Anglický hrdina

Anglický hrdina https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60685/anglicky-hrdina-60685.jpg 4 219 219

Lessons in Love série

< 3. díl

Lucinda Barrettová je poslední ze tří přítelkyň, která ještě nedostála svému slibu, totiž udělit lekci lásky některému z londýnských gentlemanů, jenž se nechová k dámám s patřičnou úctou. Její volba padne na krásného, leč neskutečně arogantního Geoffreyho Newcombea, o němž sní zástupy ctitelek a muži ho oslavují jako válečného hrdinu. S uskutečněním odvážného plánu jí má pomoci i Robert Carroway, muž zcela odlišného ražení. Z války se nevrátil jako hrdina, nýbrž jako zlomený člověk, jemuž je zatěžko promluvit s členy vlastní rodiny, natož aby tančil na bálech. Čím více času však Lucinda s Robertem tráví, ke svému překvapení zjišťuje, že je to právě Robert, kdo opanuje její myšlenky i srdce…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

England´s Perfect Hero , 2004

nani_nka
11.09.2017 5 z 5

Každou časťou stále lepší a lepší príbeh. V tretej časti prišla rada na Lucindu, ktorá sa rozhodla dať lekciu slušného správania Geoffremu, avšak do cesty sa jej neustále pletie Robert (brat Tristana z prvej časti), ktorý dievčatá ohľadne ich lekcií prekukol a rozhodol sa Lucinde pomôct. Veľmi, veľmi dobrá séria! Ešte by som prijala knihy aj o ostatných bratoch Carrowayovcoch, najmä o Bradshawovi.

moudivlacek
27.07.2017 5 z 5

Bravurní zakončení této série. To, co vzniklo spíš pro pobavení mladých dam, nakonec vedlo k šťastným manželstvím.
Jsou to pěkné romantické příběhy. I když tento poslední je nejvíc akční a drsný zároveň. Byla jsem nadšená, že si autorka vybrala Roberta - bratra hrdiny prvního dílu. Už tam mě zaujal. Ani si neumím představit, co musel prožít za muka - a to nejen v zajetí. A je dobře, že se našel někdo, kdo ho dokázal vyvést z temnoty vzpomínek a hrůz ke světlu a lásce.
Krásné romantické čtení, které mohu jen doporučit.

LilianaFalcon
23.01.2017 5 z 5

Tak přesně tenhle druh hrdinů mám ráda :-D vnitřně zraněný, co se straní společnosti :-) moc moc se mi to líbilo :-)

silvara
10.03.2016 2 z 5

Musím ocenit, že si Enoch vybrala pro milostné romány trochu neobvyklého hrdinu. Hrdina s posttraumatickým stresovým syndromem se tak často nevidí. A oceňuji, že i v předchozích dílech (četla jsem jen ten první) se tohoto nastavení držela a vytvořila tak určitou kontinuitu. Na druhou stranu mě mrzí, že Robertův ozdravný proces hodně zjednodušila a urychlila. Škoda, jde o nevyužitý potenciál. (P.S.: Záhada z prvního dílu objasněna! Bradshaw dostal loď! :) )

Tynyton
09.01.2016 5 z 5

Tento román řadím ke svým nejoblíbenějším historickým románům. Ve většině z nich je děj podle podobného scénáře. Tato kniha se však vymyká. Hlavní hrdina není tím lvem salónů, jak to bývá, není lamač dívčích srdcí, ale zato si nese hluboké rány v duši, která je třeba vyléčit. Do Roberta se prostě nejde nezamilovat. Za mě nejlepší kniha od Suzanne Enoch a jedna z mála, které jsem si přečetla vícekrát.

kacaaba
28.12.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem jí za 2 dny. Moc jsem se těšila, až Robert vystrčí růžky a rozhodně nezklamal. Také mě velmi potěšilo, že se tam objevovali hrdinové z předchozích dílů i sérií. Už se těším na další série a doufám, že se tam také objeví tito hrdinové.

biki
22.12.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší kniha od této autorky.

havrmoni
13.09.2015 5 z 5

Taky povedená kniha. Těšila jsem se na Roberta a nezklamal. Hezky vykreslené hl.postavy a jeho rodina je úžasná.

jaja1989
17.04.2015 3 z 5

Kniha sice nebyla, tak skvělá jako Londýnský prostopášník, ale i tak upoutala a zabavila.
Nechybí tu láska, zrada i faleš.

miruska1
07.11.2014 5 z 5

Tato časť serie sa mi pačila najviac. Veľmi pekne a zaujimave.....

Kamiliana
08.09.2014 4 z 5

Myslím, že tato kniha skutečně patří k nadprůměru děl červené knihovny. Vykreslení všech postav je velice věrohodné, žádný kýč ani laciné intriky. Do rodiny Carrowayových by se člověk vskutku rád přivdal :-)

BlueIvy
02.09.2014 5 z 5

Trošinku sklamanie, ale vážne len trošičku. Na druhej strane ale musím povedať, že som mala pravdepodobne nesplniteľné očakávania. Bola som totiž na túto knihu natešená neskutočným spôsobom.
Ale teraz reálny pohľad, knižka je to krásna, zo série druhá najvydarenejšia, postavy sú skvelé - chudáčik Robert, celý čas som mala chuť ho objímať (áno, viem že je fiktívny), Lucinda bola zlatá, no aj tak som mala pocit, že málo zbožňuje Roberta.
Chcela som dať štyri, ale po zrelej úvahe dávam päť hviezd a škoda, že séria nemá viac častí, zaslúžila by si :)

liletka_a
05.06.2014 5 z 5

Přečtěno za dva dny! :) Ani nevím, čím to bylo, ale nemohla jsem přestat číst dál, přitom mi příběh nepřišel až tak zajímavý či poutavý, ale prostě něco mě nutilo neustále otáčet stránky. Lucy byla velmi sympatická a milá a Robert se k ní určitě hodil, ale nevím jejich vztah mi přišel bez jiskry. Za to jsem zbožňovala celou rodinu Carrowayovců. :) Jejich společné scény mě neskutečně bavily! Oblíbila jsem si všechny bratry, Tristana, Roberta, Bradshawa, Andrewa i malého Eduarda. :) Už jen kvůli téhle rodince stojí tato kniha za přečtení, kromě Roberta a Tristana si velice ráda přečtu příběhy i o zbylých bratrech, pokud jsou/budou. :)

Amalka032
05.03.2013

Až mi slza ukápla :) Moc krásný, povedený příběh. Je vidět, že i přes těžkou újmu na zdraví-a především psychickém, láska překoná vše :)

machrus
26.02.2013 4 z 5

Moc pěkný příběh.Byl zajímavější tím,že hlavní hrdina nebyl příliš výrazná osobnost ve společnosti než v jiných románech od Ennoch.Opravdu moc povedená kniha.

ivule85
17.04.2012 5 z 5

Na příběh Roberta a Lucindy jsem se strašně těšila pač Robert mě zaujal už v prvním díle a zajímalo mě kam jeho osud povede a jsem rada že mu autorka věnovala 3 díl a jeho přiběh se rozvinul ,vyvsvětlil a dobře dopadl :-)

romance historické romance zranění

Suzanne Enoch