Letci v bouři

Letci v bouři https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56179/bmid_letci-v-bouri-qto-56179.jpg 5 32 32

Román zachycuje dramatickou křižovatku letců z různých zemí. Mladých lidí, do jejichž osudů zasáhla válka. A oni zasáhli do ní. Významným způsobem přispěli k vítězství nad fašismem.

slunicko1958
03.08.2023 4 z 5

Autoři se snažili vyprávět o osudech mladých válečných pilotů z různých částí Evropy. Nejen postavy, také místa děje se střídají - pár kapitol je o bojích o Anglii, na západní frontě, několik kapitol pojednává o situaci na východní frontě v tehdejším SSSR, na skok se stavíme v nemocnicích, v zajateckých lágrech, v podzemním bunkru u Hitlera... Mírný chaos, tak hezky "na střídačku". Občas jsem zapomínala, kdo je kdo.
Proto nedávám plný počet hvězd.
Knížky, které jsem již na toto téma četla, byly lepší.

michal0803
17.07.2023 5 z 5

Ke knize jsem se dostal shodou náhod, za což jsem velmi vděčný, protože se jedná o naprosto skvěle napsanou knihu!!!

martina.riz
08.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha, paní Borská byla výborná vypravěčka, její knihy miluju.

Katka2382
17.05.2020 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha.Paní Borská prostě uměla výborně psát.
Nedá mi to abych neopsala z knihy tyhle úžasné věty:Nic není na světě dražší než svoboda.Jeji cena je strašná;lidé ji musí po věky platit znovu a znovu,ale nemohou se jí vzdát.

Skawin
05.02.2019 5 z 5

Spisovatelka Ilona Borská byla mistryní příběhů. Letci v bouři mě zaujali natolik, že jsem dohledávala různé podrobnosti a souvislosti. Krásná kniha o odvážných a silných lidech.

pedroK
13.07.2018 5 z 5

Další z řady autorčiných válečných románů...tentokráte je děj zasazený mezi letce a letadla. Krásně napsáno, čtivý příběh o lidech, který má hlavu a patu a zanechá hluboký dojem. Doporučuji.

jan7760
20.11.2017 5 z 5

výborne spracované dielo...

pavel80
18.10.2015 5 z 5

Velice čtivě psaný "dokumentární román", který jsem poprvé četl někdy před 20 lety a od té doby ještě mnohokrát, a nikdy mě nezačal nudit. Určitě zaujme nejen příznivce letectví.

letci vojenští letci romány

Autoři knihy