Mám dyslexii. Průvodce pro dospívající a dospělé se specifickými poruchami učení https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155024/mam-dyslexii-pruvodc.jpg 5 5 2

V populaci je minimálně 5 % dospělých, kteří trpí jednou z poruch učení, stejné procento je mezi dospívajícími a studenty. Práce s nimi je zatím v počátcích – jsou vytvářena diagnostická kritéria a formy intervence (pomoci). Děti i dospělí s dyslexií často zažívají pocity zahanbení a neúspěch, což představuje dlouhodobou zátěž. Vlivem poruchy podávají výkony horší, než odpovídá jejich možnostem, přestávají si věřit nejen v rizikové oblasti, ale i v těch, v nichž byli dosud úspěšní. Hlavním cílem knihy je pomoci čtenáři se specifickými poruchami učení orientovat se ve svých obtížích, uvědomovat si její příčiny a projevy, hledat cesty, jak projevy poruchy překonávat. Publikaci uvítají rovněž středoškolští a vysokoškolští pedagogové, zaměstnavatelé a další zájemci, kteří chtějí lépe pochopit projevy a potíže osob s poruchami učení. Doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc., je speciální pedagožka zabývající se především problematikou specifických poruch učení. Je autorkou řady knih, v Portálu vyšly Poruchy učení, Dyslexie v předškolním věku?, Pedagogická diagnostika a individuální vzdělávací program, Pomoz mi, abych to dokázal. PhDr. Miloslav Čedík je zkušený psycholog a speciální pedagog – etoped.... celý text

EvaEmma
30.01.2019 5 z 5

Výborná publikace. Jako matka dyslektika doporučuji! Zde na všechny otázky dostanete odpovědi.
Je to opravdu vhodná literatura pro všechny, kteří chtějí pochopit a pomoci lidem s touto diagnózou.

medvedice3
07.01.2016 5 z 5

Jedna z mála publikací, která se věnuje dospělým se spec.poruchami učení.