Len sa nepozri do očí

Len sa nepozri do očí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319452/bmid_len-sa-nepozri-do-oci-IRS-319452.jpg 4 6 2

Len sa nepozri do očí! Je Santiagov nápis, ktorý míňajú tisícky Košičanov dennodenne, dennodenne v ich podvedomiach zanechá stopu, dennodenne ním záhadný writer formuje ich životy tak, ako žiaden iný básnik tohto mesta. Novela písaná ako pocta Košickým nápisom a Santiagovej tvorbe je príbehom, ktorý s týmito nápismi formálne splýva – Kokoschkovským portrétom Košíc, útržkovito oboznamujúcim čitateľa s časťami deja, medzi ktorými leží len omietka a murivo medziriadkov.... celý text

Shindo
06.12.2017 4 z 5

Ha! Kto žil v Košiciach a nepozná / nevidel Santiagove nápisy, ten akoby tam nikdy ani nežil. V kombinácii so Strakovym štýlom, ktorý mi svojou ráznosťou pripomína Bukowskeho tu máme knihu, ktorá sa v podstate číta sama. Úprimná, niekedy až príliš. No taký je život.

taikatalvi
10.03.2017 2 z 5

ako Košičanka mám Santiaga veľmi rada. Od tejto knižky som čakala viac... niektoré časti boli super ale tých potratov bolo príliš veľa (kto čítal knihu vie, čo myslím).

Tomáš Straka
slovenská