Legendy & Latte

Legendy & Latte
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518195/bmid_legendy-a-latte-pho-518195.png 4 480 480

Legendy a latéčka série

1. díl

Fantasy ľahučké ako mliečna pena s dvojitým espressom sebaspoznávania. Viv sa po rokoch rozhodla opustiť život plný násilia a krviprelievania a raz a navždy zavesiť svoj meč na klinec. Unavená z nekonečných bojov si zaumienila, že obráti list a otvorí prvú kaviareň v meste Thune. V ceste jej však stoja mnohé prekážky vrátane skutočnosti, že obyvatelia mesta nemajú potuchy, čo vlastne káva je. Orkyňa túži zanechať staré chodníčky a pohnúť sa ďalej, no bez pomoci to určite nezvládne. Skutočné bohatstvo jej novej neprebádanej cesty však spočíva v pútnikoch, ktorých na nej stretá. A či už ich zviedla dokopy prastará mágia, lahodné koláče alebo šálka čerstvo uvarenej kávy, časom sa z nich azda vykľujú partneri, rodina, ba možno aj čosi viac, čo by si Viv nedokázala predstaviť ani vo sne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Zelený Kocúr

Legends & Lattes , 2022

Kroana3
23.06.2023 5 z 5

Je to milé, je to vřelé, je to laskavé a příjemné, jako vůně s láskou připraveného šálku kávy.
Viv byla moc sympatická, což se dá říct o většině postav. Dokonce i Madrigal se mi zamlouvá více, než bych od hlavy vyděračského syndikátu čekala. Víc psát nepotřebuju, v komentářích to už všechno řekli za mě. Přečtěte si to, nebudete litovat:)

Akléda_
23.06.2023 4 z 5

Pokud jste zarytý čtenář fantasy, ale zároveň si chcete trochu odpočinout, ovšem nehodláte se fantasy vzdát, tohle je přesně pro vás. Hlavní hrdinka orkyně, která se ale rozhodne, že si založí kavárnu je prostě boží, stejně tak jako Tandri a ostatní vedlejší postavy, které v průběhu příběhu poznáme. Moc se mi líbilo, že jsme viděli důležitost přátelství a toho, že práce by pro nás neměla být celý život. Bylo to vtipné, zároveň i romantické, což jsem nečekala a už vůbec ne, že to nebude úplně hetero. Při čtení jsem se několikrát culila a měla úsměv na rtech, cože bylo přesně to, co jsem doufala, že knížka zvládne vyvolat. Překvapilo mě teda, že příběh jako takový končí už někde padesát stran před koncem. Poté totiž následuje rozhovor s autorem a bonusová kapitola, kde se dozvíme co se dělo před první kapitolou knihy, což mi přišlo moc fajn. I přes to, že se hlavní hrdince většinu času daří tak tu máme i nějaké karamboly, ze kterých se ale za pomoci blízkých lidí zvládne dostat. Bavilo mě zasazení fantasy postav do tak "primitivního" příběhu, kde jsem je viděla z úplně jiné perspektivy. Na vypnutí úplně ideální četba, rozhodně mám v plánu pustit se do dalších podobných knih.

Tenebris_Draco
23.06.2023 5 z 5

Miluji tuto roztomilost!
Je to oddechové, ale zároveň to není nudné. Vtáhne to čtenáře do děje a nechá ho zamilovat si postavy. Čtenář si toto dílo užije, pokud má chuť na něco milého, zároveň fantasy a na budování, jak vztahů tak i budov (kaváren). Osobně jsem ani nevěděla, že to bude LGBT kniha. Ovšem zde to plynulo tak hezky, že bych hlavním postavám fandila, i kdybych nebyla sečtělá v tomto žánru.
Takže pokud bude možnost znovu si tento příběh přečtu. Teď jen musím jít uspokojit svojí chuť na Latté a skořicové rolky. :D

Frizer
22.06.2023 4 z 5

Kratky, odpocinkovy pribeh...cteno v originale. Jako jednohubka mezi složitějšími sagami poslouzi skvele. Postavy jsou sympaticke, budovani kavarno/pekarny je uveritelne a celkove se kniha cetla moc dobre.

Alex.Barunka
22.06.2023 3 z 5

Bylo to milý, oddechový, plný vůně kávy a skořicových šneků. Tahle kniha má za úkol jednu věc, dát vám stopku od akcí našlapaných fantazáren a do hloubky prokreslených světů. Má vás zrelaxovat a dovést do předem připraveného konce.

Tohle všechno se děje, ale něco tomu přece jenom chybí.
Ale jo, na chvilku mě to vyplo!

Babouš
21.06.2023 5 z 5

Absolutní roztomilost! Číst tuhle knihu je jako masáž po náročném dni, prostě milý příběh se skvělými postavami a nenáročnou zápletkou. Pět skořicových šneků z pěti!

Prokrastinuji
19.06.2023 5 z 5

Legendy & latéčka jsou v zahraničí senzací - kniha má vysoká hodnocení, a neunikla tak ani mojí pozornosti, takže jsem byla moc ráda, když se ji rozhodli vydat i u nás v českém překladu.

Hlavní hrdinka barbarská orkyně Viv je unavená z neustálých bojů, a tak si rozhodne otevřít kavárnu v městečku Thune, kde ale nikdo vlastně ani neví, co to káva je. Příběh se točí právě hlavně okolo kavárničky - jejího zařizování, fungování, ale máme tady i jednu zapomenutou legendu. Pro mě to bylo hodně feel good čtení, které pohladí po duši stejně jako Šťastně až navěky?, Dům v blankytně modrém moři a komiks Moonstruck. Dá vám to vibes D&D, neuvěřitelnou chuť dát si kafe (doporučuju stanovit si limit, abyste to jako já nepřehnali) a k tomu je to LGBT, což jsem vůbec netušila, když jsem se do knihy pouštěla.

Od začátku do konce BOŽÍ! Pokud hledáte pohodové čtení, a máte rádi fantasy, myslím, že tohle je něco pro vás.

KadetJaina
18.06.2023 5 z 5

Četla jsem v angličtině. Je to feel-good kniha skrz naskrz. Nalezená rodina, žádný obrovský konflikt ohrožující postavy, prostě jen oddechové čtení pro radost. Ale moc hezké.