Malomocná

Malomocná https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235579/malomocna-235579.jpg 4 18 7

Malomocná série

Legendární příběh lásky Štěpánky Rudecké a Valdemara Michorowského plný poezie, touhy i bolesti. Poprvé vyšel v Polsku v roce 1908 a od té doby se dočkal mnoha vydání také u nás. Třikrát byl zfilmován, naposled v roce 1976, v Polsku na jeho námět natočili televizní seriál. Začtěte se do příběhu z časů secese a prožijte se Štěpánkou a s Valdemarem krásné i bolestné události jejich života. Kniha obsahuje obě původní díla, jak Malomocnou, tak i navazující příběh nazvaný Majorátní pán Michorowski.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Taťáňa Kubátová

Trędowata , 1909

Aneleh
19.05.2022 5 z 5

Protože mě od Táni Kubátové potěšily Bukůvky a Osud tančil charleston, chtěla jsem poznat i původní román Malomocná a vůbec nelituji, že jsem se do něj pustila. Opět mě zaujal popis starých časů, aristokracie a její předsudky. Nádherné jsou popisy přírody. Těším se, jak bude pokračovat život Valdemara v další, volně navazující knize.

jankor
25.07.2021 5 z 5

Za první republiky možná hitovka, nalákala mě informace "legendární a zfilmováno, úspěšný seriál", možná to je i koukatelné, ale mě ta kniha neuspokojila.....Bylo to předvídatelné, dějově se to nerozmáchlo. Spíš z povinnosti ke svému svědomí louskám i Valdemara Táni Kubátové, který volně navazuje, je to v bledě modrém (ale přece jen dám o hvězdu víc)- červená knihovna, na kterou jsem už asi moc stará... Očekávám, že mi kniha něco dá, ale tyto dvě, (Malomocná obsahuje 2 dílka), to asi nebudou.

JancaMia
17.01.2021 3 z 5

Nostalgický prvorepublikový román, povrchnost šlechticů a velká láska .

Alix
21.06.2020 4 z 5

Moje mamka tuto knihu v originále zdědila po babičce a teď ji mám já. Je to sice romantika každým coulem, kdy hlavní hrdinka je naprosto dokonalá a on je pan Úžasný, ale jsou tady opravdu nádherné popisy přírody i šlechtického sídla a i když to někdy drhne a občas se musíte pobaveně pousmát, není to špatné. Dobré čtení před spaním, čímž knihu nechci nijak zlehčovat.

bookcase
10.10.2018 5 z 5

Krásný, hodně popisný, výpravný román o velké lásce. Nostalgické nahlédnutí do starých časů.

Len2očka
01.11.2017 5 z 5

Knížku jsem četla s požitkem,obestřená starými časy,hlubokou čistou láskou i předpojatostí vyšších kruhů.Krásný dojemný příběh,určitě si ještě někdy přečtu.

bábuška
25.02.2017 5 z 5

Před mnoha roky úžasně populární román, hlavně nesehnatelný, půjčovala se stará vydání a jenom dobrým známým. To byla jakási pojistka proti zcizení. Byl to krásný příběh, ale dnes už dávno pozapomenutý.

Polsko milostné příběhy

Helena Mniszkówna