Lhář 4

Lhář 4 https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159720/bmid_lhar-4-MqP-159720.jpg 4 117 26

Lhář série

< 4. díl

Loki se vrací! Tentokrát s poslední misí. Luciferovi se podařilo spustit Apokalypsu. Legie Pána ani Satanova armáda už neexistují, stejně jako civilizace na Zemi. Žezlo teď třímají Hlad, Válka a Mor a jedinými šťastnými obyvateli zeměkoule jsou zombie. Převezme moc nad dušemi vládce pekla? Do cesty za vítězstvím se mu postaví banda prolhaných zoufalců, podivínů, ztroskotanců a hejsků, ale i fanatických obdivovatelů Stephena Kinga a možná i pár militantních feministek. A samozřejmě sám Lhář. Zveme vás na Broadway! Dnešní program: poslední bitva o lidstvo! Pouze jediné představení! -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Triton

Kill´em all , 2012

Alee
09.12.2013 5 z 5

Když jsem si sedla, že začnu číst čtvrtý díl Lháře, neměla jsem zrovna dobrou náladu. První věta celé knihy mě ale tak odzbrojila, že jsem rázem na všechno okolo zapomněla. No kdo použije takovou větu pro úvod své knihy? Jakub Ćwiek očividně ano ;) Ale nebudu nic prozrazovat. Bylo to zajímavé zakončení, tohle jsem vážně nečekala. I když je celá rérie taková bláznivá směska všeho možného, má to svůj smysl a funguje to perfektně. Jen mi přišla škoda nevyužitého milostného trojúhelníku Loki-Sygin-Jenny, ale celkový dojem to nijak nekazí. Na úryvky z Lháře si vzpomínám v různých souvislostech i v běžném životě a se zasvěcenými lidmi se při té vzpomínce vždy upřímně zasmějeme.

Dandulka
23.11.2013 5 z 5

Tak se nám chudák Loki setkal se spoustou dalších bytostí, s Merlinem, Oberonem, Titánií a se spoustou dalších.... Celá série je moc hezká, i když autir semlel dohromady co se dalo, ale má to svůj půvab. Fajn čtení, doporučuji.

Andulienka
10.11.2013 5 z 5

Zábavné fantasy čítanie, Lokiho som si obľúbila........vôbec som nevedela, ako to všetko autor zakončí.....hmm:)

Hannibal92
18.07.2013 5 z 5

Trochu si v tohle komentáři zaspoiluju, takže pokud jste knížku ještě nečetli, zvažte jestli vám nevadí vyzrazení části příběhu. Konec byl........ dobrý, ale je mi trošku líto že to skončilo zrovna takhle. Trošku jsem doufal v nějaký otevřenější konec, v nějakou naději na další díl, nebo aspoň volné pokračování. Další věc, která mě trochu mrzí, je odbytí problému se Sygin. Čekal jsem, že když už teda ožila a vrátila se, tak bude nějaký poprask kvůli Jenny a Loki bude muset řešit nějakou složitější situaci s tím, koho si vybrat. Zrovna v tomhle by konec přišel dost odfláknutý a myslím že takových 50-100 stránek navíc by to solidně vyřešilo. Co se mi ale naopak moc líbilo, bylo darování per Jeffersonovi a cesta za Metatronem, to byla opravdu parádička. No celkově mi prostě bude tehle příběh ještě dlouho chybět.

Denaille
20.06.2013 5 z 5

Řekněme, že závěr a celkové rozuzlení trochu zklamalo. Nebylo tak majestátné, jak by se k Lháři hodilo, ale nakonec člověk musí uznat, že to byl logický závěr a poslední pokus o to, dát těm čtyřem knihám nějaký smysl a možná filosofickou myšlenku.
Jestli se to povedlo si netroufám říct. Mě to tak docela přišlo. Ale tentokrát jsem se ani tak nesoustředila na závěr jako spíš na tu výplň celého příběhu. Bylo to vtipné, napínavé a charaktery postav mě budou dlouho při mém studiu pronásledovat (religionistika). :D
Prostě jsem si s tímto autorem kápla do noty a na nějakou dobu bude mou modlou, než jeho post vystřídá někdo lepší. Možná to nebude tak brzy.

X3ON
18.04.2013