlené do posledního detailu a žádná z dějových odboček zde není navíc, že se jedná o nejvíc překvapující čtenářský zážitek letoška. Sice docela jiný než byla autorčina předchozí kniha, ale o nic méně poutavý a přesvědčivý ve vykreslení postav, s nimiž se při čtení sžijete a budete s nimi místy až dech beroucí zážitky prožívat.

I přes pozvolnější a lehce zmatený začátek nemohu jinak, než tento thriller doporučit všem, kteří rádi velice zamotané čtení. Nehledě na to, že vás tento titul na konci dost možná i docela dojme a vedle toho i poskytne potřebné zadostiučinění vzhledem k osudům některých postav…

jasmína
07.10.2021 3 z 5

No dočteno, 137 stran, a takové zklamání, vůbec jsem to nechápala....

Milé dítě nasadilo velkou laťku, a nevím, zda se další knihy vůbec podaří.....

IreneP
28.09.2021 3 z 5

První polovina zmatená - mnoho postav a příběhů, které spolu (zatím) nesouvisí a tak zvláštně napsané, že to člověka nijak nevtáhne po příběhu. Ovšem okolo té poloviny se to naštěstí láme, vše se dává pomalu dohromady a děj se zrychluje. Je to i tak dále všechno hodně zamotané s novými a novými kotrmelci v ději. Konec je docela předvídatelný. Znám lepší knihy. Pokud máte delší seznam TBR, tuhle s klidem v duši můžete oželet.

Danago
28.09.2021 4 z 5

Kniha Marta spí se ani vzdáleně nedá svou čtivostí a napětím přirovnat ke knize Milé dítě. Takže mě hodně zklamala.
V první řadě jsem opravdu prvních asi sto stran nevěděla, co se vlastně děje, nic jsem nechápala a vůbec mě to nebavilo. Kdybych si nepřečetla komentáře tady, tak končím.
Potom se děj začíná trochu vyjasňovat, ale i nadále kniha tak skáče v časech a postavách,dějových linkách a formách vyprávění, že musíte dávat dobrý pozor, aby jste pochopili, kam nás autorka vede.
V druhé řadě téma, které si autorka tentokrát zvolila mi nebylo příjemné, popravdě neměla jsem komu fandit. Nepříjemné prostředí , nesympatické postavy opravdu všechny.
Co musím knížce přiznat, že je děj poměrně originální, hodně zamotaný pro některé bude asi až překombinovaný a opravdu autorka čtenáři nabízí spoustu možností, jak by to mohlo skončit, takže si můžete jen tipnout.
Paradoxně, přestože se mi v globále kniha nelíbila, tak mě bavila, a chtěla jsem zjistit, jak to dopadne, ke konci byla i napínavá, takže se mi opravdu těžko hodnotí.
Dokonce po dočtení musím přiznat, že autorčin styl , který jsem znala z první knihy je zde opět cítit.
Dala bych nejraději 3,5* . To ale nejde, tak se přikloním za určitou originalitu ke 4*.

postrach
18.09.2021 4 z 5

Souhlasim s komentarem podemnou.Zacatek knihy zklamani.Nemohla jsem se zacist.Casto zmatek.Neoriginalni tema namet...Presto jsem knihu docetla.

Ajuszka
08.09.2021 4 z 5

Po knize Milé dítě přichází docela velké zklamání.
Kniha se určitě do poloviny táhla, vše bylo zmatené, nevěděla jsem co čtu.
Od poloviny se to jakž takž dalo, posledních cca 100 stran bych řekla že bylo dobrých, ty jsem stáhla najednou.
Celkový dojem z knihy nehodnotím moc kladně. Snad příští bude lepší.

-markéta-
30.08.2021 3 z 5

Já jsem doopravdy zmatená. Do poloviny knihy to bylo jedno velké utrpení. Nic mi nedávalo smysl, nechápala jsem, kdo je Marta, proč je řešená aféra s Nelly - absolutní zmatek. Každopádně od cca 60 % knihy jsem byla překvapena, zatáhnuta do děje a nemohla jsem přestat číst a začalo mě to neskutečně bavit. Do konce knihy jsem nevěděla, jak to dopadne, kdo co udělá nebo udělal. Byla jsem velmi překvapena zachováním se pana van Hovena - až mi doopravdy i slza ukápla.
Suma sumárum, začátek děs, od poloviny bomba = průměr.

thrillery pro ženy

Romy Hausmann