M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32100/m-a-s-h-m-a-s-h-aneb.jpg 4 233 233

M. A. S. H. série

Ani lékař to na frontě nemá lehké, neboť kromě bezprostředního ohrožení života čelí i daleko většímu riziku: v šílenství války si musí uchovat svou lidskou dimenzi. Partě chirurgů z polní nemocnice MASH pomáhal zapomenout alkohol, ale nejsilnější zbraní v boji proti šílenství se jim stal humor. Jeden z nich o tom později napsal knížku pod pseudonymem Richard Hooker. Podle ní natočil režisér Richard Altman celovečerní film M*A*S*H, po jehož úspěchu následoval snad nejpopulárnější televizní seriál všech dob.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Ivo Železný

MASH: A Novel About Three Army Doctors , 1968

vlkove
21.05.2014 4 z 5

Dobrá kniha plná humoru, jen občas se mi pletla jména postav.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Kniha je vynikající,jen by mohla být delší

dexterman
08.02.2014 5 z 5

Dobrá humorná kniha

mpb1913
21.01.2014 5 z 5

Tato kniha má jen jedinou chybu, a to je malý počet stránek.

Morsie
18.12.2013 5 z 5

Bože, M*A*S*H mi přináší tolik nostalgických vzpomínek, že to moje hlava ani nepobírá!
Už je to tak dávno, co jsem viděla ten seriál prvně... Byla jsem ještě docela malá a většina vtipů mi unikala - ale stejně mě ten seriál bavil a smála jsem se. A pak, s každým znovu shlédnutím, to bylo o lepší a lepší.

Totéž platí knižní předloze.
Říká se, že kniha je vždycky lepší než film. No, já to nikomu nebudu vyvracet, jen se sama zdržím jakéhokoliv srovnávání. M*A*S*H je prostě pojem a vždycky bude.

Takže je mi jedno, jestli se koukám na skvělý seriál, nebo čtu výbornou knížku. Pro mě to bude vždycky hořkosladká srdcovka a moje dětství...

Mraibo
09.12.2012 4 z 5

Stejná sranda jako seriál.

Skallarix
24.08.2011 4 z 5

Kniha, která se stala základem pro natočení celovečerního filmu M*A*S*H a dále i stejnojmenného seriálu. Však "doopravdy" bylo trochu jinak, než to známe v podání televizních obrazovek.
Benjamin Franklin "Hawkeyey" Pierce byl egoistický, nafoukaný, sebestředný a sebevědomý chirurg, který na první pohled neměl žádnou morálku a bylo mu vše ukradené. O ironii a sarkasmu ani nemluvě. Ale na ten druhý pohled, v němž najdete i člověka, který myslí na druhé více, než by se od něj očekávalo, je jisté kouzlo, skrze které si ho lehce oblíbíte.