Lélia neboli Život George Sandové

Lélia neboli Život George Sandové https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11640/bmid_lelia-neboli-zivot-george-sandove-LQR-11640.jpeg 5 20 3

Život francouzské romantické spisovatelky 19. stol., nekonvenční ženy velkých vášní a velkých přátelství s význačnými umělci a osobnostmi své doby, je sám o sobě románem. Autor její biografie prostudoval nové, dosud neznámé materiály a na základě jejích dopisů, citátů z deníků a pamětí podává pravdivý, nic neskrývající obraz jejího života. Líči šťastné dětství na zámku Nohant, které trvale poznamenalo její tvorbu, vypráví o bouřlivém životě zralé ženy i jejím moudrém a vyrovnaném stáří. Vrací Sandové její neprávem zapomenuté místo v dějinách literatury, neboť tato "velká žena" a velká idealistka "byla hlasem žen v době, kdy žena mlčela"..... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Odeon

Lélia ou la vie de George Sand , 1952

ziriant
04.12.2018 4 z 5

Od autora jsem zatím četla pouze Život lorda Byrona a proto jsem zprvu k této knize přistupovala značně skepticky. Lehce po začtení se však dostavilo překvapení, a to velmi příjemné. Byronův životopis se mi zdál rozvláčný a nezajímavý, ale ve zdejší atmosféře a pozoruhodném životě George Sand jsem těch pár dní velmi ráda žila. Od spisovatelky se mi zatím bohužel nedostalo žádné dílo do rukou, ale už roky na ni myslím, pokaždé když o ní slyším z úst (tedy psaných slov) svých oblíbených spisovatelů. Tak budu doufat, že na ni budu mít větší štěstí a něco si od ní jednou přečtu. Jak lépe složit životopisu poklonu, než přiznáním, že nás daná osoba začala ještě více zajímat?

eraserhead
14.09.2018 4 z 5

Od George Sand jsem dosud přečetl jen jednu knihu, od autora této biografie před touhle taky jen jednu. Náhoda? je však třeba říci, že tato kniha je svým způsobem románem sama o sobě, románem o jistě zajímavé, částečně kontroverzní a zajímavé osobnosti. osobnosti, jejíž život je snad zajímavější, akčnější a literárnější než její samotné knihy. George Sand (opravdu nechápu české přechýlení toho pseudonymu, které naprosto popírá jeho jeho smysl a význam) byla opravdu neobyčejná žena.

Káča2015
08.08.2016 5 z 5

Četla jsem minimálně pětkrát. Biografie, která je (podle mě) lepší než dílo autorky samé.