Ledový drak

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledové...celý text

Stvoření opředené tisícerými legendami a vzbuzující strach. Ledový drak. Když se prohnal oblohou vysoko nad hlavami lidí, kteří jej nikdy nedokázali zkrotit, zůstala po něm jen třeskutým mrazem sálající zima a na kost zmrzlá země. Jednou v zimě, za nejstrašnějšího mrazu, jaký kdo pamatoval, se narodila Adara. Děvčátko, které se Ledového draka nebálo. Když jí byly čtyři roky, poprvé se ho dotkla, a v pěti letech se poprvé proletěla na jeho širokém, chladivém hřbetě. Později, když jí bylo sedm, jednoho klidného letního dne přiletěli ze severu ohniví draci a napadli poklidnou farmu, která byla Adařiným domovem. A jedině zimní dítě a ledový drak se jim dokázali postavit.

Ledový drak je netrpělivě očekávanou první dětskou knihou George R. R. Martina.Je nezapomenutelným příběhem o odvaze, lásce a oběti. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76660/ledovy-drak-1jG-76660.jpg 4.2223
Originální název:

The Ice Dragon (1980)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Triton
Více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Přidat komentář
fvalek
22. března

Tklivý příběh pro děti i dospělé (spíše starší než mladší). Moc se mi líbil, je krásný a hlavně tam jsou draci ;)
George R. R. Martin umí skvěle psát, a dokonce i takový útvar jako je "pohádka". Ovšem specifické prvky jeho tvorby přetrvávají a jsou pro jeho díla specifická. Ideální knížka pro melancholickou náladu a na čtení třeba v autobuse. Lehká, poutavá a kratší. Moc krásná :)

Kaaramelka
12. března

Moje první zkušenost s tímto autorem a určitě ne poslední. Kniha se mi velmi líbila a je doplněná krásnými ilustracemi.

pomero
11. března

Pohádka pro dospělé, kteří si při ní rádi vzpomenou na dětství. Synovi 12 se líbila. Mladším nedoporučuji. Pro pětileté to rozhodně není.

Taťka Hraboš
11. března

Hezká pohádka (ale spíše pro dospělé než pro děti) na večerní počtení před spaním. Jen se musím pozastavit nad rozsahem knihy - je to povídka na půl hodiny nafouklá do celé knihy. Takhle se vydělávají peníze (na druhé straně - když se to zprůměruje s monstrózními rozsahy knih ze série Píseň ledu a ohně, tak asi autorovi není co vyčítat :-)).

Futureloki
04. března

Zajímavé a pěkné ilustrace.
Hezký ale velmi krátký příběh - lze přečíst během pár hodin. :-)

Percabethka
03. února

Knížku jsem četla, protože mě zajímal Martinův styl psaní a na Hru o trůny nemám žaludek. Styl se mi líbil, příběh celkem taky, ale na pohádku to bylo vážně dost morbidní a melancholické.

cecetka
19. ledna

Synovi (10) se nelibila. Myslim, ze jako literatura pro deti je to hodne drsne. Me, jako dospelou, taky moc nenadchlo drsne prostredi, same ohorele mrtvoly apod. Konec byl alespon mirne optimisticky, ale na vic ja 3* to nevidim :-(

Eleovny
12. ledna

Krátký příběh, dle mého názoru s tragickým koncem. Od Martina prostě nemůžeme čekat happy end. Přesto se jedná o hezký příběh, který čtenáři zpříjemní jedno odpoledne nebo zimní večer ;)

Dinosaur
11. ledna

(8/10) Trochu smutnější pohádka s krásnými ilustracemi. Bohužel jsem knihu nějak pozapomněl ohodnotit ihned po čtení a od té doby už nějaký čas uplynul, takže momentálně už k tomu asi víc neřeknu.

Jane007
19.12.2016

Knížka mi byla doporučena mojí miloučkou sestřičkou, jako knížka se šťastným koncem a tvrdila mi, že nebude smutná. Pubertu jsem prožila s Paolinim v ruce, takže si nemyslím, že knížka končí dobře, když tam autor zavraždí tolik draků. A hlavní hrdinka se mi taky nelíbila. Radši než tohle budu číst dítěti cokoli jiného. Jediné, co by se dalo, tak jsou obrázky.

markyticka
18.12.2016

Dračí pohádka s ne příliš šťastným dějem a vlastně dobrým koncem. Na přečtení stačí hodinka, když jsem si knihu objednávala, čekala jsem delší příběh. Obrázků je v knize více než textu. Ale bavilo mne to.

Blančitos
02.10.2016

Pro mě to byla nádherná fantasy pohádka s úžasnými ilustracemi. :)

Babsie
19.09.2016

Milá pohádka, nebyla jsem nijak zvlášť uhranutá dějem, navíc byla dost krátká, ale četla se hezky a příběh byl originální, plus prostředí samozřejmě úžasné.

danny_21
24.08.2016

Krátký dračí příběh, který nenadchne ani nezklame, průměrná, předvídatelná záležitost - pravá dračí sága měla teprve přijít - 50 %

barbaras
17.08.2016

Tuto krásnou knížku jsem dostala pod stromeček. Nyní po více jak půl roce jsem se k jejímu čtení dostala.
Nejen že obsahuje nádherné ilustrace, které příběhu jenom dodávají na skutečnosti, ale i příběh samotný je nádherný. Pravda sice nádherný, ale velmi smutný a s tragickým koncem. Knížka se rozhodně nedá považovat za pohádku a já lituji, že jsem o ní tak smýšlela, protože o to více mě tragický konec vzal.
Pan Martin napsal krásný příběh o síle důvěry a přátelství.

Natynababina
07.08.2016

Krásná kniha, tragický konec... Nebrala jsem jí jako pohádku a udělala jsem dobře, protože jinak bych byla vážně smutná.

1259
28.05.2016

Tohle byla ta nejsmutnější a nejtragičtější knížka, jakou jsem kdy četla. Ale jinak se mi neskutečně líbila a měla krásný, smutný děj.

rezavaliska
19.05.2016

Celou knihou se táhne taková zvláštní posmutnělá atmosféra, ale právě ta melancholie a smutek tomu dodávají na originalitě. Líbilo se mi to, i když jsem čekala poněkud jiný konec.

danulika10
22.04.2016

Neurazila, ale ani nenadchla, pro mě zkrátka průměr. SPOILER Myslela jsem si že si Adara na konci knížky jak se vrátili na tu farmu vzpomene na ledového draka, ale nevzpomněla.

Jůšo
13.04.2016

Miluju draky a tak jsem po téhle knížce hned sáhla.Je to pěkný příběh a trvalo mi jen chvilku než jsem ho přečetla.Akorá ten konec mě zkalamal. :o

Etule
23.03.2016

Moc hezounká pohádka. :) Smekám, protože na to jak málo měla stránek byla opravdu moc pěkná. První kniha, kterou jsem od autora četla, protože do Hry o trůny se prostě nemohu dokopat. Tak snad časem. ;)
Nádherné ilustrace, pro mě ještě o kousek víc, protože draky opravdu miluji.

Rose88
06.03.2016

Překrásný příběh o jednom poněkud zvláštním přátelství. Kniha místy posmutnělá ač s nádherným poselstvím. Nutno dodat, že pohádky pan Martin opravdu umí, škoda jen že takových krátkých příběhů doposud nesepsal více, přesně takový typ příběhů chci totiž jednou předčítat svým vlastním dětem. Jako sladká třešínka na dortu pak působí opravdu jedinečné ilustrace, tleskám :-)

Michaela01
02.03.2016

Nádherná kniha.Příběh je naprosto úchvatný a já měla dočteno za chvíli :-)
Jen škoda že kniha nebyla delší,kdyby z tohoto vznikla nějaká samostatná série,vůbec by mi to nevadilo :D
A konec mohl být také mnohem lepší,přišel mi takový ukvapený.Se Hrou o trůny se to bohužel nedá srovnat.Ilustrace jsou ale opravdu úžasné :)

Viky007
25.02.2016

Tohle byla tak neskutečně krásná pohádka! Ano, je jednoduchá, ale uchvátila mě svým kouzlem, jestli chápete, jak to myslím :-). Navíc jsem po dočtení knihy zjistila, že jsem nejspíš zimní dítě. Jen ten ledový drak mi chybí...

A ty ilustrace!!!

Janiss_89
24.01.2016

Tak toto je moje první Martinovka. A přestože se vyhýbám jeho "GoT"u kvůli šířce (a pěnez:D), tak toto bylo až moc krátké. Ty ilustrace mě vážně dostaly. Jsou nádherné. Příběh sám o sobě se mi líbil, i když byl takový jednodušší. Ale co mě naštvalo, že i když to má jen 100 stran, tak přesto je schopný mi zabít oblíbenou postavu :D

-Endy-
13.01.2016

Docela milá, ale povrchní jednohubka.
Příběh by se spíš hodil do nějakého souboru povídek; takhle samostatně vydané mi to spíš přijde jako tahání peněz z lidí, protože je to "prostě Martin".

Šárka_D
08.01.2016

Jednoduchá pohádka, kterou ale hážou o level výš nádherné ilustrace.

Tardy
03.01.2016

Povídka pěkná, ale nejvíce se mi líbili překrásné ilustrace (Luis Royo - 2.vydání), na které bohužel dospělý čtenář často nenarazí.

Ellissabeth
02.01.2016

Nádherná legenda, hezky se čte. Překrásné ilustrace. Doporučuji i pro malé čtenáře. Hezky psaná, krátké věty.

Jonny
26.11.2015

Nic převratného, v žádném směru.

(Moc mi nesedělo, označení dračích jezdců coby "drakoletci", stejně jako to, že byli vyzbrojeni kopím - která byla na kresbách vyobrazena jako halapartny...)