Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455271/bmid_jak-prezit-sveho-muze-VIw-455271.png 3 549 167

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

sabinaK
05.03.2023 3 z 5

Příběh jako takový nebyl špatný, ale neskutečně mě štvalo, že celá knížka byla naprosto bez uvozovek. Hrozně špatně se mi to četlo. Možná paní Bernášková překročila o pár tisíc počet znaků, tak se to muselo nějak vyřešit?

Karol477
09.02.2023 odpad!

Tohle se hodně nepovedlo. Autorka neumí psát přímou řeč. Hlavní hrdinka mi absolutně nesedla - primitivní a stupidní. Věřím, že kdyby knihu napsala neznámá autorka, nikdo by ji nevydal a takhle neprotlačoval. Za mě největší zklamání.

MirkaProk
28.01.2023 3 z 5

Příjemná oddychovka

Anim1984
30.11.2022 3 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla kvůli stylu psaní a hlavně chybějícím uvozovkám při řeči. Pak se ale příběh četl skoro sám. Knížku jsem si v hlavě četla hlasem paní Bernáškové :)
Co mě hodně překvapilo, tak všechny ty sprosťárny, protože na mě herečka působí spíš jako slušňačka :)

Buchtičkajani
30.11.2022 3 z 5

Odechovka, která nenadchne, ale ani neurazí. Místy vtipná, i smutná, prostě ze života.

manasx
03.11.2022 5 z 5

Pro mě byla tato kniha takovým velkým osvěžením. Byla svižná, vtipná, milá i roztomilá, dojemná a velmi pravdivá pro ženy v uváděném věku. Velmi příjemné čtení, přišla v pravý čas a zvedla mi náladu. Moc se mi líbila.

MichaelaS081
15.10.2022 5 z 5

Super kniha.

mia.com
10.10.2022 3 z 5

Jako joo, na prvotinu dobre. Jelikoz me prostredi ze zivota hercu celkem zajima, tak me pribeh bavil a uz se vubec nedivim, proc jsou herecky tak strelene. Takovy zivot bych faaakt nechtela. Nicmene knizka je ctiva, ale ta absence uvozovek u prime reci mi teda hodne moc moc vadila. To bylo vazne protivne a matouci. Nechapu, koho to napadlo.

Lusis30
05.10.2022

Skvělá Kniha, nejdříve jsem četla Couru, nevěděla jsem, že je první díl. Jak přežít svého muže mám už skoro přečteno a moc mě baví. Snad bude pokračování.

eŠ
24.09.2022 1 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdinka přemýšlí svojí frndou místo mozkem, takže pak samu sebe dostává do špatných vztahů.
Přišlo mi, že jí záleželo více na její buchtičce (jak ona sama ji nazývá) více než na její dceři.
Všechny ženské hrdinky se v knize chovají stupidně, vybírají si chlapy co ošukají každou, podvádí své přítelkyně/manželky a pak se holky strašně divý, že se na ně ti chlapi vyserou taky... stupidní.
A ponaučení na konci vážně neexistuje... Hlavní hrdinka skončí s chlapem, co opustil snoubenku, aby s HH mohl být. Jo, to je vážně poučení... Kdo jednou podvedl, klidně podvede zase. Poučení mělo snad být, že konečně bude s chlapem co je sám. A vytvoří spolu zdravý vztah BEZ PODVÁDĚNÍ.
Plusem je věrohodně popsány vztah s ex manželem a spory o dítě.

Simstr
12.09.2022 4 z 5

Jako první jsem četla Couru, nevěděla jsem, že díla na sebe navazují, tudíž jsem již věděla jak bude dál děj pokračovat. Každopádně mě kniha bavila, nenáročné čtení. Autorka má skvělou fantazii na různé situace do kterých se Lucie a její kamarádky dostávají. Takový pražský Sex ve městě. Prý se chystá i třetí pokračování, určitě si ho přečtu. Pro pobavení doporučuji :-)

LenkaKa
06.09.2022 3 z 5

No za mě nic extra, ale přečetla jsem to.

Petulik1996
01.09.2022

Moc mi nevyhovovalo jak to bylo napsané, ale nakonec jsem knihu dočetla :D Nejsem náročná čtenářka, hledala jsem něco na cestu MHD. Nebylo to to nejhorší co jsem četla :D Je to spíš taková romanťárna no :D
Chvilkami mi vadila absence přímé řeči a z počátku mi vadila/nemohla jsem si zvyknout na tu Šedivku nebo jak ji říkala.

kikies
29.06.2022 2 z 5

Spíše slabší. Předvídatelná zápletka, miloučké a jednoduché, sem tam vtipné, na můj vkus moc přisprostlé a neodlišení přímé řeči mě vážně vytáčelo. Dobré jako oddechovka, ale po dalších dílech autorky asi netoužím.

olca1983
21.06.2022 4 z 5

Kniha byla zvláštní. Prvních asi 30 stránek jsem pořád měla hejble jí odložit. Vadilo mi neznačení přímých řečí, vadila mi až přehnaná vulgarita (podotýkám, že můj slovník není nijak růžový, ale proti tomuhle jsem (naštěstí) slabý odvárek). Líbilo se mi přátelství až za hrob čtyř kamarádek a skoro jsem jim to záviděla. Líbily se mi osudy, které byly ze života. Sice spíš ze života smolařek, ale v těch jsem se našla o to víc.
Každopádně i přes zmíněná negativa byla kniha psaná velice čtivě, bavila mě a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Za chybějící uvozovky a ostrý slovník ubírám jednu hvězdičku.

Knihobolka
08.06.2022 4 z 5

Kniha mě překvapila. Bylo to čtivé, vtipné, prostě ze života. Vůbec jsem netušila, že má Jana Bernášková takový pestrý život. Opravdová oddychovka...

lenka7348
30.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Klasická "odpočívárna" s dobrým koncem. Ze začátku mě velmi štvala absence uvozovek, ale pak jsem to nějak přestala vnímat. Ideální kniha pro ty, co chtějí úplně vypnout a nic neřešit...

Nomia
13.05.2022 1 z 5

Nejsem prudérní, ani utlocitná, smysl pro humor snad také ještě nějaký mám, ale zde mám pocit, ze jsem četla snad něco úplně jiného než ostatní. Opravdová srágora, na kterou bych potřebovala buď lobotomii, nebo flašku vína.

Knihu nemůžu ani nazvat příjemnou odchovkou, protože notnou část času mě spíš iritovala svou trapností. Absence přímé řeči už byla jen pomyslným hřebíčkem do rakve.

kanitsuj
25.04.2022 2 z 5

Příběh dějově předchází "Couru" a pojednává především o strastech a slastech svobodné matky a jejích kamarádek. Po zkušenosti s druhým románem paní Bernáškové jsem byla připravena na Šedivku i příval lulanů a frndiček, nicméně i v tomto případě by jejich redukce neuškodila, ba právě naopak. Knížka je vyloženě odpočinková, čtivá, místy i zábavná, ale ta neustále se opakující sprostá slovíčka jsou její obrovskou vadou na kráse.

hlavajda93
21.04.2022 3 z 5

O této knize jsem pořád někde četla a měla celkem dobré recenze, tak jsem na ni byla taky zvědavá, ale celkově mě spíš zklamala. Styl psaní byl jiný než jsem zvyklá a děj taky nebyl nic moc.

sex humor pro ženy zfilmováno feminismus mateřství české herečky matky samoživitelky, svobodné matky

Jana Bernášková
česká, 1981