Ľudské safari

Ľudské safari https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453041/bmid_ludske-safari-tzO-453041.jpg 4 20 20

Casey Benedictová je hviezdna reportérka denníka Post, ktorej sa už podarilo preniknúť do života mnohých politikov a mocných ľudí a odhaliť nejeden škandál. Neúnavne hľadá ďalší veľký príbeh a robí to bez ohľadu na to, na akom nebezpečnom mieste sa odohráva alebo aké vysoké nasadenie si vyžiada. Darí sa jej to aj vďaka sieti kontaktov a výnimočnej schopnosti zahrať akúkoľvek úlohu, ktorú si situácia vyžaduje. V exkluzívnom londýnskom nočnom klube začuje rozhovor, na základe ktorého sa pustí do vyšetrovania samovraždy bohatého mladého Brita. Úmrtie, ktoré šokovalo jeho snúbenicu aj rodinu, je však len špičkou ľadovca, vrcholom omnoho temnejšieho a nebezpečnejšieho škandálu, do ktorého sú zapletení najmocnejší lídri a magnáti štátu. Títo muži cestujú do severnej Afriky, aby sa tam zúčastnili na extrémnom, tajnom love na ľudí. Casey na jej ceste za pravdou sprevádza kolegyňa Miranda a vojnový veterán Ed. Spolu zažijú nielen pozlátku Saint-Tropez či nástrahy Líbyjskej púšte, ale spoznajú aj najtemnejšie zákutia ľudskej mysle.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

To the Lions , 2019

berila
24.02.2022

Bohužel, v necelé čtvrtině knihy končím. Styl psaní naprosto nevyhovující, vůbec jsem se nemohla začíst, místy jsem se úplně ztrácela. Takže to vzdávám, pro mě ztráta času.

zdendula31
02.11.2021 3 z 5

Styl psaní pro mě katastrofální..

Crozz
11.10.2021 3 z 5

Škoda, že tenhle příběh na zajímavé téma nebyl napsán čtivěji, za mě průměr.

čef
20.09.2021 5 z 5

Kniha o obrovských rozdílech v dnešním světě, kde jedni mají vše a ještě víc a jiní bojují o vlastní život. Obrovsky napínavé do poslední stránky, část příběhu se odehrává v nebezpečné Africe, závěr je na mostě v Londýně. Jakoby to ani nenapsala žena, tak je to oproštěno o psychologii a bezduché tlachání, ale naopak plné myšlenek k přemýšlení.

JustWomen
07.09.2021 2 z 5

Hodně neuvěřitelné, z jedné věty vydupat případ, který bude prodávat... nebyl to můj šálek kávy.

Prudence
05.07.2021 3 z 5

Celkem napínavá kniha. Moc mi nevyhovoval styl, hlavně zpočátku jsem se občas neorientovala kdo s kým, autorka automaticky předpokládala, že si domyslím. Ve druhé polovině se děj zrychlil a pak už vše bylo jasné, ale tak trochu i předvídatelné. Téma uprchlíků, jejich bezvýchodné situace a nulové hodnoty jejich životů pro západní svět, je náročné a stálo by za hlubší zájem, ale chápu, že autorce šlo hlavně o linii thrilleru, dobrodružství a nebezpečí hlavních postav.

matej7245
22.11.2020 5 z 5

Novinárčina mi bola vždy srdcu blízka, preto som po prečítaní anotácie neváhal a knihu si zohnal.
Mladá investigatívna novinárka Cassey náhodou v bare započuje divný rozhovor, ktorý jej nedá pokoj a začne pátrať spoločne so staršou kolegyňou Mirandou. Svoju prácu milujú a odhodlane postupne získavajú kúsky skladačky.
Sama autorka je novinárka, čiže postavy sú uveriteľné, pozná chod redakcie, taktiky a triky reportérov. Téma originálna, súčasná, názov je výstižný, hoci v istých pasážach som knihu musel odhodiť od hnevu a hnusu. Kvôli zlobe, ktorou prekypujú niektorí ľudia. Autorka si dala záležať na rozpracovaní postáv i deja. Napínavé v slovách i v akcii.
Za mňa viac ako naj.

novináři