Kopírák

Kopírák https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507971/bmid_kopirak-zb1-507971.jpg 4 652 652

Nejděsivější krimi thriller roku! Má krutost nějaké hranice? Anglii ochromí série hrůzných vražd. Každá byla spáchána jinou metodou, brutální … a povědomou. Pachatele totiž podle všeho inspirovali nechvalně proslulí sérioví vrazi – Charles Manson, Jeffrey Dahmer, Edmund Kemper a další. Vysloužil si proto přezdívku Kopírák. Co když se ale rozhodne své vzory ještě překonat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Echo Man , 2022

ninano
26.12.2023 3 z 5

Nejděsivější thriller roku? Ano, snaha o to jej napsat tu byla zjevná. Přestože zde autorka nešetřila detailními popisy brutalit, vulgaritou a rovněž obětí zde bylo jako máku, v konečném důsledku to moc nefungovalo. Chyběla tomu totiž větší hloubka a rovněž příběh a zejména pak závěr byl zbytečně překombinovaný. Ale čtivost knize upřít nelze.

Weylin
26.12.2023 3 z 5

Kniha je čtivá, místy dosti chytlavá, ale není to nic přeborného. Umí-li člověk trochu předvídat a uvažovat, rychle odhalí kdo co proč jak a pak už jen dočte z povinnosti knihu a vrátí na poličku. Ocenila bych knihu kde ani do konce nebudu tušit kdo tahá za nitky.

Duchoslp
21.12.2023 4 z 5

Musím říct, že se mi knížka opravdu líbila. Byla hodně čtivá, děj měl spád, jen těch brutálních scén na mě bylo docela dost. Poslední zmínka bude o hodně zvláštním konci, tak nějak tam úplně nezapadnul

Téra
11.12.2023 4 z 5

Za mě hodně čtivý thriller. Bavilo mě to a četlo se to velice rychle. Je fakt, že těch brutálních vražd tam bylo až příliš, kdyby jich byla polovina, tak by to asi stačilo. Ale hlavní postavy jsem si oblíbila a to společně s čtivostí vyvážilo mouchy, které příběh obsahoval - od občas nelogického chování hlavních postav po zvláštně otevřený konec. Jinak otevřený konec by mi ani nevadil, ale tenhle byl fakt divný.

knihomolka_eli
09.12.2023 5 z 5

Cara a Noah vyšetrujú sériu brutálnych vrážd. Vraždy navonok nijako nesúvisia, no podobajú sa na vraždy najznámejších sériových vrahov. Páchateľ nerobí chyby, počet obetí rýchlo stúpa a Cara ho musí čím skôr zastaviť.
Jessica je obvinená z vraždy svojho manžela a tak je na úteku pred spravodlivosťou. Niekto založil v ich dome požiar. Jessice sa podarilo zachrániť svoju dcéru, no jej manžela niekto spútal a tak nemal šancu ujsť a zahynul. Nate Griffin (suspendovaný detektív) Jessice verí a snaží sa jej pomôcť. Obaja majú za sebou ťažkú minulosť a spája ich viac vecí než sa na prvý pohľad zdá. Spoločne prídu nato, ako vražda jej manžela súvisí s prípadom Echomana. Podarí sa vyšetrovateľom zistiť, kto ním je?

Knižka Echoman sa mi veľmi páčila. Bola napínavá od začiatku po koniec. Detektívka Cara mi bola sympatická a viem si s ňou predstaviť kľudne aj celú sériu. To, že si nevšimla isté veci jej nezazlievam, niektorí ľudia proste vedia nosiť rôzne masky dosť presvedčivo.
Najviac som si obľúbila postavu Griffina...tieto typy ja môžem :) a bola som zvedavá, ako sa to vyvinie a či vôbec, medzi ním a Jess.
Tip na vraha som mala asi tak od polovice knihy. Dúfala som ale, že som sa sekla. A ono som sa v podstate nesekla, aj keď to nebolo úplne tak, ako som si myslela. V epilógu totiž autorka nachystala menšie prekvapko a zároveň vysvetlila, ako to celé začalo a prečo (a ja som celý čas dúfala, že to Cara bude počuť :D).
Záver ostal taký kadejaký, v podstate autorke ostala možnosť napísať ďalší diel :) možno sa ho časom dočkame :)

Lamanai
05.12.2023 2 z 5

Reakce na audioknihu: Po první čtvrthodině jsem chtěl nahrávku vypnout. Vadil mi způsob vyprávění, vyjadřování postav, zejména v ženské interpretaci. Nejsem žádná citlivka, ale tohle mi přišlo přehnané - zápletka, nechutnost scén, dialogy, kontrast mezi přecitlivělostí některých postav a brutalitou jiných. Surovost líčení světa. A přitom kulisy byly až komorní, několik sterilních prostředí bez živějšího detailu. Pokus o šokující konec po vyčerpání všech myslitelných žánrových klišé. Poslední dvě hodiny už jsem zase poslouchal vyloženě na sílu, s velkým sebezapřením.

karol.cadex
27.11.2023

Jsem trochu zmatená. Když jsem začala číst, první co mě napadlo bylo, že tohle musel určitě napsat Mark E. Pocha. Taková ta nucená snaha šokovat hned od začátku - sexem, krví, vulgaritama. Věděli jste, že se dají napsat i vcelku dobré knihy bez použití slova šuk.t?

Ono by mě ta kniha asi bavila. Jenže příběh byl tak strašně předimenzovanej, že u tohohle čtení si člověk ani trochu neodpočine. Autorčiny nápady by se daly směle rozepsat do pěti knih, tohle bylo na mě moc.

Cary kapitoly bych úplně vyškrtla. Třičtvrtě policejního sboru břídilové chovající se totálně nesmyslně. Jess mě neuvěřitelným způsobem srala, a to extrémně. Naopak Griffin mi byl svým způsobem ze všech nejvíc sympatickej, mám pro tyto typy slabost.

Všechno tu již bylo psáno. Jo, hezká obálka, obligátní nálepka bestselleru tisíciletí atakdále. Jo a ten epilog? Hahahaha haha ha.

Obelix15
26.11.2023 3 z 5

Trochu krvavější detektivka, která neurazí, ale ani neoslní. Dahmer, Kamper, Bundy nebo Manson a jeho poskoci. Většina zná jejich příběh, který je sám o sobě procházka krvavou zahradou. Ale co když se objeví někdo, kdo se svým jednáním spojí všechny dohromady? To jsou pak doslova jatka a mrtvoly nestíháte počítat. Škoda jen, že jsem měl podezření na pachatele již v první polovině knížky. Ale i tak obdivuji důmyslnost, připravenost a schopnosti, se kterými byly vraždy provedeny. Hlavní i vedlejší postavy průměrné, oproti jiným krimi se nikterak neliší a na první pohled nezaujmou. Opravdu těžký průměr, kdy je hodně zajímavý potenciál zabit průměrným dějem.

emilieselden
23.11.2023 4 z 5

Velmi brutální ale napínavá a čtivá kniha se zajímavými zvraty. Konec mě bohužel trochu zklamal.

jarmila7388
21.11.2023 3 z 5

Až moc brutální vůbec to nemuselo být tak napsáno a ještě pravý vrah nebyl odsouzen.Cetlo se to dobře,ale zamotaný tak,ze vše jen smyšlené.

katerina28349
21.11.2023 4 z 5

Kopírák je čtiví hodně drsný thriller plný brutálních a násilnických vražd. I přesto se knížka dobře četla byla plná zvratů i akce. Akorát konec mě trochu zklamal za mě byl nedořešený proto jsem dala jen čtyři hvězdičky.

AndreaOn
20.11.2023 3 z 5

Az na ten opravdu "divny" konec se mi to docela libilo. Melo to spad, diky Carterovy me jen tak neco brutalniho nerozhodi, ale za ten konec, ktery me dost nastval, davam 2 hvezdy dolu. Nebo ze by Kopirak 2 ?

Vilma232
20.11.2023 3 z 5

Thriller plný vražd. Čtivý, zápletka slušná a definitivní rozluštění až na úplném konci.... Jenom jsem musela vypínat představivost při popisu jednotlivých činů - to už bylo opravdu hodně drsné.

Peta1607
15.11.2023 3 z 5

No co k tomu napsat, prostě takový průměr. Tahle kniha mě prostě nedostala, myslím si, že to místy bylo hodně překombinované, ale zároveň ploché. Kdyby autorka ubrala trochu na kvantitě vražd a šla více do hloubky děje a postav bylo by to lepší.

Makůvka
14.11.2023 5 z 5

Místy to byl hodně drsný, až nechutný thriller, plný krve, násilí, brutálních vražd a mrtvol. Na druhou stranu byla kniha velice čtivá, napínavá, plná akcí, žádná hluchá místa, pořád vás to nutilo číst a přemýšlet, kdo za tím vším stojí.
Celkově se mi Kopírák hodně líbil, občas jsem musela zabrousit i na internet a zjistit o proslulých sériových vrazích něco víc. Jediné, co se mi nelíbilo a nesedlo mi, byl konec. Čekala jsem, že to bude ukončeno jinak.

Adinlea
08.11.2023 2 z 5

Kniha na me delala podobny dojem, jako kdyz pejsek a kocicka pekli dort
Extremni pocty extremne odpornych vrazd, ale psano spis na efekt a sok
Kniha se svizne cetla jen asi od poloviny do odhaleni vraha, pak uz to bylo zase pate pres devate konec divny, otevreny/neotevreny. Pokud bude pokracovani, s klidnym svedomim tu knizku necham v knihkupectvi lezet
A prezdivka vraha, a tim padem nazev cele knihy, je neprijemne bulvarni

jefff
07.11.2023 4 z 5

Kopírák je kniha psaná hlavně na efekt. Autorka se snažila být šokující počtem a brutalitou vražd a bylo to skoro ke škodě, protože v určitých pasážích bylo evidentní, že kdyby se snažila jít více do hloubky postav, uměla by to. Jenže místo budování atmosféry vsadila na kadenci popisů mrtvol a atraktivního inspirování se sériovými vrahy. Konec je napínavý, to fakt jo, ale nepříliš věrohodný a celková psychologie vraha za mě strašně nedostatečná. Na durhou stranu byla kniha fakt napínavá a čtivá, a to se u thrillerů cení.

Zuzanak4
05.11.2023 2 z 5

Děsivé to bylo, ale spíš kvůli zpracování a stylu, knihu mě neoslovila, byla úmorná.

L.Helena
15.10.2023 4 z 5

Tolik vražd, že se čtenář vůči nim postupně stává až otupělý, přestože se stupňuje brutalita jejich provedení. I když nápad dobrý a čtivost se knize rozhodně nedá upřít.

Lenča727
14.10.2023 3 z 5

Protože jsem se v posledním období zaměřila hlavně na četbu thrillerů a fakt jsem jich zchroupala hodně, ale opravdu hodně (byť v nejrůznější kvalitě), tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že tohle je zkrátka KOPÍRÁK se vším všudy, i s tím “hlavním padouchem(tak trošku otřepané téma vyskytující se v mnoha knihách podobného ražení) nakonec. Jen ten úplný závěr se liší od ostatních knížek-?otevřený konec? Nedokončené dílo? Dokonané dílo? Věřím, že tohle moje čtenářské předchůdce nepotěšilo.Nejoriginálnější myšlenkou autorky bylo napodobování “díla sériových vrahů jiným “umělcem. Asi mi vadila snaha až s úporností šokovat za každou cenu, což se jí u mě moc nepovedlo, protože ono to tu všechno už několikrát bylo. Hadrový panák byl originál (a vražd tu bylo podstatně méně), tahle knížka se sice moc dobře četla- za jeden delší večer není co číst- ale já z ní úplně odvařená rozhodně nejsem. Možná je chyba ve mně, protože nevím, jestli mě ještě dokáže thriller něčím překvapit. Teď se těším na nového CRAVENA, tak třeba on.

Sam Holland
americká