Má noc je tvůj den

Má noc je tvůj den https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84282/ma-noc-je-tvuj-den-84282.jpg 4 93 38

Jessiku Taylorovou zasáhne blesk. Když se pak ale v nemocnici vzbudí, všichni jí tvrdí, že je jakási Lauren Richardsonová, matka čtyř dětí. Lékaři její protesty přičtou ztrátě paměti a Jessice nezbývá než odjet s manželem (kterého ovšem nikdy neviděla). To horší má ale teprve přijít. Zatímco jako Lauren spí, jako Jessica vede dál svůj život svobodné slečny. A kdykoli usne jako Jessica, probudí se coby uhoněná matka s horou problémů. Jedním z nich je maličký Teddy s mozkovou dysfunkcí, pak manžel Grant, který nejspíš něco tají, umíněný mladý muž, který byl zřejmě jejím milencem… Je toho zkrátka dost a jedna duše ve dvou tělech má co dělat, aby to všechno zvládla. S láskou jde ale všechno. Dokonce i nemožné.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

Could it be Magic? , 2009

maxihrosik
27.02.2016 4 z 5

Od chvíle, kdy hlavní hrdinku Jessiku zasáhne blesk, přeskakuje mezi životy dvou žen. Jak je to možné, moc vysvětleno není, jen je tam neurčitá zmínka o teorii relativity, ale vlastně je to úplně jedno. Oba paralelně se odvíjející příběhy jsou zajímavé a dobře napsané. Jako mladá svobodná dívka potká osudového muže, ale musí řešit problémy v zaměstnání, jako dobře finančně zajištěná žena a čtyřnásobná matka si vytvoří hezký vztah se „svými“ dětmi, ale nedaří se jí to samé s manželem. Sympatická je v obou rovinách, takže jsem jí hodně fandila a přemýšlela jsem, jak se z toho začarovaného kruhu dostane, aniž by to jí nebo jejímu okolí moc ublížilo. Nic moc geniálního mě nenapadlo, takže jsem celá napjatá hodně rychle dočítala. Bohužel autorka je na tom s fantazií asi stejně jako já a moc se nepředvedla. Trošku mi tím zkazila celkový dojem, ale i tak si jí přiřadím k oblíbeným spisovatelům a budu vyhlížet další knížku.

evelýny
18.12.2015 3 z 5

Na tuhle knihu potřebujete hodně fantazie, o to více mě překvapil konec - byl předvídatelný a takový,,normální." Začátek rozpačitý, prostředek celkem napínavý, konec mě však nudil - přeskakovala jsem. A že u konce autorka zvolí neoriginální zápletku mě zklamalo - vzhledem k fantastičnosti předchozího děje.

mariva
11.11.2015 5 z 5

Knížka mě úplně dostala, nemohla jsem se od ní odtrhnout a pořád jsem odolávala pokušení nalistovat konec, abych věděla, jak to všechno dopadne. Výborně napsaná, strhující děj a nečekaný závěr - prostě perfektní čtení. Autorku jsem neznala, ale určitě se podívám i po jejích dalších knihách.

Poutnice
27.09.2015 5 z 5

po hodně dlouhé době jsem měla v ruce knihu, u které mě nejen po třetině obsahu nenepadlo rozuzlení, ale ani jsem na to neměla myšlenky. Příběh je krásně propracovaný, dotažený do nejmenšího detailu a mě chytnul a nepustil, dokud jsem ho nepřečetla. Na začátku jsem si nedovedla představit, jak to autorka vyřeší, podle popisu obsahu jsem neměla představu o tom, co mě v knize čeká...a po jejím přečtení jsem si hned běžela koupit druhou knihu autorky :-D

Tohle vydání má ovšem svoje mouchy. Má spoustu překlepů, občas chybí nějaké písmenko nebo zvratné si/se. Ale díky příběhu to není v knize rušivé.

Liduka
25.09.2015 4 z 5

Moc pěkná knížka.

Luccy78
30.05.2015 5 z 5

Autorka opět nezklamala.. Moc dobré čtení s trochou tajemna, které se četlo úplně samo.. :-)

PiperW
18.10.2014 4 z 5

mně se příběh moc líbil, zajímalo by mě i pokračování, co se dělo dál a jak si Dan poradil s rolí otce, což určitě následovalo :) Moc pěkná knížka, ikdyž moc oddychové čtení to není

lenka3287
14.10.2014 5 z 5

Kdybych si na tuto knihu nepřečetla recenzi na jednom blogu, tak bych si ji sama od sebe v knihovně nepůjčila...už po pár stránkách jsem se ale do příběhu úplně vžila a kniha je pro mě velkým překvapením :) Hodně se mi líbí, jak se Jessika vypořádala s novou úlohou matky a byly pro ni přednější děti než ona sama. :)

liskarysava
05.05.2014 4 z 5

Pro mě byl konec trochu zklamáním, takže bod dolů.

KVAPEZ
29.12.2013

Konečně přečtena....

zoja
08.09.2013 3 z 5

Kniha se mi ze začátku moc líbila, spíše mě bavil Laurenin život jakožto matky 4 dětí a pořád ve shonu, nežli osamocený Jessiky, přesto to byla právě Jessičina duše, která cestovala mezi dvěma těly. Celou dobu jsem byla zvědavá, jak se to vlastně vyvrbí a byla jsem zklamaná, jak to autorka vyřešila. Kdo mi ale byl v knize naprosto sympatický byla Karen. Opravdu jsem se hodně zasmála její mluvě :-D.

modranka
23.07.2013 4 z 5

Čosopriestoru a časovej slučke nedokážeme ešte porozumieť. Príbeh Jessiky a Lauren je niečo ako Dr Jekyll and Mr. Hyde, alebo pre Čechov a Slovákov lepšie pochopiteľné, ak si spomeniete na film Ohnivé ženy. Napoviem: "to by jeden vyskočil z kuže"... asi tak sa správala Jessika a Lauren. Preskakovala z tela do tela. Kým Jessika viedla v podstate nudný život so psom a jedným milencom, Lauren bola manželka a matka 4 detí, teda život plný pohybu a starostí. No, čo by ste si vybrali? *Calzedonka* napísala, že koniec bol rýchly, musím s ňou súhlasiť. Nielen že bol rýchly, ale aj akosi uprataný. Obrazne povedané, kto zavadzal musel zomrieť. (preto som stiahla hviezdičku - zomierali nevinní, nič netušiaci a nechápajúci herci) Až keď sa vyčistil priestor pre nový paralelný vesmír, mohol sa zrodiť nový začiatok.
POZN: Obálka je mimoriadne vydarená s prihliadnutím na dej.

evafort
23.06.2013 5 z 5

Moc hezká knížka, i když je to vlastně sci-fi, které není úplně moje oblíbené, tak se mi moc líbila.

petrzel
15.06.2013 5 z 5

Výborně napsáno čte se to samo. Člověk celou dobu čeká co bude dál i konec byl vynikající. Za mě 5 hvězd.

isobel2000
18.04.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, i ten konec byl zajímavě vyřešen.

Calzedonka
24.03.2012 1 z 5

Pro mě to bylo takové... divné. Zezačátku zábavné, ale pak to začínalo být stereotypní, hlavně u Jessiky. A když už se začalo něco pořádně dít, tak konec. Až moc rychlý a krátký konec. Anebo tak rychle čtu...

modroocko
20.12.2011 5 z 5

Mne kniha překvapila, i když to byla (pouze kniha), chvílemi jsem si připadala jako Jessika a že se děj v knize týká i mne... Velice pěkné čtení. Mohu doporučit.

bookcase
05.09.2011 5 z 5

Fantasy pro "baby", moc se mi to líbilo, nemohla jsem se odtrhnout. Zprvu jsem se bála, že to bude příliš sladký románek, ale opak byl pravdou. Romantika samozřejmě nechybí, je však dávkovaná tak akorát. Téma cestování duší v čase i tělech bylo zajímavě zpracováno.

pro ženy dobrodružství převtělování

Melanie Rose