Markéta Přemyslovna

Markéta Přemyslovna https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143600/marketa-premyslovna-143600.jpg 4 24 7

Komu připadne srdce poslední dcery Otakara II. Když princezna Markéta na korunovační slavnosti své sestry Elišky, nevěsty Jana Lucemburského, potká polského knížete Boleslava III., je jím naprosto oslněná. Mladík se jí ohnivě dvoří - je to rytíř z pohádek - a naivní Markéta se bláznivě zamiluje. Jenže přání jejího otce na smrtelném loži jí určilo zcela jiný osud... 1. vydání.... celý text

alnahu
03.12.2018 4 z 5

Další krásný příběh z naší historie, tentokrát o Markétě nejmladší dceři Václava II.
Která nakonec našla štěstí v šestnácti letech vedle svého vysněného prince.Pěkné oddechové čtení.

marketa9252
28.07.2018 5 z 5

Nečekala jsem,že se kniha bude číst dobře. Pěkný a poučný děj...

knihovnička007
30.11.2017 4 z 5

Pro mne byla tato osoba bohužel před čtením této knihy naprosto neznámá. O to víc jsem byla na knihu zvědavá... Líbila se mi, ale spíš to byla taková hezká příjemná pohádka.
Příjemné odpočinkové čtení.

NatyJoh
14.01.2016 4 z 5

Vzhledem k tomu, že mým koníčkem jsou české dějiny, nemám ráda, když některé romány a příběhy potírají historickou a kulturní hodnotu národních dějin. Ovšem v případě tohoto románu mé přesvědčení neplatí. Tento historický román skvěle vyzvedá osobnost, tak málo známé princezny z rodu Přemyslovců. I když se stále jedná o román, dovolím si tvrdit, že historická podstata příběhu je dobře zachována, a co více autorka na závěr v poznámce informuje čtenáře o skutečném zasnoubení a následovném životě princezny Markéty. Příběh je jednoduchý a na čtení velice příjemný.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Až na konec dobry

Sarah01
29.05.2014 4 z 5

Na stylu autorky je vidět, že píše spíše dětské knížky, ale i tak je to jedna z mála z té české historické románové řady od Alpressu, kterou hodnotím velice kladně. Knížka líčí spíše velice idylické dětství princezny Markéty a životní osudy její chůvy a líbí se mi, že autorka se nesnaží příběh tlačit do klasicky šťastného konce, nakonec šťastného na životě princezen ve středověku bylo asi máloco.

pandula11
21.04.2013 5 z 5

tato románová forma o princezně Markétě je naprosto perfektně napsaná. Přečetla jsem ji jedním dechem a i můj manžel ji okamžitě shltnul. Je to opravdu kniha která stojí za to ji číst.