Lucia

Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500620/bmid_lucia-g5S-500620.jpg 4 383 90

Zlo se nezastaví před ničím. Proto ho musí zastavit ona. Skupina studentů kriminologie ze španělského města Salamanca odhalí existenci vraha, který své oběti aranžuje podle renesančních obrazů. Je možné, že teď znovu udeřil? Případ brutálně ukřižovaného madridského vyšetřovatele tomu nasvědčuje. Jeho parťačka Lucia Guerrero se s pomocí studentů pouští do složitého vyšetřování. Společně budou čelit svým nejhorším obávám, vlastní minulosti – a pravdě, která je ohavnější než všechna zvěrstva z legend a mýtů. Skupina studentů kriminologie na univerzitě v Salamance odhalí existenci vraha, který už několik desetiletí uniká spravedlnosti a aranžuje své oběti podle renesančních obrazů. Vyšetřovatelka Lucia Guerrero najde v Madridu svého parťáka ukřižovaného na Kalvárii a vydá se po stopě jeho vraha. Všichni jsou konfrontováni se svou vlastní minulostí, se svými nejhlubšími hrůzami a s pravdou ohavnější než všechny legendy a mýty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Lucia , 2022

Pavlína2019
12.11.2022 2 z 5

Vždycky se na novou knihu moc těším, tohoto autora mám moc ráda.

I tato se mi četla velmi lehce, ejhle a půlka byla za mnou.
Tentokrát Španělsko, což mě překvapilo. Popisy krajiny a přírody jako obvykle, což je fajn.

Jen to nebylo úplně to nej nej, abych tak řekla.
Takové to jé, jako jsem měla u předešlých knih.
Nápad určitě zajímavý, netypický - a hlavně rozuzlení - opravdu překvapivé.

Fajn, ale předešlé příběhy byly lepší...

iveta3689
11.11.2022 4 z 5

Dobře napsané, děj je svižný a čtivý. Závěr je bohužel dost velká bramboračka, trochu to kazí celkový dojem. Ale bavila jsem se a můžu doporučit

soukroma
08.11.2022 3 z 5

Za vlasy přitažené, neuvěřitelné (vteřinové lepidlo?), krkolomně rozuzlené, ale ne úplně (co ty děti?). U knihy mne udržela snad jen místa děje, má oblíbená španělská města (a že se něco najezdili na trase Salamanca - Segovia - Madrid - Pyreneje).
Za Španělsko přidávám na hodnocení, autor se snažil i nějaké informace o místech, dějinách a architektuře čtenáři podsunout, stejně jako o Ovidiovi a jeho Proměnách.

Překlad ale opravdu není brilantní, jak pěje chválu text na obálce: slovo "finca" je vcelku známé a jistě jej není nutné podivně uchovávat jako nesklonné vedle ostatních vesele skloňovaných cizích slov a jmen.
A "pár dnů zpět" je opravdu zhůvěřilost - co se neujalo v hovorové mluvě jako rusismus (назад) ani po dlouhých 40 letech, to se překvapivě ve stejném podání okamžitě ujalo po revoluci jako ... anglicismus (ago). Ohavné, rozhodně nečeské a do literatury to nepatří.

astroweb
07.11.2022 2 z 5

Pro mě nejslabší a nejhůře čitelné dílo mého, přitom oblíbeného, autora. Asi jsem zrovna neměl náladu pročítat výkony opět neskonale geniálního zlosyna.

Mája777
06.11.2022 5 z 5

Paráda. Tohle se opravdu povedlo. Lucia je sympatická a padouch ... Je fakt, že podezření jsem měla asi od poloviny knihy, ale stále jsem si říkala, že to přece ne.
Mám ráda sérii se ,,Sverázem", ale tady bylo i něco víc. Dokonce jsem hledala na internetu.
Těším se na pokračování, pokud bude. A doporučuji.
(6. 11. 22 - 25 247 - 58)

tulip131
02.11.2022 4 z 5

Vyšetřovatelka Lucia a sériový vrah. Čtenář se dozví drobnosti že soukromí Lucie, ale ne zbytečně moc, příběh se opravdu zaměřuje na objasnění vražd. Během vyšetřování rozkrývá i jiné případy. Četlo se to samo. Bude snad nějaké pokračování v hlavní roli s Lucií?

Merlin_CZ
30.10.2022 4 z 5

Serii s Martinem Servazem mam opravdu rad, tohle me bavilo take, ale uz ne tolik, prislo mi to ponekud slabsi.
nicmene fajn cteni na dlouhe vecery :D

Katulinka69
28.10.2022 3 z 5

Miluju Miniera,ale tahle knížka mi za mě za plný počet hvězdiček není

bush8799
22.10.2022 5 z 5

Minera mohu vždy. Opět nezklamal.

Jenny46
15.10.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a skvěle napsaná. Autor nás zavede do Španělska po stopách sériového vraha. Zápletka zajímavá vtáhne velmi rychle do děje...
Vyšetřovatelka Lucia G. se spojí s univerzitou v Salamance, kde studenti kriminologie dělají v laboratoři výzkum a odhalí existenci vraha podle renesančních obrazů...
Začíná složité vyšetřování, Lucia G. je zvláštní silná žena dost tvrdohlavá má své metody a jsem zvědavá jestli autor s novou hrdinkou bude pokračovat, ráda bych se dozvěděla více o Lucii. Věděla jsem brzo, kdo je za vším, ale i tak děj si užila.
Určitě doporučuji