Lež

Lež https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275133/bmid_lez-PPz-275133.jpg 4 487 143

Jane Hughesová je se svým životem naprosto spokojená. Bydlí v malé vesnici ve Walesu, má milujícího partnera a zajímavou práci ve zvířecím útulku. Taková idylka, řeklo by se. Věc má ale háček: celý její život je lež. Jane Hughesová ve skutečnosti neexistuje. Před pěti lety se společně s přáteli vypravila na cestu do Nepálu. Od pobytu ve svobodomyslné komunitě vysoko v horách si každý z nich sliboval něco jiného, ale pro všechny to měl být důležitý životní milník. Vlastně se jím stal, ale v docela jiné podobě, než si představovali. Brzy po příjezdu začnou pozorovat znepokojivé věci a události gradují až k okamžiku, kdy začnou umírat lidé. Jane se podařilo přežít. S novou identitou se snaží na děsivé události zapomenout, ale kdosi jí v tom chce zabránit. Ten člověk ji pronásleduje a děsí: zjevně ví, co se tenkrát v Nepálu stalo. A nenechává Jane na pochybách, že nepřestane, dokud nebude její život v troskách.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Lie , 2015

buldozer5
22.11.2018 4 z 5

Taylor u většiny svých knih prokázala, že je ve svém řemeslu dobrá a psát umí. Od začátku je to vyprávěno poutavě, čtivě, čtenáře tohoto žánru to prostě musí chytnout a zaujmout. Líbilo se mi přeskakování kapitol mezi přítomností a minulostí, jak se postupně v minulosti odkrývaly dějové linky, které potom do sebe v přítomnosti začaly zapadat. Docela se sice shoduju s ostatními komentáři, které knize vytýkají, že dění v Nepálu bylo trochu moc přehnané-taky se mi to tak v některých úsecích zdálo, ale na druhou stranu bych si docela dobře dokázal představit, že tam, kdesi v horách daleké země by se to odehrát skutečně mohlo. Hodně postav mi tam bylo nesympatických, ale v příběhu to tak mělo být, takže mi to nevadilo. Závěr se povedl, autorka mě napínala do poslední chvíle, takže za mě opět spokojenost. Knize dávám takové silnější čtyři hvězdičky.

i.stefany
06.11.2018 5 z 5

Moc dobře se mi tahle knížka četla. Zaujal mě námět, charaktery i dialogy postav mi připadaly velmi reálné. Některé "kousky" v horách se mi také zdály krapet přitažené za vlasy, ale když nad tím přimhouřím oko, tak jsem si celkově příběh moc užila a nechtělo se mi s ním loučit.

tereza8
22.10.2018 3 z 5

Za mě 3*. Čekala jsem asi malinko víc, už jen dle pozitivních hodnocení tady. Že se příběh odehrával v minulosti i přítomnosti mi nevadilo, ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé až nudné. Poslední stránky knížky jsem se musela do čtení trochu nutit, abych ji vůbec dočetla.

Kekik
09.10.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Pak to ale byla jízda.
Příběh je psán ve dvojím čase a postupně se dozvídáme, co se stalo před pěti lety a jak moc to ovlivnilo životy ostatních v současnosti.
Má druhá kniha od C.L. Taylor a tentokrát jsem více spokojenější.

Vlaďka189
12.09.2018 4 z 5

Po "Nehodě" jsem si chtěla příběh šetřit, ale zase to byla jízda. Čtivost se příběhu nedá upřít, ale místy pro mne byl neuvěřitelný. Přesto za čtivost, námět a spád dávám 4*

Misa.K1
19.08.2018 4 z 5

Misty trosku 'ujety' dej, ale cetlo se moc dobre, takze 4*.

sarkaditt
13.08.2018 5 z 5

Velmi dobře čtivá kniha. Nejvíce mě bavilo vyprávění z Nepálu a musím říct, že by mi to i stačilo. Za mě ta kniha nemusela být psaná v minulosti a přítomnosti, protože ta přítomnost nebyla nijak zajímavá. Zkrátka kdyby byl děj příběh z Nepálu a pak ke konci třeba jen dvě kapitoly ze současnosti, tak by mi to možná vyhovovalo víc.
Nicméně od této autorky rozhodně sáhnu i po další knize.

reňa30
09.08.2018 4 z 5

Dobré počtení,bavilo mne to. konec trochu "přepálený",
proto 4hvězdičky

happy-smile
11.07.2018 4 z 5

Mezi čtenáři oblíbené spojení thrilleru a románu pro ženy. Pro mě tam bylo zezačátku toho románu pro ženy až moc, ale nakonec jsem si zvykla, a byla jsem zvědavá, jak to se sektou dopadne. Kniha se četla dobře a kdo má rád spojení těchto dvou žánrů, ten bude určitě potěšen.

putpuda
02.07.2018 4 z 5

Bylo to napínavé, ikdyž jsem se ze začátku nějak nemohla začíst. Možná bych trochu zkrátila tu část odehrávající se v Nepálu, ale jinak dobré. Určitě si přečtu i další knihy autorky.

Lethania
25.06.2018 4 z 5

Velmi čtivé. Kniha se četla prakticky sama, takže jsem ji měla za den zmáknutou. Autorčin styl psaní mi vyhovuje. Děj byl místy trochu nesmyslný, ale o napětí nebylo nouze.

Didi15
06.04.2018 5 z 5

Tak tuhle autorku jsem si zamilovala, doufám, že brzo zase něco vydá. I když místy trochu přitažené, nedá se upřít čtivost.

Marta1510
10.03.2018 5 z 5

Tato kniha mě chytla a nepustila od samého začátku až do konce. Velmi čtivá a konečně příběh, který není v každé druhé knize. Doporučuji!!

LucaDusa
04.03.2018 4 z 5

Opravdu poutavá kniha, která bere dech - měla jsem ji přečtou během 2 dnů, nemohla jsem se odtrhnout a začetla se během jakékoliv volné chvilky. Dávám lepší 4 hvězdičky, jedinou ubírám pouze kvůli nereálnosti a "přepálenosti" některých situací v Nepálu. Rozhodně doporučuji, stojí to za to!

Puntíkatýhrnek
15.02.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, čtivá a napínavá..kdyby závěr nebyl tak příliš jednoduchý a předvídatelný dala bych pět hvězdiček....

Pavlnka
29.01.2018 4 z 5

Určitě zajímavá, jen mi občas přišla trochu naivní.

Michi.01
26.01.2018 4 z 5

Napínavá kniha, moc mě bavila, ale musím uznat, že chvílemi mi přišla trochu přitažená za vlasy. Každopádně jsem ji přečetla jedním dechem.

Leena
15.12.2017 3 z 5

Tak z této knihy jsem poněkud rozpačitá..
Nějak jsem se nemohla začíst, připadalo mi to dost nudné a neuvěřitelné, nemělo to prostě grády.
Četla jsem už lepší knihy.

ArwenAragorn
06.12.2017 4 z 5

Kniha odehrávající se ve dvou časových rovinách. V současnosti a před pěti lety v Nepálu. Nemám ráda čtení o sektách, protože proti nim ostře vystupuji. Sekta v nepálské komunitě byla dost strašná a některé pasáže mně přišly těžko uvěřitelné. I přesto této docela čtivé knize ubírám jen jednu *.

rode
18.11.2017 5 z 5

Absolutně nejlepší kniha od této autorky.
Lež mě naprosto pohltila, je promyšlená, neokoukaná a nechápu, že je celkem málo známá.
Hlavní hrdinka je občas trochu slonem v porcelánu, ale k příběhu se to hodí.
Pokud tedy hledáte opravdový bestseller, tak po této knize neváhejte sáhnout!

přátelství sekty thrillery Nepál psychologické thrillery

C. L. Taylor
britská, 1973