Máma masajů

Máma masajů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20638/mama-masaju-20638.jpg 4 31 8

O čem jiní jen tu a tam sní, je pro ni naprosto normální: život plný dobrodružství ve volné přírodě. Více než pětadvacet let sdílí život kmene Masajů na severu Tanzanie. Bez šéfa a termínového kalendáře, ale také bez stálého bydliště, čisté vody a dalších vymožeností civilizace. Přesto by Angelika Wohlenbergová s nikým neměnila. Tady našla své místo jako porodní bába, řidička nákladního vozu, misionářka, zdravotní sestra a bojovnice proti dívčí obřízce či jako zakladatelka internátu a ředitelka školy. Masajové ji milují a uctívají jako svatou. S velkou dávkou odvahy, humoru, empatie a svou pevnou vírou jim pomáhá přijmout změny, které přináší pokrok, a přece zůstat Masaji, lidmi s nezaměnitelnou kulturou a koloritem. Informace o práci Angeliky Wohlenbergové a o Masajích v Tanzanii najdete na www.massai.org ... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Mama Massai , 2007

Zlatinka.Emilly
14.12.2022 4 z 5

Vyprávění o Angelice, německé ženě, která již více jak 26 let žije v daleké Tanzanii. Popisuje různé příhody, které za svého pobytu v Tanzanii zažila.

Ester71
25.08.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila moc, Hanna Schott má můj obdiv.

micha-ella
12.07.2017 4 z 5

Obdivuhodné! Ale neměnila bych s ní ani za nic.

Hakl54
26.09.2016 3 z 5

Zajímavé čtení, ale zároveň ve mě vyvolalo otázku zdali příliš nezasahujeme do života jiných lidí, kmenů ? Knihu napsala silně věřící žena, proto se víra v boha prolíná celou knihou. Otázkou je zda přechod na křesťanství je až tak nutný a nepřekračuje to meze, které následně přispívají k záhubě jejich kultur a myšlení ?

1v8na
03.09.2014 4 z 5

Příběh byl hodně napínavý. Udivuje mě, že žena, která žila v Evropě, sae dobrovolně vzdá evropského přepychu a odstěhuje se do Afriky. Za svou německou rodinou jezdí sice tak, ale už jen na návštěvy.

rtesarova88
12.05.2013 5 z 5

zajímavá kniha, těším se na volné pokračování.

Dandy1
27.03.2013 2 z 5

Kniha mohla být napsána poutavějším stylem. Jinak je zajímavé co všechno dokáže jeden člověk v cizí kultuře.

rose
15.01.2012 4 z 5

Tenká knížka, a kolik se do ní vešlo zajímavostí. Co všechno dokáže jedna žena v zemi, kde panují úplně jiné a pro Evropana nepředstavitelné poměry.

Hanna Schott
německá, 1959