Legendy o Divokém západě

Legendy o Divokém západě https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58439/bmid_legendy-o-divokem-zapade-na1-58439.jpg 4 24 24

Jaroslav Šikl srovnává legendy divokého západu se skutečností ,podle dobových pramenů. V knize se čtenář dozví zajímavosti z pionýrských dob osidlování Ameriky. Podrobně se seznámí Buffalo Billem ,bratry Earpy, generálem Custerem a dalšími osobnostmi historie divokého západu. Zajímavé kapitoly se věnují založení "Texas rangers " , soudním procesům a také pistolníkům a jejich výzbroji. .... celý text

haki34
21.01.2023 5 z 5

knihobudková... a dál ji nepošlu... to bylo něco pro moje romantické a dobrodružné srdce..autor se velmi pěkně vypořádal s legendami a uváděl je na pravou míru. Většina opěvovaných hrdinů vlastně byla parta vrahů a desperádů..ale znáte to slovo k slovu, jeden přidá to, druhý ono, a najednou se vznáší gloriola nad "hrdiny". Kromě velmi známých jako Calamity Jane, Wild Bill Hickok či Billy the Kid, se pověnoval i Butch Cassidymu a Sundance Kidovi (podle fotek opravdu neměli s Redfordem a Newmanem nic společného :D ), či první soudce - samosoudce Roy Bean, Isaac Parker, bandita Murieta či plukovník Fremont, za mě super a všem milovníkům Divokého západu vřele doporučuji !!!

Cortegos
19.08.2022 4 z 5

Poměrně zajímavé, ale možná už zastaralé. Těžko soudit jestli a do jaké míry je dílo ovlivněno dobou, kdy bylo napsáno.

vvikingg
25.01.2022 5 z 5

po letech jsem se k ní vrátil pan Šikl skvěle vykreslil nejslavnější pistolníky Divokého západu, pěkné dobové fotografie

n.ezn.amy
06.12.2019 5 z 5

skvěle sepsaná kniha o největších osobnostech Divokého západu, doplněná dobovými fotografiemi či náčtrky nejslavnějších přestřelek a soubojů v tehdejší době. Kdo by neznal Buffalo Billa, Billa Hickoka, bratry Earpy či nejslavnějšího "banditu" Jesseho Jamese

Palorizek85
11.10.2019 5 z 5

Na tuto knihu si vzpomínám ještě z dětství. A i po čtení v dospělosti se kouzlo nevytratilo.

Divoký západ

Jaroslav Šikl
česká, 1930 - 1985
1977  86%Mrtvé komando (Robert de Bohême)
1990  92%Variace na zločiny - 7 bestsellerů
1981  81%Legendy o Divokém západě