Leona, stotníkova žena

Leona, stotníkova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280871/leona-stotnikova-zena-3aJ-280871.jpg 5 5 2

Lúč - biblické romány série

Román o dramatických udalostiach stojacich pri zrode kresťanstva a zároveň veľmi osobný príbeh Leony, prinútenej k zásnubám, ktoré nikdy nechcela, a priťahovanej vierou, ktorú nikdy nečakala ...Keď jej rodina príde o všetok majetok a postavenie, pošlú ju k Ponciovi Pilátovi v nádeji, že by jej mohol dohodnúť strategický sobáš. Napriek príťažlivému výzoru a postaveniu snúbenca, Leona vníma život v úlohe stotníkovej ženy ako údel horší než smrť. Alban má vysoké ambície a rád by získal moc až v Ríme. No smrť a najmä záhadné zmiznutie tela mŕtveho rabbiho privedú Leonu a Albana k hľadaniu dôležitých odpovedí. Výsledok ich pátrania všetko zmení.. Prvý diel biblickej trilógie Leona - Abigail - Judita.... celý text

Literatura světová Romány Náboženství
Vydáno: , Lúč

The centurion´s Wife , 2009

Starmoon
01.05.2021 5 z 5

Príjemné a v tomto veľkonočnom čase príhodné čítanie o jednej zvláštnej Pasche, počas ktorej zomrel istý prorok... A odvtedy už nič nebolo ako predtým.

Oceňujem fundovanosť autorov (z textu cítiť, že si veľa naštudovali o dobových reáliách, zvyklostiach, odievaní, stravovaní, rímskej i júdejskej spoločnosti, hierarchii...) a hádam ešte viac to, že všetky informácie dokázali do textu vsunúť nenásilne, takmer nenápadne.

Gro však i tak ostáva v samotnom príbehu, ktorý ma príjemne prekvapil pomerne novým pohľadom na udalosti ukrižovania a zmŕtvychvstania; nie v zmysle nejakých alternatív, špekulácií, fabulácií – biblický obsah je identický, akurát predstavený optikou tých, ktorí v Biblii nedostali slovo, napríklad rímsky stotník, pilátova slúžka... A rovnako ich optikou sa dívame i na notoricky známe „veľkonočné“ postavy (Pilát, jeho žena, Herodes, Jozef z Arimatey, Mária Magdaléna, súrodenci Mária, Marta a Lazár...). Všetci – a nielen – títo sa pred čitateľovým zrakom stávajú plnokrvnými postavami; a ako bonus tu máme aj nejaké to dobrodružstvo, romantiku...

Za mňa až prekvapujúca spokojnosť (obdobne ako z filmu V mene Krista/Risen z roku 2016 – ak sa vám páčil ten, bude sa vám zrejme páčiť i táto kniha, a naopak).

Marylaa
19.11.2017 5 z 5

Vždy když se chystám čist něco, kde se dá čekat, že tam budou vystupovat nějaké skutečné historické postavy, mám z toho obavy. Tady jsem si řekla, žádná Leona v Bibli není, přehnané překrucovaní snad nehrozí. A ejhle, pak mi došlo, že v názvu je setník. Těch je v Bibli několik. A opravdu je tady popsán jeden z nich. Přestože si myslím, že nebyl takový jako v knize (tak trochu kariérista), mělo to v příběhu logiku. Je to čtivé, snad by tam nemuseli tak často jíst, ale to mi spíš vadilo proto, že jsem zjistila, že přece jen některá slova ve slovenštině jsou pro mně neznáma.

rané křesťanství náboženské romány

Autoři knihy