Let Your English September

Let Your English September https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521384/let-your-english-september-9uN-521384.jpg 4 7 1

Víte, proč děláme v angličtině všichni podobné chyby? Na vině je náš milovaný mateřský jazyk – do angličtiny nám záludně podsouvá svůj vlastní slovosled, používání jiných časů i zavádějící slovíčka. Skvělá zpráva je, že když si to uvědomíte, můžete svou angličtinu posunout o parník vpřed a konečně přepnout z Czenglish do English! O KNIZE Každý z nás to občas udělá - složí anglickou větu tak, jak by byla správně v češtině a vytvoří tzv. Czenglish. Někdy máme štěstí a zůstane to bez povšimnutí. Obvykle ale následuje rozpačité ticho, nepochopení nebo dokonce trapas! Že nechcete ani jedno? Pak je tato kniha právě pro vás. Broňa Sobotka, nadšený učitel angličtiny z Brna, vám v ní postupně představí 365 běžně používaných vět a frází, ve kterých my Češi nejčastěji chybujeme, a vysvětlí, jak se jim vyhnout. Cílem knihy totiž není nic menšího než zlepšit vaši angličtinu, ušetřit vás většiny nedorozumění a trapasů… a možná i trochu rozesmát. Tak pojďme na to. Nechť vaše angličtina září aneb Let your English September - shine! V KNIZE NAJDETE Na každý den v roce jeden angličtinářský přešlap a návod, jak se mu vyhnout. Vysvětlení, která se nemusíte šprtat, a přitom si je snadno zapamatujete. Ty nejzákeřnější „false friends“ – stejně znějící slova s úplně odlišným významem. Vypíchnuté špatné fráze, které už téměř zlidověly. Jistotu a sebevědomí, protože už nezaváháte tam, kde většina studentů pohoří.... celý text

Gurtha
13.09.2023 1 z 5

Taková základní poučka, nikdy nepište chybné věty, vždy jen jejich správnou variantu. A Bróňa nám zde krásně překládá špatnou větu pěkně s obrázkem broňopotvůrky - ano je menší než správný překlad a chyba pěkně červeně označená, ale je tam a je to špatně.
Prostě dobrá kniha k tomu, aby se začínajíci angličtinář naučit špatnou angličtinu.

Bronislav Sobotka
česká, 1981