Liek

Liek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36300/bmid_liek-zsd-36300.jpg 4 399 67

Bestseller z prostredia farmaceutickej firmy. Do zákulisia farmaceutického priemyslu nazerá prostredníctvom portrétu úspešnej, ambicióznej a čestnej ženy, matky dvoch detí, ktorá je zároveň agentkou a neskôr prezidentkou firmy Felding-Roth.......

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Pravda

Strong Medicine , 1984

danku
10.03.2013 5 z 5

K TÉTO KNÍŽCE SE VRACÍM JIŽ PO NĚKOLIKÁTÉ- VELMI PĚKNÉ A ČTIVÉ

Kattyka
30.12.2012 5 z 5

Ako u všetkých Hailey-ho knižiek výborná znalosť prostredia, zaujímavý príbeh, jedna z mojich obľúbených, už som ju prečítala viackrát.

petrn
01.07.2012 3 z 5

Mě osobně kniha zklamala. Četl jsem ji už před nekolika lety, ale zhruba v polovině jsem ji odložil, protože mi jednoduše nebavila. Nyní se mi dostala opět pod ruku a já si řekl, že jí prostě přečtu celou, abych ji, nedej bože, neodsuzoval nespravedlivě. Kniha mi příjde napsaná s nepříjemným odstupem od hrdinů, jakoby to byla jen rekapitulace historie nějaké firmy, nějakých osob. Všichni a všechno je dokonalé, bezchybné, ale (nebo snad proto) zároveň nudné. Navíc zmínky o sexuálních hrátkách hrdninů mi přišly povětšinou zbytečné a styl jejich popisu mě někdy vyloženě iritoval. Raději ať jsou hrdinové knihy bez sexuálního apetitu, než toto. Až posledních několik desítek stran bylo zajímavých, ale knihu jako celek to asi v mých očích nezachrání. Na druhou stranu musím ale uznat, že kniha celkem zajímavě ukáže čtenáři praktiky, které jsou běžné pro farmaceutické firmy.

Vartan
25.06.2012 5 z 5

Mohu jen doporučit, výborná kniha.

az007
14.06.2012 5 z 5

Haileyho knihy mám ráda všechny. Těžko říct, která je lepší. Jeho knihy mě dokázaly vždycky vtahnout a naprosto pohltit. Doporučuji určitě.

nightlybird
19.02.2012

Zajímavé je, že i když byl Účinný lék vydán 1984 (zdroj wiki) byl vydán dle SKČR načtený na kazetách :
Arthur Hailey - Účinný lék [zvukový záznam] - Praha : KTN K.E.Macana 1972 -- 13 zvukových kazet – načetl P. Oliva - tedy 12 let před vydáním knihy - to je buď nějaká blbost nebo oříšek pro Pajonka jako známého audioexperta!!!

Ellis
23.08.2011 5 z 5

Tak tohle je moje nejoblíbenější z Hailyovek, mám ji v knihovně už velmi dlouho. Společně s Cookovými knihami mě tehdy přivedla k zájmu o knížky z lékařského prostředí. Pěkně vypravěčsky napsané, kromě důkladného proniknutí do praktik obchodování s léky se tu celou knihou prolíná i osobní život hlavní hrdinky a její rodiny. Je tu zachycena i hrozná aféra s Talidomidem (lék potlačující nevolnost těhotných a zbůsobující strašné postižení pak narozených dětí). Opravdu zajímavá knížka, určitě doporučuji.