Magořina

Magořina https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495348/bmid_magorina-0N1-495348.jpg 4 88 88

Šestice středoškoláků se ve vypůjčené dodávce vydává strávit víkend na chatě uprostřed odlehlého lesa. Nikomu nedochází, že to nemusí být dobrý nápad. Nic je netrkne, když tankují na benzince, kde jsou terčem pohledů nevraživých vidláků, ani když na silnici nacházejí absurdní množství přejeté zvěře. Tři marnivé roztleskávačky Desdemona, Crystal, Stephanie a tři nadržení fotbalisté Jason, Rick a Kevin se prostě těší na chatu, umanutě si chtějí užívat. Chatu však obestírá tajemství a navíc si do ní své prazvláštní tajemství veze i každý člen osádky… Příběh, který zpočátku může vypadat jako klasický popcornový horůrek, se záhy mění v něco mnohem podivnějšího. Mistr bizarností Carlton Mellick III bere klasické schéma teenagerské vyvražďovačky a s potutelným úsměvem ho prohání mixérem.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Carcosa

Apeshit , 2008

karel bradac
28.09.2022 5 z 5

Tohle byla naprosto odporná, šílená a megazábavná jízda. Fujtajbl. Kdy už vyjde něco dalšího?

metalic
22.09.2022 4 z 5

Hehe, co na to napsat. Tahle kniha je prostě Magořina. Nic smysluplného, ale je to sranda :) určitě od autora zkusím další knihy.

Lukasitch
12.09.2022 4 z 5

Vážně jsem chvíli uvažoval nad 3 a dokonce 2 hvězdičkami... ale jen proto, abych se necítil tak blbě, že mě to vlastně hrozně bavilo. Naštěstí vidno, že nejsem sám, ufff...

Durmaňák
05.09.2022 5 z 5

Mé pocity z této knížky se pohybují od "Uffff" přes "Ty kráso,... WTF..." až po ... Větší šílenost jsem fakt ještě nečetl. Paráda!

Madla81
23.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla vážně magořina. Totální a absolutní. A já si asi budu muset sehnat terapeuta, protože mě tahle úchylařina vážně bavila. Ale po dočtení mám chuť si pustit pohádku a obejmout děti, protože tenhle příběh mě doslova rozflákal na kaši.
Zdá se, že se jedná o klasický slasher, ale Mellick z něj udělal bizarní číčovinu, ve které se na pravidla žánru nijak nehraje. Hodně si tu hraje šestice středoškoláků - roztleskávačky Dedemona, Stephanie, Crystal a fotbalisté jason, rick a Kevin. Ale jejich hry a temná tajemství nejsou nic pro slabé žaludky.
Fakt to bylo divný. Ujetý. Hnusný. Zábavný. Prostě krystalicky čistý Mellick.

rimmon
22.08.2022 5 z 5

Upřímně po tom co jsem přečetla strašidelnou vagínu a zbouchnul jsem Satanovu dceru - bych měla být už zvyklá na ledacos - ale TOHLE - byla naprostá, totální špička všeho co jsem kdy v životě četla.
Ano název napovídá zcela správně - magořina - je to magořina!
Najdete tu všechno!
Totálně nádherný bizár na talíři a vaším úkolem je jen hltat jednu stránku za druhou!
Věřím že po přečtení si tenhle žánr - stejně jako já - totálně zamilujete!
Je to přesně takové jaké nečekáte.
Naprosto typická hororová zápletka - banda studentů na výletě na chatu - ale to co se odehrává na stranách téhle knížky jsem ještě nikdy nečetla ani neviděla.
O tomhle se tvůrcům seriálů a hororů ani nezdá!
Mistrovské dílo z pera naprostého literárního šílence Carltona Mellicka III rozhodně nezklame! Děj vás doslova drží na zadku a nutí otáčet jednu stránku za druhou. Hladově hltáte každou stránku a absolutně se netěšíte až tahle šílená, absurdní a bombastická jízda skončí.
Za mě opravdu dokonalá kniha!
Děkuji nakladatelství Carcosa že má v téhle republice někdo ,,koule" vydávat tohle bizarro Fiction v plný palbě!
Nemůžu se dočkat na další knížku!

petrarka72
20.08.2022 2 z 5

Z Mellickových knih nejslabší, i když nechuťáren, bizarností, absurdně opulentních nápadů a masakrózních žánrových klišé stále víc než dost.

mot33
18.08.2022 5 z 5

opravdu masakr........

DiLay
14.08.2022 5 z 5

No tak toto?
Já vlastně ani nevím co o této knize napsat :D
Myslím, že je to první kniha od Mellicka kde má více hlavních postav. Každé z nich se pověnuje až moc řekla bych a každá postava je unikát to vám tedy povím!
Dozvíte se o nových úchylkách o kterých ale nevím jestli byste vůbec měli chtít vědět že existují. :D
Fakt se u toho zasmějete, hlavně pokud máte rádi třeba fekální humor :D
Kniha se čte moc dobře, pokud vás zaujme tak ji máte přečtenou během jednoho odpoledne.
Ale je to opravdu kniha pro otrlejší, je mi jasné že hodně lidí tahle kniha pohorší a někteří ji ani nedočtou. Ale byli jste varováni na zadní straně takže pšt!!!
No ale víte vy co ?! Pro mě je to další zvrácený poklad.

Vidím to tak, že strašidelná vagina má konečně konkurenci v mém hodnocení :D
5/5 zubních kartáčků, věnovaným Steph.

jan8470
06.08.2022 3 z 5

V úvodu knihy Mellick přiznává, že má být Magořina především jeho poctou nízkorozpočtovým osmdesátkovým shlasher hororům. Tomu také odpovídá skvělá obálka jeho dvorního ilustrátora Eda Mironiuka. Svým způsobem tomu odpovídá i obsah, i když samozřejmě bláznivě zvrhlý jak jsme tomu u tohoto nekorunovaného krále bizzare hororu zvyklí. Zápletka je věru prostá. Šestice amerických středoškoláků vyráží na chatu jednoho z nich, aby si tu užila víkend plný chlastu a nespoutaných sexuálních radovánek. Co na tom že chata po dědovi je uprostřed opuštěných lesů a cesta k ní je lemována spoustou mrtvých zvířat? Co na tom, že vidláci které partička po cestě potká, nevraživě zahlížejí na rozjívenou mládež? Normálnímu člověku by bylo jasné, že tenhle výlet by nemusel dopadnout dobře. Ne tak hormony zaslepeným mládežníkům. Potud je vše při starém. Takových filmů a příběhů jsme viděli. V čem je tedy tenhle jiný? Inu v tom, že Des, Crystal, Stephanie, Jason, Rick a Kevin nejsou až tak obyčejní středoškoláci. Jak už naznačuje anotace, každý z nich si sebou na chatu v lesích veze přinejmenším jedno nechutné a zvrhlé tajemství. Nechci zabíhat do podrobností, protože právě tady popustil Mellick svou fantazii z řetězu a já bych tak případné čtenáře představil o překvapení. Jen snad zmíním, že se mi při čtení některých autorových nápadů obracel žaludek naruby (a to si myslím, že jsem poměrně otrlý). Stejně tak bizardní je třeba zařízení chaty, ale to v příběhu působí spíš jako malicherné klišé pro efekt. Ne, že by ho Mellick nedokázal krvavě a brutálně zužitkovat. Nicméně nejsilnějším zážitkem není ani to kdo, jak a koho zmasakruje (tady je Mellick poplatný žánru a pomrkává tak na fanoušky některých filmů), ale především to odhalování druhých tváří mladých hrdinů. Trochu zamrzí, že je autor naservíruje hned v první třetině knihy (což ale při jejím rozsahu není až takový problém). Co mi přišlo opravdu povedené, je však finále, v němž většina absolutně nepochopitelných dílků skládačky perfektně zapadne do sebe a závěrečná pointa je pak pěknou třešničkou na tomhle krvavém zákusku. Trochu mě mrzelo, že se oproti Plyšákokalypse ztrácí pod tou hromadou nápadů poselství, které chtěl Mellick svým čtenářům sdělit. Pro mě je tedy Magořina zatím nejslabší knihou, kterou nakladatelství Carcosa Mellickovi vydalo. Přesto si myslím, že jeho fanoušci za ni budou rádi a to navzdory tomu, že se k ní na rozdíl například od Domu na tekutých píscích asi už vracet nebudou.
Trochu mě také zamrzelo větší než malé množství překlepů. Na to u knížek od Carcosy nejsem zvyklý.
Za mě 3 z pěti useknutých hlaviček nebo hvězdiček.