Mamon

Mamon https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1730/mamon-1730.jpg 4 79 7

Nick Leary nedokázal přesně říct, co mu té noci nedovolilo usnout. Možná nesnesitelné vedro, možná dunění hromu kdesi v dálce. Měl hlavu plnou starostí, snad zrovna přemítal o svém podnikání. Třeba ho držely vzhůru myšlenky na dva spící synky ve vedlejší místnosti nebo tiché oddechování jeho krásné ženy… Ať už to bylo cokoli, Nick zkrátka nespal, když se z přízemí ozvaly něčí kroky. Instinkt mu velel vylézt z postele a otevřeně se nezvanému návštěvníkovi postavit, třeba i násilím. Chtěl ochránit to, čeho si v životě cenil nejvíc: svou rodinu, své soukromí, svou pověst. Celý život dřel, aby získal postavení a majetek. Neměl v úmyslu o všechno přijít. Mohlo se ovšem stát, že Nickův instinkt zcela selhal. Možná v té chvíli Nick rozpoutal řetězec událostí, které už nebude schopen zastavit, i když by za to dal cokoliv…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The Graft , 2004

hankapimi
13.03.2024 2 z 5

Tak jsem po dlouhé době mrkla, jak si vede Martina Cole. Od Mamonu jsem čekala dle názvu oplétačky s finančními zdroji a byla jsem připravená, že se v jejím příběhu budu brodit mrtvolami. Ale že se bude Nick Leary téměř půlku knihy vrtat ve své hlavě mě nebavilo. Nakonec se z toho vyklubaly ohavné nechutnosti, leč ten spád co měly autorčiny prvotiny Hanebná kráska a Maniak to už nemá ani omylem.

čef
25.02.2023 4 z 5

Další díl o životě póvlu v Londýně, tentokráte plné homosexuální pedofilie, drog a chlastu. Také vraždiček je zde zase plno a člověk, aby se bál do toho města vůbec jet. Tolik hajzlů na čtvereční kilometr nikde jinde určitě nemají. Jinak jde v románu o to, kdo vylákal malého lupiče do domu, kde ho umlátili. Je to hnusné čtení, takové, kterých autorka spáchala již povícero.

dagmar6332
13.04.2022 2 z 5

Kniha se četla dobře, celkem malý okruh osob, pořád se dokola opakující pasáže ,mě trochu nudila,téma pedofilu mi vůbec nedělá dobře, přesto jsem knihu dočetla,zvažuji jestli od autorky ještě něco číst. Za mě průměr.

metmexx
17.12.2021 5 z 5

Další kniha, ze které je mi fyzicky i psychicky zle. Stejně jako Dvě tváře . Nesnesu, když se ubližuje dětem a když se vraždí mladý holky pro zábavu pracháčů. Jsem máma. Pro děti bych dýchala i vraždila.
Měla jsem velký problém knihy dočíst. I když mě baví, jak Martina píše, dokonale mě vtáhne do děje, ale některé věci jsou i na mě hardcore.

moudivlacek
03.11.2016 4 z 5

Toto je čtení pro silný žaludek, obzvlášť prosím na konci nic nejezte. Je to příběh o hrabivosti peněz, o podsvětí a boji v něm, o drogách a hlavně o pedofilech a dětské prostituci. Ze začátku budete litovat hrdinu knihy Nicka, ale neuvěříte, kdo to vlastně jak a jakého konce dojde.
Brr, ještě teď mám husí kůži.
Kéž bych nikdy nic podobného jako rodič nemusela zjistit to, co zde zjistil hrdina Tyrell.

DickBach
19.05.2016 1 z 5

No já nevím, ale knížky téhle paní mně přestávají bavit. Jednak jsou dost na jedno brdo, ale hlavně strašně a neskutečně nereálné. Vadí mi styl, který na mně působí, že paní píše docela obyčejný příběh, který prošpikuje vulgárními výrazy čímž se z pohádky rázem stává drsňácká story z drogového podsvětí. Budu si muset znovu přečíst Hanebnou krásku, abych věděla, zda Martina píše hůř, nebo zda jsem se stala náročnějším čtenářem.

WEIL
19.08.2011

Nick, spokojený občan, nesmírně pracovitý. Miluje svou rodinu a dělá pro ni vše nej. Jenomže něco není v pořádku a jeho spokojený život se začal rychle hroutit.

Martina Cole
anglická, 1958