Listy Anielce

Listy Anielce
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113715/bmid_listy-anielce-6qV-113715.jpg 4 15 15

Dopisy a básně patnáctiletého studenta královéhradeckého gymnázia K. Čapka, psané žákyni měšťanské školy, dceři místního regenschoriho, jsou plné meditací, životních plánů, ale i skepse a umožňují nezastupitelný pohled do vnitřního světa budoucího spisovatele. K vydání připravil a poznámky napsal Tomáš Halík.

tittanie
13.02.2022 5 z 5

Strašně se mi líbilo poznat Karla Čapka jako studenta. Líbilo se mi jak psal dopisy podepsal se a k tomu napsal, odkud dopis píše, včetně čísla dveří bytu, a že se jedná o přízemí. Líbil se mi jeho postřeh o vzdělávání žen a o půjčování knih. A taky mě zaujal postřeh jeho babičky, že jeho současná Anielka mu možná vychová svou dceru.

"Dopisy byly tak nějak jiné...."

Pozn. Když jsem knihu hledala v knihovně nemohla jsem ji najít a musela jsem poprosit paní knihovnici. Ta ji hledala ve skladě (což je škoda) nakonec se vrátila rozčarovaná, že tam kniha není a musel ji pomoct kolegyně. Nakonec přinesla knihu má rozměry 8cm x 8cm. Vejde se do dlaně.

Bonnet
05.03.2017 5 z 5

Ráda si vždycky prolistuji korespondenci mých oblíbených autorů, většinou se člověku naskytne jiný (lidštější) pohled na do té doby nedoknutelné pány spisovatele. S přihlédnutím k věku mistra Čapka nezbývá než žasnout.

poetree
05.01.2013 4 z 5

knížečka je korespondencí (nejspíš dost jednostrannou) slečně Anielce a má vcelku formu deníku, občas se vyskytne nějaká ta poezie.. ale obsahuje taky zajímavé myšlenky náctiletého Karla Čapka..

dopisy

Karel Čapek