Jak přežít svého muže

Jak přežít svého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455271/bmid_jak-prezit-sveho-muze-VIw-455271.png 3 549 167

Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší a komentuje různé životní situace, které by někteří označili za tabu a při nichž by leckdo raději přivíral obě oči. Hrdinku na její nelehké životní cestě nedoprovázejí pouze její extrovertní a tak trochu potrhlé kamarádky, ale i Šedivka, její vnitřní hlas, se kterým má komplikovaný vztah. Skrze příběh čtenář nahlédne do světa mateřství, filmu a sexuality. Román nejen pobaví, ale zároveň nutí se zamyslet a klást si stejné nebo podobné klíčové životní otázky jako Lucie. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?... celý text

čtenářka76
21.11.2023 4 z 5

Mou první přečtenou knihou Jany Bernáškové byla Coura. Škoda. Při čtení této knihy, jsem už věděla jak se děj bude vyvíjet. Ale nicméně jsem se zasmála a pobavila. Je to taková oddechovka.:-)

baji42
18.11.2023 3 z 5

Nenáročná oddychovka pro ženy. Ale od čtení neodrazuji, svou cílovou skupinu si kniha jistě najde.

candy
09.11.2023 odpad!

To se nedalo, to je úplné dno!

Anahk1
08.11.2023 4 z 5

A mně se to taky líbilo.. čtivá, vtipná, smutná víkendovka ze života.. :) ikdyž vulgarismy a šišlání Kiki mi taky trochu vadilo, ale nemůže být vše stoprocentní .. :)

Verticillium
07.11.2023 5 z 5

A mně se to líbilo...Možná proto, že jsem od knihy neměla žádné očekávání.
Bylo to oddechové čtení, u kterého nemusíte moc přemýšlet. Lásky a zvraty jsem prožívala s hlavní hrdinkou.
Akorát bych vytkla vulgarismy při oslovování kamarádek, to mi nesedělo.

Aiden888
04.11.2023 2 z 5

Dvě hvězdičky, protože úplně blbý to nebylo a jako nenáročný čtení na pláž asi ideální. Ale po literární stránce docela bída. Vyprávění o strašně divný, nesympatický hlavní hrdince a jejích kamarádkách, které jsou ještě divnější, hysterické, vesměs coury... V té knížce mě iritovalo tolik věcí, že to ani nejde popsat. Naprosto šroubované a nereálné dialogy (upřímně, kdo si s někým telefonuje a v každé větě toho druhého neustále oslovuje jménem? Kdo mluví takhle spisovně a zároveň neskutečně sprostě? Kdo si s partnerem vyměňuje dialogy jak z filmu pro pamětníky?), šišlající Kiki byla šílená, popisy sexu jsem ani nečetla, ale rovnou přeskakovala, protože byly spíš trapné než vzrušující. Ne, prostě mi to nesedlo, měla jsem plné zuby snad všech, kdo se v knize objevili.

Kája_95
06.10.2023 4 z 5

Tato kniha je klenot do dámské knihovny! :-D
Děj se motá okolo podobně staré hlavní hrdinky jako jsem já - Lucie. Tato hlavní hrdinka mi hned sedla svým vyjadřováním, humorem a má o pár let starší dceru, než mám já. :-D Kapitoly jsou krátké a tady platí případ - ještě fakt jen jednu kapitolu a jdu něco dělat. :-D ... no klasicky jsem u toho seděla furt. A taky přestava, že už brzy bude filmové zpracování mě vrazilo do ruky tuto knihu a vůbec toho nelituji! Konečně další česká autorka, která má dar psát, děj není nudný a o ničem a super slovíčkaření v knize je bonusem!
Lucie má smůlu na muže, často naráží na zadané muže, kteří mají potřebu zahýbat. Náhle se ale nejde muž, který vypadá, že by mohl být konečně ten pravý, má doma ale kočku, o kterou se musí až podezřele čas starat - hlavně přes noc nebo je to jen přezdívka pro někoho jiného?
Kniha se motá okolo hereckého světa, castingů, seriálu, večírků a vlezlých i normálních kolegů.
Lucka objeví svůj vnitřní hlas - Šedivku, se kterou vede dlouhé konverzace, občas jsem u toho umírala smíchy.
Autorka je česká herečka @ . Mile mě překvapilo, že na zveřejněné stories s knihou reaguje paní Jana téměř okamžitě, mile a s pokorou ke svému psaní a hlavně! je skvěle komunikativní a toto se mi u autorů vůbec nestává. Proto obdivuji, že to ve svém životě stíhá a dávám klobouk dolů! Už mám připravení 2. díl s názvem Coura, která mi bude dělat společnost na dovolené. Už se nemůžu dočkat a DOPORUČUJI!!! :-)

az007
29.09.2023 5 z 5

Vtipná a zábavná kniha. Docela jsem se pobavila životními eskapádami mladé herečky po mateřské dovolené, s malou holčičkou, bez manžela. Když nic neočekáváš, přijde oddechovka vhod.

yonda
14.09.2023 1 z 5

Tak to nebylo moc pro mě. Třistapadesát stran kde je sex, žvatlání kamarádek o chlapech, sex, šišlání hyperaktivního dítěte, sex, pár castingů, sex...A to vše okořeněno velkým ale opravdu velkým množstvím vulgarismů. Již nikdy víc!

Surmei
11.09.2023 5 z 5

Občas je fajn nemít očekávání. Je to oddechovka, ze života, určitě tam každá z nás najde situaci, kterou zažila a možná ne jednu. Originálně psané, vtipné, občas vulgární, občas erotické, občas "případ pro pana Chocholouška", ale ve finále mě to děsně bavilo. Taková odreagovačka po mentálně náročných dnech v práci. Na nočním stolku už mě čeká Coura...

azeret92
11.09.2023 4 z 5

Kniha se mi docela líbila, je to oddechové čtení , příběh ze života, ve kterém se pozná každá samoživitelka. Na vulgarismy a absenci uvozovek u přímé řeči jsem si časem zvykla. To co mi vadilo spíše byl vnitřní hlas hlavní postavy- Šedivka.
Určitě zkusím ještě další dva díly Couru a Kolouška.

janca.hl
11.09.2023 2 z 5

Kniha je takový průměr, četla jsem ji poměrně dlouho a ani jsem v průběhu dne nepřemýšlela jak by to tak mohlo dopadnout, jako to mám u většiny autorů. Hned ze začátku vás jistě naštve to, že autorka nepíše přímou řeč v uvozovkách, takže nevíte, co si myslí a co pak řekne nahlas. Bála jsem se, že její vnitřní hlas - Šedivka se bude v knize objevovat často, ale nakonec to bylo v pohodě. Kdybych neměla takový odpor k tomu, knihu nedočíst a jít k jiné, tak bych to udělala. Asi největší myšlenka je ta, že pokud bych herečku neznala, tak by to pro mě bylo nudné, jelikož takto u těch partnerů jsem si říkala to, který bude již ten její současný. Vývoj postavy v celém ději je obrovský a udělala opravdu velký pokrok. Knihu bych doporučila starším ženám, nejlépe těm, kteří si prošli podobnou situací, mohla by se jim kniha lépe číst a vcítit se do děje.

asam
08.09.2023 2 z 5

To není můj šálek. Přečetla jsem jen proto, že jsem neměla nic jiného ke čtení a je dovolená,

Doubravka1975
22.08.2023 5 z 5

Čtivý příběh mladé herečky Lucie, svobodné matky, která se snaží po mateřské vrátit se ke své herecké kariéře.
Trochu mi pořád vadí to oslovování lu.... a pr.... a šišláni Kiky, ale Šedivka mě tentokrát bavila. Těším se na třetí díl Koloušek. Druhý díl Coura jsem četla loni ( a ze začátku jsem s ní hodně bojovala:) než jsem si asi zvykla :):) takový styl bych prostě od autorky nečekala:):)

pige
06.08.2023 2 z 5

Hodně zvláštní způsob vyprávění - trvalo mi dlouho, než jsem se začetla. Neznačená přímá řeč a časté střídání dialogů postav či vnitřního hlasu byly mnohdy matoucí.

Příběh je zasazen do filmového/seriálového prostředí, ale je hodně v pozadí.
Důležitější je život matky samoživitelky. A ne jedné. Každá má svůj jedinečný osud. Buď jej přijme nebo půjde celý život proti zdi, což nic nepřináší, jelikož náš osud dovede přesně tam, kde máme být. Dříve či později. A to hlavní hrdinka pochopila.

Blazule
31.07.2023 5 z 5

Příběh herečky Lucky a jejich kámošek mě takřka pohltil, možná proto, že řeším podobné problémy a láska, vztahy a společně soužití je tak trochu věda i pro mne. V mnohých situacích jsem se našla. Zasmála se, zamyslela se i si zasmutnila. Hned jsem zakoupila pokračování.

xxbarbarelaxx
19.07.2023 odpad!

Občas jsem se u knihy zasmála, ale kniha nepředá nic nového a vlastně ani zajímavého.

koudelu
10.07.2023 5 z 5

Vtipná kniha, moc mě bavila

Šárka.Šála
03.07.2023 3 z 5

Odpočinková kniha na víkend

Lindulinek
17.04.2023 1 z 5

Jednoduchá kniha s jednoduchou hlavní hrdinkou. Dávám jednu hvězdičku, protože jsem si od knihy odpočinula, ale opět jsem se ujistila, že tento druh literatury není nic pro mě.

sex humor pro ženy zfilmováno feminismus mateřství české herečky matky samoživitelky, svobodné matky

Jana Bernášková
česká, 1981