Logika

Logika https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233729/bmid_logika-233729.jpg 4 3 3

Logika je páteří západní civilizace, drží pohromadě její filozofické, vědecké a právní systémy. Navzdory faktu, že důležitost logiky je všeobecně uznávaná, zůstává přesto pro mnohé lidi nesrozumitelnou. Kniha Logika sleduje historický vývoj tohoto klíčového oboru, vysvětluje příslušné symboly a metody a srozumitelně a přístupně zkoumá filozofické otázky, jež se s daným tématem pojí. Ukazuje, jaký má logika vliv na vědecké metody a na různé vědní obory od fyziky po psychologii, a demonstruje, proč počítače a digitální technologie jsou jen dalším případem použití logiky. Poukazuje také na obtíže a omezení logických systémů.... celý text

Věda Matematika a logika
Vydáno: , Portál

Introducing Logic , 2001

PMR
09.10.2020 5 z 5

Kniha vypadala trochu jako moje poznámky z přednášek - až na ta sprostá slova (ta v knize chyběla :-)

Kinison
19.06.2019 4 z 5

Přiblížit logiku formou "komixu" je dobrý nápad a přestože jsem logiku kdysi studoval, tato kniha mi ji přiblížila v přístupnější a mnohdy zábavnější formě a taky trochu zasadila do historického kontextu.

janha
17.06.2015 4 z 5

Mnohé jsem "nestíhal", ale hravá forma mě potěšila. Také druhá polovina byla pro mě srozumitelnější.

logika

Autoři knihy