Malinové roky

Malinové roky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350411/bmid_malinove-roky-Gff-350411.jpg 4 2 2

Ktoré okamihy utvárajú smerovanie nášho života? Je to dotyk bosej nohy s mŕtvolou pod hladinou mora? Posledná noc, ktorú strávite osamote v posteli bývalého chlapca? Alebo odvážny telefonát mladej spisovateľke, čo v dome chová pavúky? Akým kľúčom triedi myseľ naše zážitky na tie, čo upadnú do zab-udnutia, a tie, ktorých sa nezbavíme po celý život? Len málokedy nachádzame odpovede na svoje otázky vo chvíli, keď si ich kladieme. Niekedy musíme na pochopenie vlastného príbehu čakať roky, inokedy môžeme (k nemu) dospieť za 24 hodín. Isté je, že či sme veselí, alebo nešťastní, život sa nezastavuje a za každé zatvorené dvere sa odvďačí otvorením ďalších.... celý text

MoonR
05.01.2023 3 z 5

Bola to ozaj veľmi príjemná knižka, dobrý spoločník na pohodové odpoludnie, navyše s kvapkou vtipu. Pripomínala mi trochu tie staré čiernobiele české filmové komédie kde sa všetko povedalo viac-menej narovinu, ale vždy sa to (niekedy aj nedorozumením či vtipne náhodne, úprimne) vyriešilo :) . Boli mi sympatické i krátke "dovysvetlenia" ohľadne vtedajšieho systému fungovania spoločnosti :D. Dalo to tomu istý osobitý šarm. A básničky boli skvelé!..to už hej. Ak by sa dalo, dala by som tak 67% v hviezdičkách :)

Bolkonská
19.08.2020 4 z 5

Asi záleží na tom, čo chceme od literatúry. Toto nie je ani mainstream, ani tzv. vysoká; mne to vyhovovalo. Pohľad na svet je vlastne pozitívny (žiaden hnis, žiadne vredy, žiadna krv, ako raz v príbehu zaznie), ale nie zidealizovaný. Číta sa to ľahko, rýchlo; občas sa mihne čosi prekvapivo pekné.

Iveta Zaťovičová
slovenská, 1961