Mám v posteli mrože

Mám v posteli mrože https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483654/bmid_mam-v-posteli-mroze-POC-483654.jpg 5 33 9

Nejvtipnější uspávací knížka, jakou jste si kdy četli! Jáchym dostal parádní novou postel, ale nemůže si do ní jít lehnout, protože... v ní už leží obrovský mrož! A chudák ne a ne zabrat, ačkoli se Jáchym snaží ze všech sil, aby panu mrožovi udělal pohodlí. Rodiče už ztrácejí trpělivost, protože je dávno po večerce. Takže když Jáchym přijde s tím, jestli by si mrože nevzali k sobě do ložnice a že on si pak půjde opravdu už lehnout, souhlasí. Ale možná, že si Jáchym tak úplně nevymýšlel...... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

There's Walrus in My Bed , 2017

broskev28
19.02.2024 4 z 5

Mrož v posteli určitě neobstojí ve srovnání s otravnými králíky, ale nápad není špatný a ilustrace jsou výborné. Netuším, jak autorka přišla právě na mrože – snad kvůli velikosti? Nebo je (taky) všežravec? Případně podle rýmu - viz komentář Lucienka220? Nevím, ale přiznám se bez mučení, že mně se nejvíce líbily dva „reklamní bilboardy“ na předsádkách . . .

Marketplace
27.12.2023 4 z 5

Je to pěkné, krátké, roztomilé, ale králíci jsou prostě lepší.

capricornus
21.04.2023 5 z 5

To znám! Skvělá knížka.

bibi.r
13.01.2023 4 z 5

Pro děti od 3 let.
Příjemné a zábavné čtení s hezkými ilustracemi. Pobaví děti menší, větší i rodiče.

muchomurka
20.11.2022 5 z 5

Králíci jsou sice lepší, ale i tato knížka byla skvělá. Docela jsem se u ní pobavila, Bambulce se taktéž líbila, musely jsme ji číst víckrát. A ten konec, ten neměl chybu. A ilustrace, konečně také hezké ilustrace v dětské knize, aaaach.

misssicccka
05.11.2022 5 z 5

Dcera nadsena

Zuzvil
31.10.2022 5 z 5

Nádherná kniha většího formátu z pera autorky knihy Ti otravní králíci, kterou jsme jednu dobu doma četli každičký večer. I tato kniha se velmi povedla jak textově (i když je tam textu minimálně), tak graficky. U nás jsme se v příběhu samotném poznávali celá rodina :-) No a já jako rodič jsem tam samozřejmě cítila i určitý přesah, který mě, právě jako rodiče, měl cvrnknout do nosu - povedlo se. Za nás můžeme a rády s dcerou doporučíme k přečtení.

Knihomura
29.11.2021 4 z 5

Králící jsou lepší.

Lucienka220
16.11.2021 5 z 5

My, co jsme měli zřejmě doma lože od mrože, tak hodnotíme velice kladně :-)

pro děti od 3 let

2015  98%Ti otravní králíci
2021  93%Mám v posteli mrože

Kniha Mám v posteli mrože je v