Lucia

Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500620/bmid_lucia-g5S-500620.jpg 4 383 90

Zlo se nezastaví před ničím. Proto ho musí zastavit ona. Skupina studentů kriminologie ze španělského města Salamanca odhalí existenci vraha, který své oběti aranžuje podle renesančních obrazů. Je možné, že teď znovu udeřil? Případ brutálně ukřižovaného madridského vyšetřovatele tomu nasvědčuje. Jeho parťačka Lucia Guerrero se s pomocí studentů pouští do složitého vyšetřování. Společně budou čelit svým nejhorším obávám, vlastní minulosti – a pravdě, která je ohavnější než všechna zvěrstva z legend a mýtů. Skupina studentů kriminologie na univerzitě v Salamance odhalí existenci vraha, který už několik desetiletí uniká spravedlnosti a aranžuje své oběti podle renesančních obrazů. Vyšetřovatelka Lucia Guerrero najde v Madridu svého parťáka ukřižovaného na Kalvárii a vydá se po stopě jeho vraha. Všichni jsou konfrontováni se svou vlastní minulostí, se svými nejhlubšími hrůzami a s pravdou ohavnější než všechny legendy a mýty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Lucia , 2022

Metroušek
03.01.2023 3 z 5

Taková efektní prázdnota.

Ajina76
29.12.2022 4 z 5

Samotny pribeh byl zajimav a napinavy. Proto davam tolik hvezdicek. Ale co mi vadilo, bylo dlouhe a pro me zbytecne popisovani. Ale i tak chvalim. Popisy jsem obcas preskocila.

Awča
28.12.2022 5 z 5

Přistoupila jsem na to, že zápletka i okolnosti jsou nadnesené, však to není literatura faktu. Snaha šokovat, pohrát si se čtenářem, proč ne.
Všeho bylo tak akorát, něco sice opravdu přitažené za vlasy, ale kniha se četla dobře a byla napínavá.

Ajuszka
25.12.2022 5 z 5

Tak jo, nebyl to sice Martin Servaz ale..
Poručice Lucia Guerrez je taky velká sympaťanda.
V příběhu se prolínají vraždy z minulosti s přítomností.
Musím se přiznat, že téměř celou knihu jsem si myslela, že mě vlastně tady asi nic moc nepřekvapí. Omyl přátelé.. Bernard Minier opět dokázal, že je Mistr ve svém oboru a pěkně nám to naloží na posledních stránkách. Tenhle konec jsem opravdu nečekala!

tabaluga
23.12.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, tak, jak jsem u Miniera zvyklá. Lucia mi jako matka sympatická nebyla, ale do vyšetřování úmrtí svého parťáka se vrhla s naprostou jistotou. Postupně se to tak nějak zamotalo až z toho vyšel vrah, který se celou dobu snažil svést na jinou stopu. Jen bych chtěla vidět obsah dopisu od Hectora Delgada.. Ten mi tam jako poslední střípek do skladacky chybí. Tak uvidíme, jestli se můžeme těšit na další vyšetřování v podání Lucii.

zuzana2599
21.12.2022 5 z 5

Lucia je moje první minierovka a jsem hodně spokojená ! Jsou-li i předešlé autorovy knihy tak dobré, pak to musím v novém roce napravit a pustit se do série s Martinem Servazem.
U Lucie jsem i pochybovala se čtením a váhala, ale kniha mi fakt sedla. Thriller je velmi čtiv ý, rychle jsem obracela stránku za stránkou...
A Lucia ? Sympaťačka, která to nemá v životě lehké. Její parťák Sergio je zavražděn zvlášť morbidním způsobem a ona se pouští do složitého vyšetřování. SUPER !

Jiparis
18.12.2022 4 z 5

Trochu moc nechutných, krvavých detailů, opět sonda do duše psychopata s nezdravým dětstvím, který je vysoce inteligentní a používá svou mysl k realizaci své pomsty.

Martiiiik
16.12.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na druhou stranu mě to zas tak nenadchlo.. Každá z postav byla šáhla nějak jinak, až trochu přehnaně.. O strůjci hrůz jsem měla dobrý odhad, nebylo to nic originálního.. Byla tu hodně patrná touha šokovat bestiálním provedením.. Kniha byla asi o malinko lepší než minulá, ale už to stejně nějak není ono.. Tak třeba příště, určitě dostane šanci :-)

ydnac
12.12.2022 5 z 5

VRAŽDA POLICISTY

Bohužel není jediná.
Studentům kriminologie se podařilo vytvořit program DIMAS, který ji spojil s vraždou starou 30 let.
Nezvyklé aranžmá obětí a použití lepidla, je pro tohoto vraha hlavním znakem.
Případ vyšetřuje Lucia, bývalá parťačka oběti. Spolupracuje s profesorem, jehož studenti (jeho team) DIMAS používají a zdokonalují.
Zjišťují, že vrahovou inspirací jsou renesanční obrazy.
Kolik jich ještě ztvární?
Jedná se o stejného vraha jako před lety?
Co je motivem?
Lucia má před sebou spoustu otázek, na které musí najít odpovědí .

Napínavé, pro mě originální.
Já jsem spokojená a doporučuji :-)

uhnavka
07.12.2022 1 z 5

Pro mě zklamání, po prvních 3 knihách jsem čekala něco jiného. Přečetla jsem asi 90 stran.

klarence
06.12.2022 3 z 5

Za mne mírné zklamání.. trochu jsem měla zmatek v lidech a část mi přešla trochu neuvěřitelná nebo spíš nedotažená. Luciu jsem si docela oblíbila. Vraha jsem od určité doby tušila. Celkově to ale stálo za přečtení.

likaf
27.11.2022 5 z 5

Dobré počtení. Na vraha jsem měla podezření ještě před rozuzlením. Doporučuji

Šárka.Šála
26.11.2022 4 z 5

Na plný počet hvězdiček to není. Minier to umí i lépe.

Didi15
25.11.2022 4 z 5

První díly se Servazem byly prostě nejlepší . Nepíšu, že by tato kniha byla nějak špatná , četla se dobře , děj byl zajímavý , ale prostě tomu něco chybělo . Vraha jsem tak trochu odhadla už na začátku . Ale i tak kniha stojí za přečtení, ztráta času to není :)

KikaTeeBee
23.11.2022 5 z 5

Nová vyšetřovatelka! Žena! Nádherně popsané reálie! Španělské! Vrah! (Skoro) umělec! Minier ve své nejlepší formě. Je potřeba něco dodávat? Ne.

JustWomen
17.11.2022 1 z 5

Naprosté zklamání, slátanina, spousta zbytečných zápletek a vedlejších dějů, nesympatické postavy včetně Lucii, zbytečně podrobné popisy knih, obrazů, historie, nelogická obvinění a konec, který byl vykonstruován tak, aby šokoval. Druhá půlka knihy podstatně horší a konec naprosto nejhorší.

Tupoun
16.11.2022 3 z 5

Už vždy budu otevírat nového Miniera s nadějí, že se vrátí na začátek, k prvním třem čtyřem knihám. Bohužel, zatím čekám marně a se mnou asi spousta fanoušků vzpomínajících na staré dobré Minierovy časy. U tohoto autora je kvalita psaní poněkud jiná než u druhých. Začal na vrcholu mezi osmitisícovkami, který se táhl poměrně dlouhým hřebenem ve stejné výšce. Pak následoval např. v roce 2017 strmý sešup, kde se autor v názvu ohodnotil nejlépe jak mohl - Zkurvenej příběh. A pak už se, až dodnes, s Minierem ocitáme na houpačce. Trochu nahoru v knize Lov (sic uspěchané a poměrně krátké), zase dolů s Na okraji propasti, pak trošku výše s Údolím... Strašlivě nevyrovnané výkony asi jako Kvitová.
No a Lucia je dle mého názoru zase jedna z těch snah o zdolání vlastního autorova vrcholu, byť v globále zůstává asi tak v polovině. Na co jsem si pořád ještě nezvykl, že ani Minier se neubránil cenzorům dneška a v zájmu úspěchu knihy se i zde protáhnou nějací gayové. Být to přirozený výsledek tvorby, ani neceknu. Ale takhle to je stejné jako nucené pasáže v socialistické tvorbě. Navíc ta dvojice je tam opravdu jen trapně připlácnutá bez jakéhokoliv vztahu k příběhu. Prostě aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Nejen u Miniera, ale dnes skoro v každém thrilleru bývá vyšeřovatel, jedno zda muž či žena, větší psychouš než pachatelé. Taky Lucia je solidní hysterka, čímž dovede podělat vyšetřování a vztahy, kde se podívá. Děj knihy je jako Minierova tvorba, nahoru, dolů. Dosti dějových linek vyšumí, je zapomenuto. Divíte se, když Lucia odhalí drtivě nechutnou a závažnou a dokonce léta se táhnoucí zločinnou činnost, že odjezdem z místa končí i tato větev. Jako by se nechumelilo. Nezájem. A podobně je poskládaná po částech celá kniha. Hop sem, hop tam, nedovysvětlené, nedodělané. Ale jako celek bych přesto knihu zařadil k průměru celé Minierovy tvorby s náznaky lepších časů. Prostě číst se to dá bez problémů, pokud nejste příliš přísnými hodnotiteli. Já jsem a přežil jsem to. :-) No, přežil...

ddkk
14.11.2022 3 z 5

Přečetla jsem všechny autorovy knihy, které u nás dosud vyšly. Žádnou jsem nebyla zklamaná, všechny mě bavily, i když se příběhy Martina Servaze občas blížily hranici uvěřitelnosti...Lucia bohužel tuhle hranici překročila.

MOŽNÁ SPOILER: Kniha je neskutečným spletencem minulých i současných zločinů, které řeší trochu nešťastná kriminalistka Lucia, o které toho ale moc nevíme. Je tu parta geniálních studentů, kteří vyvíjejí nový kriminalistický software, je tu i odhalené hnízdo pedofilů a podezření na unesené děti (kampak se ale poděly? nikdo to neřešil?), dovídáme se o zřejmé vrahově inspiraci Ovidiovými Proměnami...A na závěr je tu hlavně podivné a pro všechny nečekané konečné odhalení, k němuž až do posledních stránek nevedou žádné indicie...

Kdyby se příběh neodehrával v překrásné Salamance a Segovii, v krajině, která je mému srdci blízká, dala bych ještě o jednu hvězdičku méně.

makke
13.11.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé, nějaké mouchy by se v ději našly, ale výsledný dojem veskrze kladný. Děj měl spád a Lucia jako vyšetřovatelka je velmi sympatická se schopností brilantní analýzy osob. Těším se na další díl, kde budou pokračovat naznačené dějové linie.

kahuda01
13.11.2022 4 z 5

Moc jsem se na novou knihu těšil, ale nebylo to úplně to, co jsem čekal. Začátek byl parádní, postupně však nastavená laťka upadala a konec to nevytáhl. Přesto se dílo četlo dobře a rychle, je to tak na 3,5 hvězdy.