Louvre - Paříž, slavné galerie světa

Louvre - Paříž, slavné galerie světa https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204051/louvre-pariz-slavne-galerie-sveta-204051.jpg 5 18 18

Muzeum v Louvru bylo založeno v r. 1793. Patřilo mezi první evropská muzea. Dnes je institucí, která sehrává základní úlohu ve francouzském i mezinárodním kulturním životě. Celek, rozdělený do sedmi oddělení, dokumentuje vývoj starověkého umění, vývoj civilizace v oblasti Středozemního moře a celé Evropy, a to od období raného středověku až do 1. pol. 19. století. Dějiny Louvru jsou těsně spjaty s dějinami Francie, s politickými událostmi a změnami, které tato země zažívala.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Knižní klub

Louvre - Parigi, I Grandi Musei del Mondo , 2002

Renike
09.04.2023 5 z 5

V Louvru v Paříži jsem už byla dvakrát. Ale i kdybych tam byla každý rok, stejně bych tam objevila vždy něco nového, jak malby, sochy, egyptské mumie či sarkofágy. Knihu můžu jen doporučit pro tí, kteří se tam chystají, již navštívili, nebo se tam vůbec nedostanou. Fenomenální popisy i kvalitní fotky maleb vás uchvátí.

Booky84
05.02.2022 5 z 5

"Zdá se mi, že v Louvru je vše a že vše tu lze pochopit a zamilovat si." To jsou úvodní slova knihy od umělce Paula Cézanna a já jsem si je takto vypůjčila. Krásná publikace plná úžasných děl a doplňujících textů.

MíšaS.
06.06.2020 5 z 5

Krásná kniha. Kdykoli si ji mohu otevřít a ocitnout se mezi obrazy.

Melanka
10.04.2018 5 z 5

Nádherně udělaná kniha. Krásné reprodukce, detaily slavných děl a nepříliš dlouhé a složité texty. Příjemná procházka po Louvru pro milovníky umění.