Ledový drak

Ledový drak https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76660/bmid_ledovy-drak-r7B-76660.jpeg 4 493 116

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit. Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina. Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Triton

The Ice Dragon , 1980

Michaela01
02.03.2016 4 z 5

Nádherná kniha.Příběh je naprosto úchvatný a já měla dočteno za chvíli :-)
Jen škoda že kniha nebyla delší,kdyby z tohoto vznikla nějaká samostatná série,vůbec by mi to nevadilo :D
A konec mohl být také mnohem lepší,přišel mi takový ukvapený.Se Hrou o trůny se to bohužel nedá srovnat.Ilustrace jsou ale opravdu úžasné :)

Viky007
25.02.2016 5 z 5

Tohle byla tak neskutečně krásná pohádka! Ano, je jednoduchá, ale uchvátila mě svým kouzlem, jestli chápete, jak to myslím :-). Navíc jsem po dočtení knihy zjistila, že jsem nejspíš zimní dítě. Jen ten ledový drak mi chybí...

A ty ilustrace!!!

Janiss_89
24.01.2016 4 z 5

Tak toto je moje první Martinovka. A přestože se vyhýbám jeho "GoT"u kvůli šířce (a pěnez:D), tak toto bylo až moc krátké. Ty ilustrace mě vážně dostaly. Jsou nádherné. Příběh sám o sobě se mi líbil, i když byl takový jednodušší. Ale co mě naštvalo, že i když to má jen 100 stran, tak přesto je schopný mi zabít oblíbenou postavu :D

-Endy-
13.01.2016 3 z 5

Docela milá, ale povrchní jednohubka.
Příběh by se spíš hodil do nějakého souboru povídek; takhle samostatně vydané mi to spíš přijde jako tahání peněz z lidí, protože je to "prostě Martin".

Šárka_D
08.01.2016 3 z 5

Jednoduchá pohádka, kterou ale hážou o level výš nádherné ilustrace.

Tardy
03.01.2016 4 z 5

Povídka pěkná, ale nejvíce se mi líbili překrásné ilustrace (Luis Royo - 2.vydání), na které bohužel dospělý čtenář často nenarazí.

Ellissabeth
02.01.2016 5 z 5

Nádherná legenda, hezky se čte. Překrásné ilustrace. Doporučuji i pro malé čtenáře. Hezky psaná, krátké věty.

Jonny
26.11.2015 3 z 5

Nic převratného, v žádném směru.

(Moc mi nesedělo, označení dračích jezdců coby "drakoletci", stejně jako to, že byli vyzbrojeni kopím - která byla na kresbách vyobrazena jako halapartny...)

Jass
19.11.2015 4 z 5

Knížka byla vážně krásná, ale jako by něco chybělo, není to tím, že by nesplnila má očekávání, ale prostě nemám ten pocit naplnění, jako by poslední dílek skládačky chyběl.

Marťa123987
29.10.2015

Zatim se mi knizka libi
Jsou tam krasné obrázky

silvara
27.10.2015 5 z 5

Doopravdy nádherná pohádka, kterou dokreslily vysloveně magické kresby. Zajímavý styl vyprávění - z dětského pohledu - na tragické události. Lehce depresivní, přesto velice příjemné počtení (miluji smířlivé konce).

Shira27
26.10.2015 4 z 5

Moc pěkná pohádka s nádhernými ilustracemi. Příběh jsem si moc užila, jen mě mrzí jak to dopadlo.. :(
Ale jinak opravdu pěkná oddychovka :)

Dandulka
15.10.2015 5 z 5

Hezké a milé s moc pěknými ilustracemi. Jen na můj vkus trochu krátké. Než jsem začala, byl konec.

dadako
09.10.2015 5 z 5

Překvapil mě malý rozsah. A překvapil mě i Martin, ale ten mě bude příjemně překvapovat snad vždy (aspoň doufám). Přesto jak byla povídka krátká byla nádherně napsaná (i ilustrovaná).

snupko
08.10.2015 3 z 5

Všetko ok, krásna ilustrácia, len škoda, že je to sakramentsky drahé na tých 30 strán textu. Čo už, kúpená, prečítaná :)

Sorrow
06.10.2015 2 z 5

Přestože patří pohádky k mému nejoblíbenějšímu žánru (a to i přesto, že už by neměly:)), tenhle příběh ve mně nevyvolal žádné emoce. Připadal mi tuctový a hrozně předvídatelný. Dvě hvězdy dávám za naprosto dokonalé kresby :)

PierRe Vesper
03.10.2015 5 z 5

Velmi krátká, zato velmi kvalitně napsaná povídka. Ilustrace jsou taky úžasné...

Lenka.Vílka
29.09.2015 5 z 5

Děj: *****/*****
Ilustrace: *****/*****
Velikost písma: *****/*****
Látková záložka: *****/*****
Celkový dojem z dokonalosti knihy: *****/*****

Vážně dobré čtení (četla jsem vydání od Arga).

natalie2171
27.09.2015 5 z 5

Tak krátký, ale úžasný příběh! Kéž bylo další 500 stránkové vydání. Hned by mi trůnilo na výstavě doma a ráda bych se k tomuto příběhu pěkně v teple vrátila. Cítím se tak stará i zároveň malá, že jsem našla v tomto příběhu uspokojení a jsem učarovaná, co dokázal opět George vymyslet. A ty ilustrace! Hleděla jsem na ty kresby dlouhou chvíli a obtivovala tahle díla s jistou úsctou a zklamáním, že tyhle kousky nejsou vystaveny někde na bilboardech, haha. Tohle zajisté nechám kolovat po menších dětech, zda se příběh uchytí. Mě ale okouzlil!

zuzana13
28.08.2015 5 z 5

Pěkná kniha. Hezké ilustrace. Doporučuji.