Manžel slavné ženy

Manžel slavné ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310446/bmid_manzel-slavne-zeny-A2Y-310446.jpg 4 9 9

Postavu Josefa Němce, manžela B. Němcové, zná čtenář jako epizodní postavu různých životopisných studii české spisovatelky. V tomto životopisném románě, který vyšel poprvé r. 1938, činí autor z této až dosud epizodní postavy postavu hlavní a umožňuje tak pohledem z druhé strany lépe osvětlit osudy a zvraty rozporuplného manželství této dvojice. Čtenář se zde pravdivě seznámí s životem B. Němcové a pozná i atmosféru českého národního zápasu uprostřed minulého století... celý text

Květakniha
10.01.2021 5 z 5

Zajimave je srovnani s prave vysilanym serialem CT.

palka452
07.06.2019 5 z 5

Nečekaně dobrá kniha...i když ne podle skutečnosti..dle mých informací..

barbarera
15.05.2018 5 z 5

O životopis naší velké spisovatelky je velký zájem, stále obsahuje dost bílých míst. Díky za tuto knihu, která doplňuje další střípek do mozaiky a umaže zase nějaké to bílé místo.

bábuška
16.02.2017 5 z 5

Knížka Bety od Ant. Zhoře vyprovokuje dozvědět se něco víc o dalším soužití Barunky s vnuceným manželem. Neměl to jednoduché ani jeden z nich. Velice dobře napsaná kniha, i když pozapomenutá.

kapllu
02.07.2012 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, dozvíte se mnoho ze života manželů Němcových. Je opravdu obdivuhodné, jaké dílo vytvořila slovutná paní spisovatelka v podmínkách a s manželem, se kterým žila.