Má ji rád, nemá ji rád

Má ji rád, nemá ji rád https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324808/mid_ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4 596 210

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Daisy in Chains , 2016

JaninaV.
22.07.2019 3 z 5

První kniha od této autorky - byla mi doporučena. Samotná kniha mě docela zklamala - 500 stran čtení (skoro o ničem) a konec divný. Kdyby obsah knihy byl na 250 stran vyšlo by to stejně......no uvidíme. Od autorky mám půjčenou další knihu, snad to bude lepší....za mě pouhé 3 hvězdy.

Rou
22.07.2019 3 z 5

Namlsaná ostatními knihami autorky jsem byla tentokrát trochu zklamaná, první část se hodně vlekla, ale konec byl fajn, i když ne úplně překvapivý a nečekaný.

Refadora
04.07.2019 2 z 5

Autorku mám moc ráda, ale tato knížka mě zklamala. Na začátku působila jen jako dokument o vztazích vězňů s jejich obdivivatelkami, až přibližně po 300 stranách se děj trochu rozběhl. Chybělo mi ale napětí i něco v popisu hlavních postav, co by mne donutilo zajímat se o jejich osud. Nemyslím, že je knížka odfláknutá a autorka i v takto těžkém materiálu ukázala, že umí psát, ale přijde mi, že obětovala téměř vše "šokujícímu" zvratu ke konci knihy, který se navíc dal alespoň z poloviny dost dobře předvídat.

Cherr
19.06.2019 4 z 5

Pro mě byla první polovina knihy v podstatě zbytečná. Druhá už byla super.

LyraBlack
04.06.2019 2 z 5

SPOILER, SPOILER A ZASE SPOILER...
Knihu jsem za 500 Kč kupovala s očekáváním, že to bude na styl Partners In Crime, ale nakonec se tak k mému zklamání nekonalo.I když anotace láká na vášnivý vztah hlavní modrovlasé antihrdinky a sexy sériového vraha, jedná je pouze další detektivku, kde je samozřejmě vrahem úplně někdo jiný a to naše villain protagoniska Mags Roseová aka Daisy “Margaret” Baronová, zhrzená a po devatenácti letech nalezená ex-přítelkyně Wolfa, která touží po pomstě, ale po sektání s mužem kterého nenávidí ale zároveň stále miluje, začne svoje plány přehodnocovat, což se Daisy na konci knihy šeredně vymstí.

“Nikdy nedůvěřujte člověku, který vás už jednou zradil.” - kdyby se tím dráha Maggie řídila, nezapsala by se do dějin onoho města ve kterým se to odehrává (vážně si nevzponemu název XD), jako sériová vražedkyně.

Ale na druhou stranu, Daisy má moje plné pochopení. Akorát já bych na jejím místě zabila rovnou Hamishe, protože za to, co jí v mladí provedl, by si tu smrt i zasloužil...

2,5 z 5.

princesse
29.05.2019 5 z 5

Třetí kniha od této autorky a třikrát jsem si velmi dobře početla. I když jsem trochu tušila ... přesto jsem byla překvapená, protože jsem netušila zdaleka vše. Ale o to se u knih ani nesnažím, ráda si nechávám rozuzlení nakonec a v podání samotné autorky. Bez předvídání a pátrání co, kdo, jak apod. Spokojenost a určitě si přečtu i další knihu. Doporučuji, nudit se rozhodně nebude nikdo.

Prateri
30.04.2019 4 z 5

Takový mírnější thriller, aspoň mně se to tak jeví. Ale žádné zklamání z četby nemám. Sérioví vrazi mají své fankluby . . . a já jsem teda zase ve fanklubu spisovatelky Sharon J. Bolton :). Jo, ale přece se mi moc nezdá oslovovat vraha v dopise "drahý Hamishi", když jsem jeho advokát. Ale žádná vada to na napínavém příběhu není, a tak neváhejte sledovat příběh odsouzeného a jeho obhájkyně.

Januli
06.04.2019 4 z 5

Spokojenost. Knížka se mi libila. Přesto, že má kniha přes 500 stran, tak jsem ji měla přectenou raz dva, ale co mi neskutečně vadilo a musím strhnout hvězdičku je jazyk, překlad .... prostě VO. A konec lehce přetažený i když překvapující.

ddkk
28.03.2019 5 z 5

Tak tohle je trochu jiné než série s Lacey Flintovou. Začátek je trochu nezvyklý, děj je prokládán dokumenty ze spisů odsouzeného a řadou dopisů, ale docela jsem si na tuto formu zvykla...Je potřeba vytrvat, protože závěr je překvapivý (i když tentokrát se dá tušit tak trochu dopředu). Výborné čtení, u mne za pět.

lenka7679
19.02.2019 3 z 5

Jako hodně ostatních čtenářů jsem přemýšlela, zda tři, nebo čtyři, nakonec dávám tři, protože do přesně 245 strany mě kniha vůbec nebavila. Dokonce i když mi nevyhovoval styl psaní, něco na knize bylo, co mě ji zpočátku nutilo číst. Ovšem kolem sté strany jsem byla již celkem otrávená, protože se stále nic neděje, příběh se nepohnul a v podstatě stál celou dobu na místě. Osobně si myslím, že kdyby knize ubylo několik naprosto zbytečných stran, velice by jí to prospělo. Tímto natahováním, mě minul moment překvapení, jelikož zhruba za půlkou jsem již věděla, kdo je vrah, takže wow efekt na konci mě minul a vlastně jsem si dočtením jen potvrdila své domněnky. Námět je v podstatě stokrát použitý, takže nic geniálního, ale věřím, že vynechat půlku rozhodování, bylo by to geniální a fungovalo by to lépe.

cukrovka
13.02.2019 5 z 5

Skvěle vymyšlený příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. I když jsem něco vytušila, závěr přesto dost překvapil. Mohu jen doporučit.

mysce
08.02.2019 5 z 5

Maggie Roseová, úspěšná advokátka, žije velmi osamělý život. Hájí sériové vrahy a nezajímá ji, zda se jedná o skutečného viníka nebo o nevinného, jejím úkolem je dostat je ven.
Kniha je opět hodně dobrá. Pohltí nás nezapomenutelnou temnou atmosférou a hlavně se z příběhu na čtenáře valí hromada emocí. Autorka se neomezuje jen na vyprávění, ale příběh prokládá dopisy z vězení a stále nás udržuje v napětí. Nenašla jsem místo, kdy bych se snad začala byť jenom na chvilku nudit. Thriller psaný bez skrupulí je svižný a napínavý až do samotného (překvapivého) konce.
Doporučuji, opravdu stojí za přečtení!

Jakira
29.01.2019 4 z 5

Celou dobu čtení jsem přemýšlela, jestli je to na 3 nebo 4 hvězdičky, ale závěr byl povedený, takže to na ty 4 vyzdvihl. Přiznám se, že rozjezd knihy byl na mě docela pomalý a vlastně i většinu knihy jsem čekala, kdy se konečně šlápne do pedálů, což nastalo až na posledních cca 100 stránkách. I přesto, ale hodnotím vysoko, protože mě bavilo knihu číst, i když nebyla kdovíjak strhující a neměla zběsilé tempo. Bolton prostě umí psát. Je to moje druhá kniha od autorky, prozatím mám přečtený první díl série s Lacey Flint a ta se mi určitě líbila víc. Nicméně je těžké porovnávat obě knihy, Lacey je typická detektivka s honbou na vraha. Tahle má úplně jiný námět, vraha už máme a důležitější jsou zde jiné věci. Rozhodně tedy s Bolton nekončím a těším se na další knihy.

petunkav
16.01.2019 5 z 5

No já jsem tedy velmi spokojená.
Napínavé, rychlý spád, děj se lehce prolíná s minulostí. A konec - no trošku jsem vyústění děje předem odhalila, ale každopádně to nic neubralo na celkovém dojmu z knihy.

smithynka
30.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha! Posledních cca 150 stran jsem četla jedním dechem. Závěr byl nečekaný.
S. J. Bolton opět nezklamala.

sun.from.ibiza
14.11.2018 4 z 5

Já mám tuhle spisovatelku ráda, ač tedy děj bývá dost přehnaný. Stejně tomu bylo i tady, ale přivřu oči (a odeberu jednu hvězdu), protože jsem se nenudila ani okamžik. Popravdě to, kdo je vrah jsem tušila už tak od půlky, ale raději jsem nad tím tolik nepřemýšlela a nakonec jsem opravdu byla překvapená (já vím, je to nesmysl, ale stejně se to tak stalo!) :).

!!!! SPOILER !!!!!
Co mě naopak překvapilo moc byla Liz a to, kdo doopravdy je. Hloupá, hloupá holka, která měla štěstí víc, než rozumu.
Wolf mi byl sympatický celou dobu. Ve finále jsem zapochybovala pouze jednou, jestli opravdu není vrah. No nebylo by super, kdyby se dostal ven s pomocí Daisy, pak by se jí vysmál a utekl s tou šílenou Sirocco?

DOPORUČUJI****

astra3
05.11.2018 5 z 5

Jako vždy napínavé až do konce. Velmi čtivé.

Daduna
12.09.2018 4 z 5

Kniha mě po nudném začátku zaujala protože začala mít spád. Už několik čtenářů napsalo,že články v knize měly rušivý podnět,s čímž nemůžu jinak než souhlasit. Příběh je jinak poutavý,čtivý akorát bych ještě vytkla to,že je už skoro od půlky knihy jasné kdo je vrahem.

Mirrites
10.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Nečekaný závěr, určitě doporučuji.

Vlaďka1974
09.09.2018 1 z 5

Byla jsem zklamaná vůbec mě to nebavilo a musela jsem se hodně přemahat abych jí dočetla.

soudní procesy sérioví vrazi psychologické thrillery

Sharon J. Bolton
britská, 1960
2015  89%Volavka
2016  92%Tak to je, tak to bude
2017  84%Má ji rád, nemá ji rád
2014  86%Obětina
2019  76%Rakvář

Kniha Má ji rád, nemá ji rád je v