Lovci mamutů

Lovci mamutů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181030/bmid_lovci-mamutu-1jh-181030.jpg 4 21 2

Bohatě-ilustrovaný populárně-naučný výklad o době ledové a civilizaci lovců mamutů, která skončila na našem území před 21 tisíci lety.

witiko
23.09.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaná a obrazově bohatá publikace pro širokou veřejnost, která výrazně poupravuje obraz života "lovců mamutů", jak jej máme zafixovaný už od Eduarda Štorcha. Přitom ale tato kniha není kritikou, ale spíš poctou jeho dílu. Za zvlášť povedené považuju skvělé, téměř "impresionistické" ilustrace, které úžasně vystihují přírodní prostředí, krajinu a lidský způsob života v ní. Samozřejmě také zcela odlišně od toho, jak si dobu ledovou běžně představujeme.

AnoMANder
10.05.2021 4 z 5

Velice zajímavá a srozumitelně napsaná kniha s bohatým obrazovým materiálem. Poskytne základní pohled do období vývoje člověka, představí především život člověka v době lovců mamutů na našem území. Přiblíží výrobu nástrojů, získávání obživy, duchovní život, představí archeologická naleziště i nálezy atd.