Malý modrý a malý žlutý

Malý modrý a malý žlutý https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/271150/bmid_maly-modry-a-maly-zluty-bV8-271150.jpg 4 20 10

Malý modrý a malý žlutý jsou nejlepší kamarádi. Pak se ale jednoho dne žlutý modrému ztratí... Co si modrý počne? Kde všude žlutého hledá? Najdou se? A co se stane potom? Malý modrý a malý žlutý je první knížka Lea Lionniho určená dětem. Vznikla vlastně náhodou, když jel autor se svými dvěma neposednými vnoučaty vlakem. Aby je cestou nějak zabavil, vytrhl stránku z časopisu Life, který měl zrovna u sebe, vytvořil barevná kolečka a pustil se do improvizovaného divadla. Za tuto originálně ilustrovanou knihu získal autor mnohá ocenění a dočkala se řady vydání po celém světě.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Dokořán

Little Blue and Little Yellow , 1959

Knihomolka506
01.05.2024 5 z 5

Přečtená v knihovně.
Konečně chvíle klidu na oblíbeném místě s touhle malou knížkou, která vlastně vznikla náhodou. Cestou vlakem s někým, kdo jako já neposedí v klidu. K nápadu stačilo autorovi málo. A divadlo se dvěma kuličkami vyšlo jako kniha. Hurá pro ní!

Štěpinambura
26.08.2022 5 z 5

Roztomilé, milé a malé, coporučuji pro všechny malé i velké čtenáře!

muchomurka
11.03.2021 4 z 5

Nápad super, jednoduché provedení bylo přesně to, co tento příběh potřeboval, jinak by byl velmi přeplácaný. Bylo to takové milé. Ale jak píše Litocha - Knížka od H. Tulleta je prostě lepší. Přečetly jsme s prďolkou tuto i Knížku a Knížka jednozdnačně vede.

Ithaka
09.01.2021 5 z 5

V jednoduchosti je krása. Nečekala jsem od knihy moc, ale reakce dvouleté dcery mě příjemně překvapila. Kromě učení barev a jejich vzájemných kombinací nám slouží též pro znakování a učení říkanek (kolo, kolo mlýnský apod.). Dcera díky knížce vymyslela i vlastní znak pro obejmout se. A díky všem ostatním čtenářům za doporučení knížek Hervého Tulleta - určitě vyzkoušíme!

Briv
07.10.2020 4 z 5

Nemám žádné srovnání s jinou knížkou, ale nebylo to špatné. Asi bych ji nekoupila, měli jsme ji pouze půjčenou z knihovny a beru ji spíše jako inspiraci, co by šlo vyrobit dětem doma. Příběh, nebyl špatný, myslím, že by šel vymyslet i lepší.

Litocha
23.03.2020 3 z 5

Srovnání s Knížkou Hervého Tulleta se skutečně nabízí a Modrý se Žlutým z toho jako vítěz opravdu nevychází. Ale to neznamená, že by byli špatní. Nápad je hezký, zpracování poutavé a neobvyklé, jen v příběhu něco malinko drhne. Mému malému se knížka docela líbila, ale (na rozdíl od mnohých jiných) mu stačila přečíst jen jednou.

triatlet
13.11.2019 5 z 5

Hravě barevné,
barevně hravé,
hlavně hravě vypointované.

Malý nápad přináší velkou radost :-)

Dáma s hrnstjm
23.11.2017 2 z 5

Vím, že kniha nemá ambice konkurovat Tulletovi, ale srovnání se stejně nevyhnu. Tullet nemá příběh, ale je nesmírně akční. Modrý a žlutý sice příběh mají, ale ten je podivný, nelíbil se mi. Děti tak kritické samozřejmě nejsou, ale Tulletovy puntíky i tak frčí víc :)

bibi.r
30.06.2017 4 z 5

Velmi hezká. Připomíná mi 'Knížku od Tulleta', která se mi zdá lepší.

Makrela Liška
26.11.2016 4 z 5

knížka mě bavila o trochu míň, než se to povedlo interaktivnějšímu Hervému Tulletovi. Nicméně to bylo i tak pěkné osvěžení v dnešní řadové produkci pro děti.

barvy pro děti od 3 let

Autorovy knížky