Máme kostru ve skříni

Máme kostru ve skříni https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404721/bmid_mame-kostru-ve-skrini-TlY-404721.jpg 4 27 12

Jedinečná antologie veršů pro děti obsahuje původní, dosud nevydané strašidelné básně od našich předních básníků a písničkářů. „Strašidelné verše pro statečné děti“, jak zní podtitul knížky, potěší děti i dospělé, protože každý má své tajné „strachy“ a obavy, a každý si připomene, čeho se bojí či čeho se bál. Petr Borkovec, Jaroslav Hutka, Radek Malý, Ewald Murrer, Jana Štroblová a půl tuctu dalších – ti všichni překvapí originálními verši na téma strach a strašení.... celý text

jiri77
11.04.2024 5 z 5

Pohodové a odpočinkové čtení, které není jen pro děti.

U mé tety v uhláku
žije spousta bubáků
Černé tváře - černé kníry,
koukaj tiše z tmavé díry,
co chytnou to umažou,

simca9342
30.12.2023 5 z 5

Přečtená loni.

Trocha poezie nikoho nezabije,
špetka strachu, nikoho nepřivede do krachu.
Čeká na Vás a vaše děti, kterých je jistě jako smetí,
soubor říkanek, rozpočítadel je plný strašidel!
Mít kostlivce ve skříni znamená něco úplně jiného,
každý ho máme, co je na tom divného?

Luky110812
19.09.2023 2 z 5

Syn si četl sám. Nejprve nadával na nesnadné nadpisy, ale pak si zvyknul. V této knize se naučil číst text i v jiných podobách a na jiném podkladu. Nejvíce se mu líbil Bezdomovec.

Zverak
22.01.2021 4 z 5

Lehce hororová poezie pro děti. Moc jsem se nebál (což bude nejspíš účel) ale dokážu si představit že by se ňejaké menší dítě (asi tak pod 6 let) mohlo bát. Podle toho je lepší si vybrat, zda číst tuhle knížku před spaním nebo ne. Moc se mi líbily také ilustrace. Tato knížka se mi moc líbila. Dávám čtyři hvězdičky z pěti. :)

schedy
26.09.2020 3 z 5

Krásné ilustrace, některé básničky super, ale bohužel tak polovina básniček nic moc.

MiLiška
25.08.2020 4 z 5

Antologie je skutečně jedinečná, a to po výtvarné stránce. Za výběr básní strhávám jednu hvězdičku. Jsem ráda, že jsem ji v tom knihkupectví objevila.

Kikulka97
27.02.2020 4 z 5

Krásné ilustrace, ale jen šest básniček, co mě zaujaly svým textem. Každopádně oceňuju formu a strachy autorů básniček na konci.

Mája777
07.02.2020 5 z 5

Nejsem moc velký příznivec básní, ale většina z této sbírky se mi líbila. Jsou vtipné, strašidelné a dětem se jistě budou líbit.
ČV 20: Kniha básní

kuky921
24.10.2019 4 z 5

Velmi nápaditá knížka, která zaujme obálkou - výřez a jakoby látkový povrch. Ilustrace jsou překrásné a na závěr se dozvíte, kdo knížku načmáral, verše spředl nebo kdo byl odpovědným pavoukem :-)
Tolik plusy. Výběr básniček v některých případech se úplně nepotkal s mými představami, takže to bylo slabší.

jasmína
13.09.2019 5 z 5

Pobavila a líbila se dcerce, mně i mužovi☺

muchomurka
25.08.2019 4 z 5

Některé básničky byly nic moc, ale některé bylo opravdu vtipné a důmyslné. Věřím, že se dětem knížka bude líbit. Uvidíme, co na to to naše.

Aknel26
10.05.2019 4 z 5

Knížka, kterou je radost listovat, vzhledově jí není co vytknout. Vazba, obrázky, písmo, vše perfektní. A u některých básniček jako bych slyšela smích a potlesk, jaký by si vysloužily na školních besídkách.

pro děti od 5 let

Autoři knihy