Manželka na poschodí

Manželka na poschodí https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482941/bmid_manzelka-na-poschodi-9yB-482941.jpg 4 11 3

Auto najskôr začujem a až potom ho uvidím, no napriek tomu ostanem stáť na mieste a neskôr, keď si na tú chvíľu spomeniem, premýšľam, či som nejakým spôsobom tušila, čo sa stane. Akoby všetko v mojom živote smerovalo práve k tomuto miestu, k tomuto domu. K nemu. Jane sa len nedávno presťahovala do Birminghamu v Alabame, kde si zarába prechádzkami so psami v Thornfield Estates – uzavretej komunite plnej luxusných domov, naleštených SUV a znudených žien v domácnosti. Život sa jej obráti hore nohami, keď stretne Eddieho Rochestera, najzáhadnejšieho obyvateľa Thornfield Estates, ktorého manželka Bea prednedávnom zmizla z člna spolu so svojou najlepšou priateľkou. Jane si nemôže pomôcť, no v Eddiem vidí príležitosť polepšiť si – nielenže je bohatý a pekný, ale tiež jej môže ponúknuť ochranu, po ktorej vždy túžila. Dokáže sa však niekedy vyrovnať úspešnej a ambicióznej Bei? Navyše, čím viac Jane vie, tým viac ju znepokojuje Bein osud a úloha, akú v ňom zohral Eddie. Ktorá pani Rochesterová sa napokon dočká šťastného konca?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

The Wife Upstairs

knihomolka_eli
19.01.2023 4 z 5

Jane sa presťahuje do Birminghamu. Venčí psov bohatým paničkám z dobrej ulice. Raz sa spozná so šarmantným Eddiem. Vtedy sa Jane zmení život od základu. Začnú sa jej plniť sny. Eddie jej vie poskytnúť lásku, ochranu a aj peniaze.
Jane si so sebou nesie mnohé bremená z minulosti a má strach z ich odhalenia. Okrem toho sa v jej mysli stále vynárajú otázky ohľadom zmiznutia Eddieho nezvestnej manželky Bei a smrti jej priateľky Blanche. Obe spolu boli na chate a lodi. Telo Blanche sa našlo, no Beino nie. Zabil ich Eddie?

Manželka na poschodí bola fajn knižka. Čítala som síce už aj lepšie trilery, no dej mal spád, bol napínavý a sama som nevedela odhadnúť, ako ho autorka ukončí. Čo sa udialo v tú noc, keď zmizla Bea a umrela Blanche, som odhadla správne. No aj tak som netušila, aké bude finále. Nebolo zlé, akurát som čakala asi trošku viac akčnosti.

Manželka na poschodí je vlastne príbehom o tom, čoho všetkého je človek schopný, keď niečo skutočne chce....o totálnom stratení zábran a dosiahnutí cieľa za cenu čohokoľvek. Tiež je príbehom toho, aká je láska slepá a ako sa človek nedokáže vyrovnať s tým, že je jeho partner niekto úplne ,,iný", než si myslel.

A čo sa týka samotnej Jane...nech bola akákoľvek, bavila ma. Robila aj zvláštne veci, zlé veci, ale chápala som jej potrebu prežiť. Tiež som jej nedokázala zazlievať, čo sa jej udialo v minulosti a bavilo ma, že nebola žiadna naivka.
Samotný záver prekvapil v zmysle, že som čakala dačo iné, niečo viac akčné. Ale to by bolo asi predvídateľnejšie než toto.

Lexie321
19.06.2022 3 z 5

Príbeh bol dobrý ale až tak veľmi ma nezaujal. Od začiatku som všetko správne uhadla, a tak koniec nebol nijako prekvapivý. Postavam chybala hĺbka a aj ked Jane mi bola sympatickejšia ako Bea nevadilo by mi ani keby som príbeh nedočitala.

lucia9213
07.02.2022 4 z 5

„Bolo to také jednoduché. Také hrôzostrašné. Ešte stále som ju ľúbil a nedokázal som sa jej vzdať.“

Nikto nie je taký, ako sa na prvý pohľad zdá. My ľudia sme zvrátené osoby. Keď chceme niečo dosiahnuť, ideme za tým aj (ako sa hovorí) cez mŕtvoly – v tomto prípade doslovne. A takýchto ľudí je veľa. Tvária sa ako anjeli, ako tí najlepší a najmilší ľudia. Usmievajú sa a hovoria presne to, čo chceme počuť. No za tou pozlátkou sa neskrýva nič iné, len dokonalý klamársky talent. Hotová nominácia na Oscara. Týchto ľudí by sme sa mali báť a ak nie báť, minimálne sa od nich držať čo najďalej. Pretože oni by pre vlastné blaho dokázali zabiť aj vlastnú rodinu. A prečo? Opäť raz pre peniaze. No niekedy sa môže stať, že čarovnú moc peňazí dokáže nahradiť len láska. A ako to bolo v tomto prípade? Vyhrala láska alebo moc peňazí?

Po knihe Manželka na poschodí som pokukovala odkedy v novembri vyšla, chcela som skúsiť aj iný žáner kníh a možno sa aj trochu báť a rozmýšľať. Príbeh sa čítal rýchlo a ľahko, hoci som mávala zimomriavky a paranoju, že na našom poschodí niekto žije, tak to bolo veľmi zaujímavé čítanie. Určite odporúčam všetkým milovníkom záhad a trilerov.