Má mě rád, nemá mě rád

Má mě rád, nemá mě rád https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350888/bmid_ma-me-rad-nema-me-rad-XQ1-350888.jpg 4 597 597

Lucy Huttonová a Joshua Templeman se nemají rádi. Není to jen nějaká vzájemná nelibost nebo snad dokonce pouhé nesnášení se. Nenávidí se celým srdcem a nebojí se dát si to pořádně najevo, zatímco jsou nuceni obývat společnou kancelář vydavatelského domu. Lucy nemůže vystát Joshuovu upjatost a perfekcionismus, on zas pohrdá jejím spontánním přístupem a bláznivě barevným oblečením. Navíc se dozvědí, že jeden z nich má být povýšen. Bitva se rozhořívá naplno a Lucy je odhodlaná nevzdat se, i když se jí hra na nenávist začíná vymykat z rukou. Možná že Joshuu nemá zas až tolik nerada. Možná ani on ji. Možná je od vášnivé nenávisti k lásce překvapivě blízko.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Hating Game , 2016

Myška43
25.02.2021 4 z 5

,, Láska a nenávist jsou protipóly jedné a té samé hry - kterou musíte vyhrát. Proč? Jde o vaše srdce a ego. Věřte mi, já bych to měla vědět."

Navnadila mě anotace a kladné hodnocení. Je to příjemná romantická
oddychovka, která se velmi dobře čte. Nečekejte žádný strhující děj a velké zvraty. Jde o sblížení páru, který spolu pracuje. Jaká bude cesta k jejich šťastnému konci? To si přečtěte.

,,Ano, ze čtyřiceti procent se chová jako hádavý, vypočítavý a majetnický blbec, ale ze zbylých šedesáti procent je vtipný, sladký a zranitelný."

,, Krásná holka s modrýma očima, rudými rty a vlasy černými jako havran. Popisuje vás jako pohádkové stvoření. Jen se ještě nerozhodl, jestli jste princezna nebo zlá čarodějnice."

Pokud budu mít možnost, ráda jsi přečtu další knihu od autorky.
❤️❤️❤️❤️

Kaduri
14.02.2021 5 z 5

Knižku som čítala už dávnejšie, ale stále si pamätám dej, čo je dobrá vizitka:). Kníh s podobným námetom je veľa, ale táto je skutočne dobre napísaná, veľa som sa nasmiala. Určite odporúčam:)

kureceske
30.01.2021 4 z 5

Líbilo, milé, zvláštní jazyk, ne zcela běžná skladba souvětí. Oddychovka, která potěší.

zuzik2301
20.12.2020 5 z 5

Pěkná oddechovka, hezky se to čte a ačkoliv to není tak úplně můj šálek kávy, tak přiznávám, že se mi to líbilo

kamila5406
24.11.2020 5 z 5

Kniha o ženě a muži kteří spolu tráví hodně času, pracovně. Nejdříve se poštuchují, později zjišťují že něco k sobě cítí. Kniha je čtivá vhodná před spaním.

petusska01
20.10.2020 5 z 5

Čítala som ju už 2x, nakoľko som si z minula zapamätala iba to ze som sa riadne nasmiala a nejaké tie záchytné body. Nepamätala som si trochu zmätené šaškovanie Lucy, ktoré som mierne preskakovala, ale príbeh sa mi pozdával stále. Hlavne Josh! Najviac sa mi páči paintball a svadba! Odporúčam.

Jirinamac
29.09.2020 1 z 5

Tentokrát jsem sáhla vedle. Vůbec mě to nebavilo a děj o ničem. Stále dokola to samé, kdybych četla každou desátou stránku, tak se nic neděje.

Evka27
17.09.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka.

spencer
07.09.2020 5 z 5

Jsem naprosto beze slov. Romantiky mě většinou tolik neberou, ale tahle byla prostě úžasná. Nemohla jsem ji vůbec odložit a od nynějška je tato kniha na mém seznamu TOP knížek, protože má v sobě něco, díky čemuž jsem se při jejím čtení cítila naprosto skvěle. Těším se na autorčiny další knihy :)

NikolaSkop
02.08.2020 5 z 5

Tak tenhle příběh mě velmi bavil. Doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

Markét0138
31.07.2020 odpad!

Tato kniha jako by se odehrávala v jakési bublině. Hlavní hrdinka Lucy nemá žádný život mimo svou práci; pracuje nebo je na firemních akcích či doma. Je to dospělá žena ve velkém městě, kde si našla jednu kamarádku, s níž se rozkmotřily kvůli úplné hlouposti, a Lucy teď nemá žádné kamarády. Ani žádné známé třeba z práce, se kterými by si občas zašla na kafe. Jak je to vůbec možné, aby dospělý člověk byl v pravidelném kontaktu s rodiči a jinak nikoho neměl? No... v případě Lucy se důvody najdou. Působí na mě jako neuvěřitelně povrchní mladá žena, která lidi odsuzuje kvůli úplným hloupostem, často kvůli vzhledu. Má narážky na vzhled svého nadřízeného, konkrétně na to, že je malý a tlustý; milého kolegu, kterému se líbí, odškrtává hlavně proto, že je příliš vyhublý a vypadá křehce (jo a taky protože je na ni milý až příliš); je maličká bruneta (je nám neustále předhazováno, jak malá je) a často útočí na vysoké ženy, blonďaté ženy, a nejlépe na vysoké a blonďaté ženy. Jako by bylo něco špatného na tom mít nadváhu, být hubený, být vysoký, být malý, mít světlé vlasy nebo se dokonce chovat mile. Ona si skoro na každém najde něco, co se jí nelíbí. Navíc je dost dětinská a snadno se uráží - už od začátku je očividné, že se jí její kolega Josh líbí, ale hraje s ním dětinské hry a předstírá, že ho nesnáší, protože když spolu začali pracovat, nebyl na ni milý a dovolil si tvářit se, že ho nezajímá, tedy profesionálně. Opravdu, žádný jiný, vážný důvod nemá.
Takže být na ni moc milý je špatně, nebýt na ni milý je taky špatně... ukázkový příklad ženy, která neví, co chce, ale chce to hned.
A Josh je ještě horší. Další knižní příklad toxického muže. Je to stalker, přehnaně kontroluje své partnerky, má problémy se vztekem a přehnanou žárlivostí; je to typ Jesseho z Odhalení, který by nejradši ženě zakázal, aby se vídala s jinými muži kromě něj. To je jasně vidět v momentě, kdy Lucy telefonuje s tím milým kolegou, kterému se líbí - Josh tam nakráčí, vezme Lucy mobil z ruky a prohlásí: "Tady Josh. Už jí nikdy nevolej." Dělá si ze mě legraci? Už tohle je dost velká červená vlajka na to, abych věděla, že já bych s někým takovým nechtěla nic mít. Lucy mu to ale odpustí, protože... Protože je zoufalá a taky protože je Josh šíleně sexy. V knize je tolikrát zdůrazněné, jak je Lucy malá a hezká a jak je Josh vysoký, mužný a sexy a jak krásnou mají oba barvu očí, že se zdá, jako by se jeden k druhému stavěli jen jako k objektu sexuálních tužeb a jako by neměli co nabídnout kromě vzhledu. I když... nic moc co nabídnout nemají. Jejich povahy jsou málo propracované a to, co z nich vidíme, je velmi nesympatické.
Doufala jsem, že půjde o vtipnou, příjemnou knížku, u které se budu usmívat. Ale místo toho jsem dostala nesympatické hlavní postavy, které mi neuvěřitelně lezly na nervy, podivné a nerealistické chování a zápletky a ani trochu humoru. Jsem ráda, že jsem to vůbec dočetla.

zuzka5372
30.07.2020 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Bylo to legrační, napínavé i romantické.

DelMar
24.07.2020 odpad!

"Mam chut si to (jeho) triko narvat do misky a pustit se do nej dezertni lzickou." To jako vazne!!?? :D :D A tim jsem ztracela cas? :D

georginaa
18.07.2020 4 z 5

Musí se sejít dvě silné osobnosti, které se nebojí urážek, silných emočních výbuchů, ztrapňování a ponížení. To vše se dělo mezi protagonisty této knihy. Říkává se protiklady se přitahují, ale tady to byly stejné cílevědomé povahy, které se nebojí toho druhého strhnout. A když přijde prozření, je to láska jak hrom. Jen si něco takového přiznat. Krůček po krůčku se k tomu dostaneme a nakonec jak se dalo čekat, spadne to do romanťárny.

matejko
14.07.2020

Krásný jazyk, který překvapí skoro v každé větě. Např.: "Proudí mnou světlemodrá láska."

Peti
13.07.2020

Tak u této knihy jsem v sekci Doporučené knihy sáhla opravdu vedle. Pro mě nezajímavý příběh s hrdiny, kteří mi byli od počátku nesympatičtí a to se bohužel do konce knihy nezměnilo.

allfonsa
20.06.2020 4 z 5

Začátek na mě moc negativní, hodně dlouhý popis nenávisti vůči člověku..ale když už konečně začal samotný děj, nemohla jsem se odtrhnout..hezká oddychovka

Hasko
06.05.2020 4 z 5

Praštěná Lucy a upjatý Joshua..... společná kancelář, naschvály a osobní nevraživost. Ale co když je v tom něco jiného :). Na začátku mě kniha spíše štvala, ale od paintballové hry se četla úplně sama. Oddechovka jak má být :)

Bet
25.04.2020 4 z 5

Super pohodová kniha :)

andy_nejedla
23.04.2020 3 z 5

Pěkná oddychovka s jednoduchou zápletkou. :)

láska humor pro ženy zfilmováno nenávist nakladatelství a vydavatelství romance

Autorovy knížky

Sally Thorne