Má ji rád, nemá ji rád

Má ji rád, nemá ji rád https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324808/mid_ma-ji-rad-nema-ji-rad-Wj3-324808.jpg 4 596 210

I sérioví vrazi mají své fankluby. Doktor Hamish Wolfe je sériový vrah, odsouzený na doživotí za únos a vraždu tří dívek. Zároveň je však velmi pohledný, charismatický a nesmírně přesvědčivý. Dostatečně přesvědčivý na to, aby jeho obdivovatelky uvěřily jeho tvrzení o nevině. A dostatečně pohledný a charismatický na to, aby v něm pisatelky dopisů viděly muže svých snů. Maggie Roseová je jiná: tvrdá, extravagantní a nesmírně úspěšná advokátka. Ujímá se pouze takových případů, které může vyhrát. Nikdo neví, podle jakého klíče si vybírá, snad se řídí neomylným instinktem. A právě o její pomoc Hamish nyní usiluje. Chce, aby změnila jeho osud. Maggie váhá, ale pak se rozhodne případ převzít. Je přesvědčená, že šarmu svého nového klienta dokáže odolat. Anebo se poprvé ve své kariéře fatálně mýlí?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Daisy in Chains , 2016

Эva
14.07.2017 5 z 5

Sharon Boltonová je prostě neuvěřitelná! Četla jsem od této autorky všechno, co bylo přeloženo do češtiny, a souhlasím se všemi pochvalnými komentáři! Pro mě je tato autorka objevem posledních let, její knihy jsou čtivé, napínavé, promyšlené, hlavní postavy sympatické a ty konce... Vždy naprosto vypointované a šokující. Mám moc ráda serii s Lacey, ale tahle kniha kniha byla naprostá bomba! Nelze než doporučit :)

DasaN
13.07.2017 5 z 5

No pomalý rozjezd, ale ten konec je fakt nečekaný. No už od půlky jsem si myslela, že není všechno jak se zdá, ale že to dopadne takto, by mě nenapadlo.

Leaena
13.07.2017 4 z 5

Autorku zbožňuju, je má nejoblíbenější. Na tuto knihu jsem se velmi těšila a vyčkávala, až bude dostupná. Přiznávám, že mi chvíli trvalo se do děje začíst. Měla jsem svůj typ na vraha, ale jako vždy potupně přiznávám, že jsem se NAPROSTO mílila. A asi ještě nikdy tolik, jako nyní :-D

aninkah
12.07.2017 5 z 5

Výborně napsaná kniha, přečetla jsem ji během dvou dnů, protože to prostě pomaleji nešlo:) Všechny postavy mi byly moc sympatické a opravdu jsem byla zvědavá, jak to autorka vyřeší. A vyřešila opravdu geniálně.. Určitě se ke knize ráda vrátím a posbírám si ty drobné nápovědy, které nám autorka nechala abysme přišli na to, jak to asi bylo..Pokud jste ještě nečetli, ráda doporučuji.

martina.tim
07.07.2017 5 z 5

Takže naprostá bomba. Autorka dokáže čtenáře zmást a na konci knihy překvapit. I když pravda, že mě "to" napadlo už po půlce jak to s těmi vraždami bylo, ale i tak po ujištění mě to dost překvapilo. Strhující příběh, který se nedá odložit než po přečtení poslední stránky :)

evakr
01.07.2017 5 z 5

Nejlepší kniha co jsem zatím četla! Trochu přeháním ale byla fakt super.

Titas9001
30.06.2017 5 z 5

Přečteno za dva dny na dovolené. Výborné čtení, skvělé vystavěný příběh, překvapivý závěr, i když se dal asi na posledních 100 stranách očekávat. Autorku jsem objevila před léty, když jsem si jen náhodou stáhla před dovolenou do čtečky Už mě vidíš. Od té doby nevynechám jedinou knihu od ní :D Vážně je škoda, že se jí nedostává větší propagace. Snad se zadaří a budeme se moci těšit !

Ms.Floyd
25.06.2017 5 z 5

Zažíváte taky u některých knížek pocit, že se od nich nemůžete odtrhnout, že už musíte prostě vědět, jak se zápletka rozuzlí, ale zároveň finiš oddalujete, protože pak budete muset ten skvělý příběh odložit? Tak přesně to jsem zažívala při čtení Má ji rád, nemá ji rád. S. J. Bolton se překonala! Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Výborná zápletka, precizně napsaná, sympatické postavy a perfektně propracovaná psychologie jednotlivých hrdinů. Až ke konci se mi podařilo částečně odhadnout Maggie, ale závěr byl plný překvapení! Knížka mě dostala, úplně! S. J. Bolton je opravdu skvělá autorka, přečetla jsem zatím všechny její přeložené knihy a všechny mě uchvátily. Jen je škoda, jak už podotkla ElenaM, že knížka i autorka sama nemá lepší výraznější propagaci a není tolik známá. Např. série o Lacey Flint má víc, než jen 3 díly, které by určitě stály za překlad. Psala jsem na jaře do vydavatelství, jestli neplánují české vydání zbylých dílů a odpověděli mi, že bohužel S. J. Bolton není v Čechách moc známá a že se uvidí, jak se bude prodávat právě novinka Má ji rád, nemá ji rád. Zbývá tedy jen doufat, že prodej bude natolik dostatečný, aby se překlad ostatních dílů Lacey aspoň zvážil.

Jíťa512
24.06.2017 4 z 5

Příběh sice mohl být akčnější, ale rozhodně je zajímavý a čte se dobře. Překvapivý je závěr, který nemá chybu.

bookcase
23.06.2017 5 z 5

Tak to byla super psychojízda. Pohrávání kočky s myší. Už jsem myslela, že jako vím, aby mě autorka totálně rozsekala. S. J. Bolton prostě umí.

ElenaM
22.06.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a prostě bomba! Výborně vystavěný příběh a skvělá psychologie postav. Zápletka je skvěle vymyšlená, i když místy mi přijde lehce překombinovaná. Kniha mě chytla hned od začátku a bavila mě až do samotného konce, který mě šokoval, ale zároveň docela naštval. Po skončení děje tu zůstává i pár nezodpovězených otázek, což mi nevadí, mám ráda, když si jako čtenář mohu něco domyslet. Autorce se hlavně povedlo vykreslit postavy, jejich charaktery, touhy, smutky, hříchy... zkrátka skvělé. Pár věcí jsem uhodla dopředu, ale myslím, že to nebylo nic proti ničemu a knize to na kvalitě určitě neubralo.
Co bych ráda podotkla na závěr - tato kniha by si určitě zasloužila větší propagaci a taky nějakou výraznější obálku, která by více zaujala návštěvníky knihkupectví.

Cari
19.06.2017 5 z 5

Další skvělé dílo.... Tuhle autorku vážně miluju! Od začátku mě kniha držela v napětí, ačkoliv jsem hlavní zápletku odhalila asi v polovině knihy? Já nevím proč, ale hlavní hrdinka mi svým způsobem byla nesympatická a čtenář dostává určité nápovědy - ten pozorný si dá jedna a jedna dohromady. Jediný, kdo mi byl skutečně sympatický byl právě Hamish. :D Výborně propracovaná postava. Kniha byla skvělá, čtivá, úžasně se četla... napínavá od první stránky až do konce. Ale jsem jediná, komu něco na tom konci vadilo? Ani nevím tak úplně, co. Spíš mi ta vadila jedna postava ještě víc, než hlavní hrdinka. No jo, my ženy... když se zamilujeme, tak jsme schopné jít za mužem našeho srdce i do pekla. :D

JustWomen
18.06.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, trochu méně akční, konec mě opravdu překvapil. Ty modré vlasy mi byly od počátku podezřelé... protože, kdo nosí modré vlasy, že?

HaHa11
16.06.2017 5 z 5

Darebáci mají pro nás ženy své nepopiratelné kouzlo. Ale v případě sériového vraha už to přeci jenom neplatí tak úplně plošně ... Nebo ano? Hamish Wolfe je dle mínění všech zúčastněných neoddiskutovatelný fešák a právnička Magie se od začátku jeví býti lehce mimózní. Příběhů, ve kterých je děj posouván kupředu formou dopisů, ve světové literatuře pár najdeme (kdo by neznal Nebezpečné známosti?). Skvěle to funguje i v detektivce a čtenář si celou dobu láme hlavu, kdo z pisatelů je vlastně větší cvok. Příběh temný jako nejhlubší místo jeskyně, kde to všechno končí. Ovšem nesmíme zapomenout, že ..."po..... těle se neustále pátrá" - že by pootevřená vrátka k návratu na scénu?
Pěkně napínavé, zvláštně ujeté a vůbec skvěle čtivé. Těch hvězd dám prostě plný počet - a to i za moudrost, kterou pronesla jedna z epizodních postav: "Chci říci, na vysoké se každý čas od času zachová jako kretén, no ne?"
Svatá pravda ...

michaela.ne
15.06.2017 5 z 5

Bylo to brilantně vymyšlený. Pointa příběhu se mi postupem čtení začala rojit v hlavě, ale byl to jen takový ubohý nákres toto všeho, jak to nakonec dopadlo.
Konec je výborně vykreslený a spousta věcí díky němu krásně zapadla na svý místo. Žádný příběh není dokonalý, ale malé nesrovnalosti patří ke každý knize.
Moje první a určitě ne poslední kniha téhle autorky.

petulienka126
15.06.2017 4 z 5

Na dovolenku pod slunecnik idealne

Inari
14.06.2017 5 z 5

Má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Kniha se mi četla velmi dobře, dokázala bych ji zhltnout hned. Konec mě rozhodně překvapil, ačkoli jsem se celou dobu snažila vymýšlet různé teorie a myslela si, že aspoň v jedné z nich se musím trefit.
SPOILER

Ovšem neubránila jsem se mírnému zklamání, že to neskončilo nějakým pěkným happy endem, ve který jsem začínala doufat. Takhle byl pro mě ten úplný závěr hůře uvěřitelný.

jana3099
14.06.2017 4 z 5

tak opravdu zajímavá kniha, koupila a začla ji číst sice na zakladě hodně vysokého hodnocení, ale souhlasím s tím a u čtení jsem se rozhodně nenudila......určitě doporučuji ;-)

Marluksa
13.06.2017 4 z 5

Musím říct, že mi velmi dlouho trvalo, než jsem se začetla. Dle mého názoru patří tohle dílo mezi "nejslabší" které S. J. Bolton napsala. Závěr mě hodně překvapil. Možná mi vadilo i sem tam trochu té zbytečné omáčky. Řekla bych, že měla autorka při psaní nějaké méně pozitivní období. Každopádně i tak se moc těším na její další knihu. :-)

Eulenleiterin
13.06.2017 5 z 5

❤️❤️❤ ️Skvělý dojem zanechá, o tom žádná. Od začátku mě čtení hrozně bavilo, bylo to propracované a byla jsem nucena číst pořád dál, neboť mi na mysl neustále vyskakovaly nové a nové teorie, jak to celé tedy je. Každou chvíli jsem přicházela s novou a šílenější. Čekala jsem grandiózní velkolepý závěr, nějaké nečekané bum, které jsem taky dostala a to se vší parádou! *Spoiler* Moc jsem doufala, že to pro ně dopadne dobře ve sluncem zalitém happy endu. A závěr mě vskutku vydeprimoval :D Podle mě to mělo skončit jinak, ale i tak dávám 110%, skvělá kniha ❤️❤️❤️

soudní procesy sérioví vrazi psychologické thrillery

Sharon J. Bolton
britská, 1960